Komunikaty PR

Wiktoria II króluje na rynku energooszczędnych i ekologicznych domów

2023-05-19  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Zaletą domu Wiktoria II jest to, że mieszkając w nim płaci się niskie rachunki za energię, podgrzewanie wody, ogrzanie lub schłodzenie powietrza wewnątrz. Jeśli zamontujemy panele fotowoltaiczne, to staje się praktycznie bezkosztowy, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów przyjazny dla środowiska, zdrowy dla mieszkańców.

 

Od kilku lat deweloper J.W. Construction buduje w osiedlu Villa Campina, niedaleko Warszawy, kolejne domy na sprzedaż. Na początku były to domy w technologii tradycyjnej, a od 2019 roku realizuje pionierski projekt inspirowany naturą i ekologią. Domy w technologii prefabrykacji drewnianej, prawie gotowe, przyjeżdżają z należącej do dewelopera fabryki. Do tej pory postawił pięćdziesiąt praktycznie pasywnych energetycznie, zeroemisyjnych zdrowych domów w technologii modułowej, a kolejne dwadzieścia będzie prawdziwym hitem pod względem ekonomicznym.

 

Zużycie prądu jest w domu Wiktoria II znacznie mniejsze niż w domach ogrzewanych standardowo, a koszty użytkowania nieporównywalnie niższe, m.in. dzięki pompom ciepła i niskim współczynnikom przenikania ciepła, które udaje się uzyskać dzięki technologii produkcji domu i materiałom z jakich jest budowany. To kluczowy czynnik pozwalający na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i praktycznie do zera ogranicza rachunki za prąd. To oznacza również niezależność energetyczną.

 

Dom o powierzchni 137 m kw., z tarasem i ponad 300 metrową działką oraz garażem, kosztuje tyle samo co mieszkanie na Żoliborzu czy Mokotowie, a jednak miesięcznie koszty utrzymania są nieporównywalnie niższe.

 

- Czy nasze obietnice co do energooszczędności domów są spełnione? Tak, potwierdzają to mieszkańcy domów, które oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. W okresie zimowym ogrzewanie, ciepła woda i prąd kosztowały jedynie 70 zł miesięcznie -  mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. - a więc w porównaniu do kosztów użytkowania mieszkania, dom Wiktoria II można nazwać bezkosztowym.

 

Postawiliśmy na ekologię przewidując, że ten trend wkrótce stanie się koniecznością, a budownictwo energooszczędne jest jeszcze bardziej na czasie. Teraz okazuje się, że comiesięczne niskie rachunki za prąd, które są możliwe dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się czynnikiem, który jest dla klientów ważniejszy niż cena domu. Jednocześnie podkreślają oni, że komfort życia jest o wiele lepszy niż w mieszkaniu.

 

Osiedle Villa Campina powstaje w Ożarowie Mazowieckim, jest znakomicie skomunikowane z Warszawą, odległość od ścisłego centrum to zaledwie 17 km. Jest bezpieczne dla dzieci, ogrodzone i strzeżone przez całą dobę. W roku szkolnym przejeżdża tędy gimbus. W pobliżu są żłobki, przedszkola, szkoły… ścieżki rowerowe, basen, stadnina koni i Puszcza Kampinoska.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Edukacja

Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.