WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Maciej Gaździcki
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
maciej|2moro.pl| |maciej|2moro.pl
+48 694501400
2moro.pl/
WiFi 7 – nowa era łączności bezprzewodowej
Dzięki uprzejmości Centrum Kompetencyjnego AB S.A. przedstawiciele polskiej filii Zyxel Networks mieli możliwość zaprezentować rozwiązania oraz urządzenia sieciowe, które wykorzystują nowoczesny standard łączności Wi-Fi 7. Zrobili to podczas przeszło godzinnego webinaru WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie.
Jako główne zalety WiFi 7 wskazane zostały następujące cechy:
- wykorzystanie wszystkich trzech zakresów częstotliwości radiowych, które używane są w sieciach komputerowych (2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz)
- zapewnienie teoretycznej prędkości do 46 Gb/s (pięć razy więcej niż oferowana przez WiFi 6/6E)’
- 20-procentowy wzrost szczytowych prędkości transmisji dzięki modulacji 4K QAM;
- obsługa nowych, bardzo szerokich kanałów 320 MHz w paśmie 6 GHz, co podwaja przepustowość i sprawia, że jednocześnie można udostępnić Internet do większej liczby urządzeń;
- “przebijanie” kanałów dzięki technologii Multi-Ru, przez co nie ma konfliktu z sygnałem nadrzędnym (szczególnie istotne w obszarach, gdzie występują ograniczenia wykorzystania pasma 5 GHz, na przykład w związku z pracą radarów);
- niskie opóźnienia oraz unikanie zakłóceń dzięki MLO (Multi-link Operation).
Nowe punkty dostępowe WiFi 7 od Zyxel Networks oraz cyberbezpieczeństwo - odpowiedź na zapotrzebowania rynkowe
Przedstawiciele Zyxe Networks przekonywali, że przejście na standard WiFi 7 pozwoli uzyskać szybszą oraz bardziej niezawodną łączność - zapewni obsługę większej gęstości, zmniejszy przeciążenie pasma WiFi i przeciążenie sieci.
Jako najnowszy produkt WiFi 7 z oferty Zyxel Networks szczegółowo omówiony został punkt dostępowy NWA130BE. Jego istotne cechy to m.in. prostokątna budowa pozwalająca na lepsze odizolowanie od siebie anten wewnętrznych oraz układ filtrów RF, który eliminuje zakłócenia pomiędzy pasmami 5 oraz 6 GHz. Urządzenie wyposażone jest także w czterordzeniowy procesor Qualcomm oraz dwa porty Ethernet 2,5 Gb/s, które pozwalają na optymalizację kosztów wdrożenia wydajnej sieci bezprzewodowej.
Mowa była poza tym o flagowym punkcie dostępowym WiFi 7 WBE660S. Wyposażony jest w ekranowanie zapobiegające zakłóceniom, port uplink 10 GE oraz port 1 GE LAN. Jest on także przygotowaniem pod obsługę urządzeń IoT oraz szczególnie polecany do szkół.
Nie zabrakło także wzmianki o cyberbezpieczeństwie. Wspomniano o zaporze ogniowej, jak i szeregu funkcji ochrony WiFi - CNP/CNP+service oraz DPPSK.
Łatwe wdrożenie i skalowanie sieci nie tylko pod WiFi 7
Eksperci z Zyxel Networks przedstawili rozwiązania dopasowane do różnych scenariuszy i wymagających zastosowań.
"Portfolio naszych urządzeń cały czas będzie rosło, do momentu, gdy skończą nam się pomysły na optymalizację" - mówił prowadzący webinar Sales Engineer w Zyxel Networks Polska Aleksander Turski.Występujący razem z nim Country Sales Manager Norbert Ogłoziński podkreślał możliwości platformy chmurowej Nebula - łatwość wdrożenia i praktycznie nieograniczoną skalowalność. Wskazywał także na możliwości dla potencjalnych partnerów i klientów: "mamy program zakupów dla resellerów, dostępną online wersję demonstracyjną Nebuli, a także symulacje pokrycia projektów sygnałem WiFi, które realizujemy przy pomocy oprogramowania TamoSoft".
Przedstawiciele Zyxel Networks Polska zachęcają do kontaktu w celu przedstawienia pełnej oferty produktów i rozwiązań oraz możliwości testów i współpracy.
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
Panasonic Toughbook - ewolucja wytrzymałości i innowacji na przestrzeni lat
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.