Wienerberger przedstawia Leadax Roov – najbardziej innowacyjne, cyrkularne rozwi
Wienerberger przedstawia Leadax Roov – najbardziej innowacyjne, cyrkularne rozwiązanie do dachów płaskich
Wienerberger, wiodący producent ceramicznych materiałów budowlanych, rozszerza swoją ofertę o rozwiązanie na dachy płaskie i wprowadza Wienerberger Leadax Roov – innowacyjną, pochodzącą z recyklingu i w pełni nadającą się do przetworzenia białą membranę z PVB, której żywotność wynosi aż do 50 lat. Produkt jest odpowiedzią na współczesne wyzwania środowiskowe dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym. Dodatkowo biały kolor off-white skutecznie odbija światło słoneczne, co wspomaga działanie paneli PV i prowadzi do oszczędności energii oraz ograniczenia występowania miejskich wysp ciepła.
W ramach strategii i działań ESG Wienerberger konsekwentnie dąży do poprawy jakości życia przyszłych pokoleń poprzez rozwijanie ekologicznych produktów i rozwiązań budowlanych. Po wprowadzeniu niskoemisyjnych pustaków Porotherm Klima+ czy nowoczesnych paneli fotowoltaicznych Wevolt X-Tile zintegrowanych z dachówkami ceramicznymi przyszedł czas na Wienerberger Leadax Roov – innowacyjną membranę przeznaczoną do krycia dachów płaskich. Dzięki rozszerzeniu swojego portfolio, firma dostarcza kompleksowe rozwiązania do konstrukcji niskoemisyjnych domów, co czyni ją idealnym partnerem dla wymagających inwestorów chcących budować z myślą o przyszłości.
Zielone rozwiązanie, teraz w bieli
Wienerberger Leadax Roov doskonale wpisuje się w Program Zrównoważonego Rozwoju firmy Wienerberger, gdzie kluczowym filarem jest zasada obiegu zamkniętego. Membrana wykonana została z folii PVB – odpadu ze szkła bezpiecznego, którego co roku w Europie produkuje się nie mniej niż 1,5 miliarda kilogramów, co odpowiada 150-krotności wagi wieży Eiffla. Przeważająca ilość tego materiału jest zazwyczaj wyrzucana lub spalana. Dlatego Wienerberger wykorzystując go jako główny surowiec do produkcji membrany przyczynia się do odpowiedzialnego zarządzania tymi odpadami.
Membrana nie tylko w 70 proc. stworzona została z recyklingu, ale wyróżnia się także imponującą trwałością. Przeprowadzone w laboratoriach liczne próby starzeniowe wskazują, że przewidywany okres żywotności membrany w warunkach europejskich wynosi nawet 50 lat. Co więcej, po tym czasie produkt można jeszcze trzykrotnie wykorzystać do produkcji nowego pokrycia dachowego, zamykając w ten sposób cykl życia materiału.
Dodatkowym atutem membrany Wienerberger Leadax Roov jest jej kolor – złamana biel off-white. Jasne dachy odbijają więcej światła słonecznego, co skutkuje niższą o około 30 proc. temperaturą pokrycia niż w przypadku dachu czarnego. Pomaga to w utrzymaniu komfortu termicznego w budynku, oszczędza energię na chłodzenie, a także niweluje efekt miejskich wysp ciepła i zapewnia wyższą wydajność paneli fotowoltaicznych.
Dodatkowe parametry, które przekonują
Membrana Wienerberger Leadax Roov, oprócz swoich ekologicznych parametrów, wyróżnia się wszechstronnością, co czyni ją doskonałym wyborem dla różnych systemów dachowych. Może być stosowana na dachy zielone, niebieskie (retencyjne) czy solarne. Świetnie sprawdzi się zarówno przy układaniu nowych, jak i przy renowacji starych połaci. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności membrana jest odporna na powstawanie pleśni i ich zarodników i wspomaga odparowywanie wilgoci, która może się zgromadzić np. na warstwie ocieplenia. Membrana posiada ognioodporność klasy Broof(t1). Oznacza to, że materiał ten spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jest odporny na iskry niesione przez wiatr, np. te pochodzące z pobliskich ognisk czy fajerwerków.
Specjalne korzyści dla dekarzy
Montaż membrany jest bardzo prosty. Do jej zainstalowania wystarczy jedynie niewielka skrzynka z narzędziami. Rolki Wienerberger Leadax Roov o szerokości 1 m mogą być układane natychmiast po rozwinięciu. Wykonywanie połączeń i detali jest łatwe, a podczas instalacji istnieje możliwość korekty ułożenia – zwłaszcza przy zastosowaniu systemowego kleju na bazie wody. Innowacyjna technologia pozwala na elastyczne dostosowywanie układu, do czasu, kiedy spoiwo pozostaje mokre. Łączenie membrany jest zdrowe i bezpieczne dla dekarza. Nie wymaga pracy z otwartym ogniem a biały kolor powoduje, że dach się nie przegrzewa co zwiększa komfort pracy. Membranę łączy się czystym, barwionym na niebieski kolor alkoholem, który nie pozostawia śladów po wyparowaniu. Elementy systemu nie wydzielają żadnych szkodliwych oparów, membrana nie pyli ani nie wydziela zapachu.
Standard Wienerberger
Wienerberger Leadax Roov to rozwiązanie wyprodukowane w Standardzie Wienerberger, który gwarantuje najwyższą jakość i trwałość na pokolenia. Potwierdzają to również certyfikaty niezależnych instytutów badawczych wydawane dla wszystkich produktów marki (np. KIWA). Standard Wienerberger to także kompleksowość rozwiązań ułatwiająca pracę oraz gwarancja profesjonalnego wsparcia Doradców Technicznych producenta na każdym etapie projektowania i budowy. Oznacza to, że inwestorzy mogą liczyć na wsparcie przeszkolonej grupy dekarzy, którzy zadbają o prawidłowy montaż systemu na dachu.
Więcej informacji o Wienerberger Leadax Roov można znaleźć na stronie: www.wienerberger.pl.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.