Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More Place, Tomasz Pietrzyński. Deweloper buduje Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu i od kilku tygodni specjaliści z biura sprzedaży mają znacznie więcej pracy. Warto też wspomnieć, że ceny domów stabilizują się.
Klienci poszukujący własnego miejsca do życia zwykle zaczynają od rozstrzygnięcia kwestii kluczowej, tj. „dom czy mieszkanie”. Każde rozwiązanie ma swoje pozytywne strony, ale też pewne niedostatki, czy wręcz wady. Najbardziej znacząca różnica ogniskuje się wokół pojęcia „przestrzeń”, ponieważ wybierając dom, zwykle myślimy o większym osiedlu, z bardziej przestrzennymi częściami wspólnymi. Dom to najczęściej miejsce docelowe, mieszkanie to większe możliwości inwestycji, chociażby ze względu na wynajem takiego lokum. Między innymi dlatego ceny mieszkań w centrum z miesiąca na miesiąc rosną, z kolei domów – powoli stabilizują się. Dowodzą temu chociażby raporty portalu nieruchomości-online.pl. – To bardzo pozytywna wiadomość dla osób, które w najbliższym czasie planują zakup domu. Trzeba przyznać, że w ostatnich tygodniach przybywa nam znacząco rezerwacji, co zbiegło się z początkiem wiosny. Podczas ciepłych dni zdecydowanie bardziej dostrzegamy potrzebę posiadania przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wówczas coraz częściej klienci marzą o domu, zamiast mieszkania. Generalnie wiosenne ożywienie na rynku nieruchomości też jest dostrzegalne i pozytywna zmiana nastrojów. Co ciekawe, coraz więcej zapytań otrzymujemy poprzez media społecznościowe, co oznacza, że młode pokolenie śmiało weszło na rynek nieruchomości – opisuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Lokale bliźniacze w ramach oferty Osiedla Przy Jeziorach spełniają kryteria klientów, szczególnie w kontekście przestrzeni. Inwestycja jest zaprojektowana i zrealizowana kompleksowo, wraz z alejką wewnętrzną z kostki brukowej, chodnikami oraz miejscami postojowymi. Zabudowa bliźniacza zapewnia przestrzeń między budynkami, a duże działki to gwarancja przestronnego zielonego ogrodu. Jeden z domów bliźniaczych jest położony na działce o powierzchni ponad 1200 mkw., a takich propozycji na rynku pierwotnym w zasadzie nie ma. – Klienci zdecydowanie stawiają na ten aspekt i dlatego decydują się na nasze domy – potwierdza Tomasz Pietrzyński. Kolejna kwestia, ważna dla nabywców to przestrzeń mieszkalna. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, czyli salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Na piętrze dostępne są po dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. Jest to klasyczny podział na strefę dzienną i wypoczynkową na piętrze, co w połączeniu z dużym ogrodem daje nabywcom duże poczucie komfortu. Całość uzupełniają ciekawe opcje dodatkowe, jak wiata garażowa, instalacja inteligentnego domu, czy trawa z rolki. – W ramach sprzedaży lokali bliźniaczych przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu zapraszamy także na spotkania pokazowe, które są możliwe po uprzednim umówieniu się. Warto zobaczyć osiedle na własne oczy, jak i okolicę. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie jest zielono. Kto do nas przyjeżdża, zwykle decyduje się na dom na Osiedlu Przy Jeziorach, zamiast mieszkania – podsumowuje przedstawiciel firmy More Place.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.