Wiktoria II króluje na rynku energooszczędnych i ekologicznych domów
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Zaletą domu Wiktoria II jest to, że mieszkając w nim płaci się niskie rachunki za energię, podgrzewanie wody, ogrzanie lub schłodzenie powietrza wewnątrz. Jeśli zamontujemy panele fotowoltaiczne, to staje się praktycznie bezkosztowy, a dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów przyjazny dla środowiska, zdrowy dla mieszkańców.
Od kilku lat deweloper J.W. Construction buduje w osiedlu Villa Campina, niedaleko Warszawy, kolejne domy na sprzedaż. Na początku były to domy w technologii tradycyjnej, a od 2019 roku realizuje pionierski projekt inspirowany naturą i ekologią. Domy w technologii prefabrykacji drewnianej, prawie gotowe, przyjeżdżają z należącej do dewelopera fabryki. Do tej pory postawił pięćdziesiąt praktycznie pasywnych energetycznie, zeroemisyjnych zdrowych domów w technologii modułowej, a kolejne dwadzieścia będzie prawdziwym hitem pod względem ekonomicznym.
Zużycie prądu jest w domu Wiktoria II znacznie mniejsze niż w domach ogrzewanych standardowo, a koszty użytkowania nieporównywalnie niższe, m.in. dzięki pompom ciepła i niskim współczynnikom przenikania ciepła, które udaje się uzyskać dzięki technologii produkcji domu i materiałom z jakich jest budowany. To kluczowy czynnik pozwalający na oszczędne gospodarowanie energią elektryczną. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją zapewnia dostęp świeżego i przefiltrowanego powietrza bez utraty ciepła. Dom jest przygotowany do montażu instalacji systemu fotowoltaicznego, który umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i praktycznie do zera ogranicza rachunki za prąd. To oznacza również niezależność energetyczną.
Dom o powierzchni 137 m kw., z tarasem i ponad 300 metrową działką oraz garażem, kosztuje tyle samo co mieszkanie na Żoliborzu czy Mokotowie, a jednak miesięcznie koszty utrzymania są nieporównywalnie niższe.
- Czy nasze obietnice co do energooszczędności domów są spełnione? Tak, potwierdzają to mieszkańcy domów, które oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. W okresie zimowym ogrzewanie, ciepła woda i prąd kosztowały jedynie 70 zł miesięcznie - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A. - a więc w porównaniu do kosztów użytkowania mieszkania, dom Wiktoria II można nazwać bezkosztowym.
Postawiliśmy na ekologię przewidując, że ten trend wkrótce stanie się koniecznością, a budownictwo energooszczędne jest jeszcze bardziej na czasie. Teraz okazuje się, że comiesięczne niskie rachunki za prąd, które są możliwe dzięki OZE i skandynawskim rozwiązaniom, stały się czynnikiem, który jest dla klientów ważniejszy niż cena domu. Jednocześnie podkreślają oni, że komfort życia jest o wiele lepszy niż w mieszkaniu.
Osiedle Villa Campina powstaje w Ożarowie Mazowieckim, jest znakomicie skomunikowane z Warszawą, odległość od ścisłego centrum to zaledwie 17 km. Jest bezpieczne dla dzieci, ogrodzone i strzeżone przez całą dobę. W roku szkolnym przejeżdża tędy gimbus. W pobliżu są żłobki, przedszkola, szkoły… ścieżki rowerowe, basen, stadnina koni i Puszcza Kampinoska.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Transport
Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.