W Zalasewie dla rodzin, dla dzieci.
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa dwóch budynków wielorodzinnych w ramach projektu Radosna 4 w podpoznańskim Zalasewie. Wraz z rozbudową osiedla zmienia się także jego infrastruktura.
Radosna 4 to kontynuacja popularnego projektu mieszkaniowego na terenie podpoznańskiego Zalasewa. Obecnie trwają prace przy realizacji czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych, łącznie 236 mieszkania. Przyszli lokatorzy do wyboru mają lokale, 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 34,10 do 68,94 mkw. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadały ogródki, natomiast lokale na wyższych kondygnacjach ciekawie wykończone balkony. Co istotne, do dyspozycji mieszkańców będą również windy oraz komórki lokatorskie. Dla zmotoryzowanych przewidziano miejsca postojowe. Wraz z rozbudową osiedla powstają też kolejne udogodnienia dla mieszkańców lokali z poprzednich etapów inwestycji. Dzięki łagodzeniu obostrzeń covidowych możliwe było uroczyste otwarcie na terenie osiedla Radosna 3 nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw. Były oczywiście przemowy zaproszonych przedstawicieli władz samorządowych, ale przede wszystkim zabawy i konkursy dla najmłodszych, którzy licznie stawili się na imprezie. Dzieci bawiły się w piaskownicy, na zjeżdżalni, wspinały się na linach, skakały przez skakankę, przesadzały kwiaty, jednocześnie ucząc się, czym te rośliny się cechują… wymieniać można długo. - Firma Agrobex od lat stara się tworzyć przy swoich osiedlach takie miejsca, jak ten plac zabaw. Po pierwsze, dokładamy wszelkich starań, by były atrakcyjne, a po drugie, dbamy o bezpieczeństwo ich użytkowników. Deklaruję, że w kolejnych lokalizacjach inwestycji także taką przestrzeń stworzymy – mówił na imprezie Krzysztof Kruszona, prezes zarządu firmy Agrobex. Warto podkreślić, że to już czwarty plac zabaw, który Agrobex przygotował w Zalasewie. Firma regularnie podejmuje działania z myślą o lokalnej społeczności, w tym mieszkańcach realizowanych przez siebie osiedli.
Rozbudowa osiedla Radosna 4 przebiega zgodnie z harmonogramem. Planowane zakończenie realizacji tego etapu to III kwartał bieżącego roku - 2 budynki, oraz II kwartał 2022 roku – budynek 3 i 4. Ceny rozpoczynają się od 6400 zł brutto za mkw. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz. Działają również autobusowe linie poznańskie. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Biedronka, Lidl, Dino). Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się nowa szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.