Western Digital wprowadza na rynek zaawansowaną kartę microSD
Wraz z upowszechnianiem się kamer smart wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji i rejestrujących obraz w rozdzielczości 4K, gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na nośniki danych, które pozwolą owym kamerom zmagazynować odpowiednio dużo zarejestrowanego materiału wideo. Dziś większość kamery monitoringu wykorzystywanych np. w systemach smart city czy firmowym monitoringu stale rejestruje obraz 1080p – ale z prognoz wynika, że już w roku 2023, 24% wszystkich sprzedawanych kamer obsługiwać będzie rozdzielczość 4K[1]. Oznacza to, że będą one generowały wielokrotnie więcej danych (szacuje się, że wzrost objętości plików przy migracji z 1080p do 4K wyniesie 5,7x), co spowoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na niezawodne nośniki pamięci dla tychże kamer.
Aby wesprzeć użytkowników w rozwiązaniu tego problemu, firma Western Digital wprowadza właśnie do sprzedaży kartę microSD WD Purple SC QD101™, którą zaprojektowano właśnie z myślą o takich zastosowaniach – jako rozwiązanie dla twórców i integratorów systemów bezpieczeństwa OEM i innych systemów monitoringu działających w modelu 24/7, którzy potrzebują nośników, które wykorzystywane będą do stałego rejestrowania wideo lub jako rozwiązanie awaryjne (na którym zapisywane będą nagrania w sytuacji gdy podłączona do sieci kamera utraci połączenie).
“Klienci poszukują niezawodnych, solidnych i pojemnych nośników pamięci dla kamer funkcjonujących w ramach wielu różnych rozwiązań związanych z monitoringiem, bezpieczeństwem publicznym czy analityką AI. Nasze nowe produkty zapewniają zoptymalizowaną technologię storage, która pozwala skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem” – powiedział Stefaan Vervaet, senior director działu Smart Video, Devices Group w Western Digital.
Jako, że nowe karty są częścią rodziny produktów WD Purple, idealnie sprawdzą się one jako uzupełnienie systemów w których wykorzystywane są dyski WD Purple HDD (zoptymalizowane pod kątem wykorzystania w systemach monitoringu wizyjnego i urządzeniach NVR). Ich kluczowe cechy to:
- Zaprojektowane z myślą o najwyższej trwałości i nieprzerwanej pracy
- Zoptymalizowane dla kamer działających w trybie 24/7
- Dostępne w pojemnościach od 32GB do 512GB, dopasowanych do różnych zastosowań[2]
- Odporne na czynniki atmosferyczne, wilgoć oraz ekstremalne temperatury (od -25 do + 85°C)
- Odporny na awarie lokalny nośnik, stale rejestrujący nagrania – również w sytuacji, gdy kamera utraci połączenie z siecią
- Obsługuje zaawansowane funkcje monitorowania kondycji nośnika, co pozwala na wczesne podjęcie działań administracyjnych w razie potrzeby (dot. kompatybilnych z tą funkcją kamer)
- Bazują na zaawansowanej 96-warstwowej technologii 3D NAND.
[1] Raport IHS Market, Video Surveillance Intelligence Service – lipiec 2019
[2] 1GB=1,000,000,000 bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.