Komunikaty PR

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

2024-05-06  |  09:00

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych powierzchniach. Klienci chcą mieć większy wybór, dlatego już teraz rezerwują lokale. Także tym razem wiedzie prym rynek pierwotny, a deweloperzy realizują kolejne inwestycje. Gdzie w Poznaniu i okolicach warto zamieszkać?

 

Od lat firmą godną zaufania, zdobywającą liczne nagrody oraz wyróżnienia na rynku deweloperskim jest EBF Development. Zielonogórska spółka prowadzi na terenie Poznania aktualnie 3 inwestycje mieszkaniowe. Najnowsza z nich to popularna dzielnica Grunwald. Przy ulicy Wieruszowskiej, w pierwszym etapie osiedla Grunwald Park powstaną 2 segmenty wielorodzinne. Łącznie 147 mieszkań o powierzchniach od 26 do 84 mkw. Na osiedlu pojawi się m.in. instalacja fotowoltaiczna zasilającą części wspólne, stacja ładowania samochodów elektrycznych czy rowerownia. Obecnie trwają tu prace fundamentowe oraz te, związane z budową hali garażowej. Planowane zakończenie realizacji I etapu to grudzień 2025 roku. Wcześniej, jeszcze w tym roku gotowy będzie budynek wielorodzinny nr 10 na osiedlu Reduta Nowe Podolany. Nowym mieszkańcom przekazane zostanie 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. Z kolei na Wildzie już w najbliższych tygodniach rozpoczną się odbiory mieszkań w ramach projektu Apartamenty Bergera.

Klienci poszukujący domu, zamiast mieszkania z pewnością zwrócą się w kierunku zachodnim. W tej części Poznania, a konkretnie przy ul. Golęczewskiej blisko Jeziora Strzeszyńskiego i Kierskiego powstaje kameralne Osiedle Przy Jeziorach. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. W ostatnim czasie deweloper More Place wprowadził do sprzedaży osiem kolejnych domów. Ich powierzchnia wynosi 110,44 lub 111,74 mkw. Jeden budynek ma wykonany parter, a w drugim na ukończeniu są ściany piętra. Budowlańcy przygotowują się do położenia dachu.

Poszukując domu w granicach Poznania, warto spojrzeć też w stronę poznańskich Szacht. To właśnie tam deweloper Sky Investments rozpoczął realizację Zielonego Świerczewa. W ramach tego unikatowego konceptu do sprzedaży trafiły domy o powierzchni 114,92 i 121,92 mkw., w cena od 10 950 zł brutto/ mkw. Każdy dom będzie wzbogacony o przynależny ogród o powierzchni od 42 do 281 mkw., co znacznie wpływa na atrakcyjność. Takiej zielonej przestrzeni każdy nabywca poszukuje, zwłaszcza sezonie wiosenno-letnim.

 

Spółka Nowa Murowana z dwoma projektami

Pod Poznaniem znaczną renomę zyskała spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe. W ramach inwestycji Nowa Murowana powstaje kolejny budynek wielorodzinny, a w nim 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. - Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań, z ogrodami. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, teraz czas na elewacje.

W podpoznańskim Błażejewie KM Building realizuje V etap inwestycji Rodzinny Zakątek. Deweloper proponuje domy w zabudowie szeregowej o metrażu 74 i 92 mkw. i cenie odpowiednio 465 i 550 tysięcy złotych. Część domów jest już gotowa, a w pozostałych trwają prace wykończeniowe. - Klientów zapraszamy do biura zlokalizowanego na terenie inwestycji. Prezentujemy zarówno mniejszy jak i większy dom. To doskonała okazja do zapoznania się z jakością wykonania, układem pomieszczeń, czy nawet pierwszych przymiarek do ich aranżacji. - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Rodzinny Zakątek to domy o podwyższonym standardzie deweloperskim. W cenie nieruchomości dostępne są m.in. trzyszybowe okna, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, okablowanie alarmowe, ogrzewanie podłogowe, taras, wejście i chodniki wykonane z kostki brukowej, opłotowanie ogrodu. Domy są przygotowane pod instalację systemu fotowoltaicznego i systemu indywidualnego sterowania ogrzewaniem. Położenie osiedla to z kolei gwarancja spokoju, nieograniczonego dostępu do terenów zielonych oraz sprawny dojazd do Poznania.

Pozytywne ożywienie dostrzegają nie tylko przedstawiciele firm deweloperskich i klienci, ale także statystycy. Główny Urząd Statystyczny dosłownie kilka dni temu opublikował kwartalny raport „Budownictwo mieszkaniowe w okresie styczeń-marzec 2024 roku”. Z przygotowanego zestawienia możemy się dowiedzieć, że marzec był o wiele lepszy od lutego, czyli widać tendencję wzrostową na rynku. - W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania (o 11,8%), liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym (o 26,8%) oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto (o 15,8%) – czytamy w raporcie opublikowanym na oficjalnej stronie GUS. Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest zgranie tych nowych działań ze zwiększonym popytem. O tym, że do biur sprzedaży firm deweloperskich zgłasza się coraz więcej chętnych, nikogo nie trzeba przekonywać. - Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, ale też mniejszy wybór mieszkań. A przy tak poważnym zobowiązaniu każdy chce wybrać dokładnie takie mieszkanie, o jakim marzył, a nie takie, które jeszcze jest w sprzedaży. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny – podsumowuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana i Nowe Szczytniki.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.