Western Digital wprowadza na rynek zaawansowaną kartę microSD
Wraz z upowszechnianiem się kamer smart wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji i rejestrujących obraz w rozdzielczości 4K, gwałtownie zwiększa się zapotrzebowanie na nośniki danych, które pozwolą owym kamerom zmagazynować odpowiednio dużo zarejestrowanego materiału wideo. Dziś większość kamery monitoringu wykorzystywanych np. w systemach smart city czy firmowym monitoringu stale rejestruje obraz 1080p – ale z prognoz wynika, że już w roku 2023, 24% wszystkich sprzedawanych kamer obsługiwać będzie rozdzielczość 4K[1]. Oznacza to, że będą one generowały wielokrotnie więcej danych (szacuje się, że wzrost objętości plików przy migracji z 1080p do 4K wyniesie 5,7x), co spowoduje ogromny wzrost zapotrzebowania na niezawodne nośniki pamięci dla tychże kamer.
Aby wesprzeć użytkowników w rozwiązaniu tego problemu, firma Western Digital wprowadza właśnie do sprzedaży kartę microSD WD Purple SC QD101™, którą zaprojektowano właśnie z myślą o takich zastosowaniach – jako rozwiązanie dla twórców i integratorów systemów bezpieczeństwa OEM i innych systemów monitoringu działających w modelu 24/7, którzy potrzebują nośników, które wykorzystywane będą do stałego rejestrowania wideo lub jako rozwiązanie awaryjne (na którym zapisywane będą nagrania w sytuacji gdy podłączona do sieci kamera utraci połączenie).
“Klienci poszukują niezawodnych, solidnych i pojemnych nośników pamięci dla kamer funkcjonujących w ramach wielu różnych rozwiązań związanych z monitoringiem, bezpieczeństwem publicznym czy analityką AI. Nasze nowe produkty zapewniają zoptymalizowaną technologię storage, która pozwala skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem” – powiedział Stefaan Vervaet, senior director działu Smart Video, Devices Group w Western Digital.
Jako, że nowe karty są częścią rodziny produktów WD Purple, idealnie sprawdzą się one jako uzupełnienie systemów w których wykorzystywane są dyski WD Purple HDD (zoptymalizowane pod kątem wykorzystania w systemach monitoringu wizyjnego i urządzeniach NVR). Ich kluczowe cechy to:
- Zaprojektowane z myślą o najwyższej trwałości i nieprzerwanej pracy
- Zoptymalizowane dla kamer działających w trybie 24/7
- Dostępne w pojemnościach od 32GB do 512GB, dopasowanych do różnych zastosowań[2]
- Odporne na czynniki atmosferyczne, wilgoć oraz ekstremalne temperatury (od -25 do + 85°C)
- Odporny na awarie lokalny nośnik, stale rejestrujący nagrania – również w sytuacji, gdy kamera utraci połączenie z siecią
- Obsługuje zaawansowane funkcje monitorowania kondycji nośnika, co pozwala na wczesne podjęcie działań administracyjnych w razie potrzeby (dot. kompatybilnych z tą funkcją kamer)
- Bazują na zaawansowanej 96-warstwowej technologii 3D NAND.
[1] Raport IHS Market, Video Surveillance Intelligence Service – lipiec 2019
[2] 1GB=1,000,000,000 bajtów. Rzeczywista pojemność może być mniejsza, w zależności od środowiska operacyjnego.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.