Webinar „The Pathway to Scientific Impact - Challenges and Opportunities”
Jakie wyzwania stawia przed naukowcami współczesny świat? Jaki wpływ ma nauka na nasze codziennie życie? O roli i wpływie nauki, wyzwaniach, które przed nami stawia i szansach, które nam oferuje – opowie laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny – profesor Charles M. Rice. Wydarzenie organizowane jest przez Nobel Prize Outreach we współpracy z AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytetem Warszawskim.
Spotkanie, skierowane do studentów, doktorantów i młodych naukowców, odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy wcześniej dokonają rejestracji.
O ogromnym znaczeniu nauki i jej wpływie na życie i naszą codzienność mogliśmy przekonać się na przestrzeni ostatniego roku, kiedy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Dlatego tematem wydarzenia wywiadu z Charlesem M. Rice’m będzie „The Pathway do Scientific Impact – Challenges and Opportunities”. Punkt widzenia noblisty pozwoli uczestnikom spojrzeć na bieżącą sytuację i spróbować znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas obecnie pytania.
Od lat współpracujemy ze środowiskami naukowymi w Polsce i na świecie. Jesteśmy bezpośrednio związani z nauką i niezwykle cieszy nas, że już po raz drugi mamy możliwość zaangażowania się w inicjatywę, która jest dla studentów i młodych naukowców w Polsce szansą na spotkanie z tak wyjątkowymi postaciami jak laureaci Nagrody Nobla – mówi Alina Pszczółkowska, Wiceprezes AstraZeneca Polska.
Wydarzenie jest częścią Nobel Prize Inspiration Initiative, globalnego programu mającego umożliwić laureatom Nagrody Nobla dzielenie się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami ze środowiskami badawczym, naukowym i uniwersyteckim na całym świecie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu powinni dokonać rejestracji na stronie*: NPII Poland 2021 registration site
Charles M. Rice jest kierownikiem katedry wirusologii Maurice'a R. i Corinne P. Greenbergów i pełni funkcję kierownika Laboratorium Wirusologii i Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Rockefellera. Jest jednym z najwybitniejszych wirusologów na świecie i wybitną postacią w badaniach nad przedstawicielami Flawiwirusów, w tym wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV). W 1981 uzyskał stopień doktora nauk biochemicznych w California Institute of Technology, gdzie prowadził badania nad wirusami RNA, a w latach 1986 – 2000 pracował na Washington University School of Medicine. Rice jest współautorem ponad 500 artykułów z dziedziny wirusologii, recenzentem wielu czasopism oraz byłym prezesem American Society for Virology, członkiem American Association for the Advancement of Science oraz USA National Academy of Sciences. Jest laureatem nagrody MW Beijernick, Dautrebande, Roberta Kocha, InBev Baillet-Latour, Lasker-Debakey Clinical Medical Research Award oraz Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Więcej informacji tutaj.
*Ze względów technicznych liczba miejsc ograniczona.

Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025

Potrzebujesz dofinansowania do protezy lub rehabilitacji? Fundacja Poland Business Run szuka beneficjentów!

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.