Komunikaty PR

W centrum i pod miastem. Poznańscy deweloperzy budują.

2023-05-05  |  11:00

Z jednej strony kontynuacja już rozpoczętych projektów mieszkaniowych, a z drugiej – zupełnie nowe osiedla. Firmy deweloperskie dostosowują swoją strategię działania do towarzyszących im realiów. Na budowach w regionie Wielkopolski nie widać przestojów, a klienci mają do wyboru zarówno mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, jak i domy w kameralnym otoczeniu. Zobaczcie, jakie inwestycje realizują deweloperzy i na jakim są poziomie zaawansowania prace budowlane.

 

Deweloperzy nie boją się premier

W branży budowlanej, w tym także w branży deweloperskiej widzimy powiew świeżości i optymizmu. Świadczą o tym wprowadzane projekty, w tym także premiery. Grupa Inwest właśnie rozpoczęła sprzedaż najnowszego projektu w Poznaniu - Jasielska 8C. Na Podolanach powstanie osiedle z ponad 370 mieszkaniami, a struktura proponowanych lokali zadowoli zarówno singli, rodziny jak i klientów inwestycyjnych. W I etapie powstanie budynek w kształcie litery „L”., o architekturze zaprojektowanej z dbałością o każdy detal. Na VII kondygnacjach powstanie 166 mieszkań o powierzchni od 28 do 116 mkw. Ceny rozpoczynają się od 8.900 złotych brutto za mkw. Budowa I etapu już ruszyła, a konkretnie prace związane podziemną halą garażową. – Działamy 5 lat na rynku poznańskim, a w tym okresie blisko 800 lokali mieszkalnych przekazaliśmy nowym mieszkańcom. Teraz czas na nowy projekt mieszkaniowy - mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

 

Jeżyce, Wilda, Nowe Miasto – tu się buduje

Kiedy myślimy o zamieszkaniu lub zainwestowaniu w Poznaniu, warto zajrzeć do modnych lokalizacji, jak Jeżyce i Wilda. W tej pierwszej swój projekt mieszkaniowy właśnie ukończył Proxin. Słowackiego 7 to kameralny budynek z 61 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi. Deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie i właśnie przekazuje klucze nabywcom. Z ulicy Słowackiego w kilka chwil możemy dotrzeć na Ogrody i ulicę Meissnera. Tutaj Proxin już rozpoczął procedurę przekazania kluczy właścicielom lokali z VII etapu Nowych Ogrodów. Tym razem jest to 130 mieszkań o powierzchni 27 do 90 mkw.

Przedostatni etap naszego osiedla jest już gotowy, a dodatkowo został jeszcze wzbogacony o dodatkowe nasadzenia roślin oraz plac zabaw z myślą o starszych dzieciach - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Ponadto trwa budowa VIII etapu osiedla Nowe Ogrody. Tym razem powstało 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. W sprzedaży są ostatnie 4 lokale, wszystkie 3-pokojowe. Budowa VIII etapu, podobnie jak wszystkie wcześniejsze, przebiega zgodnie z harmonogramem. Finisz tego etapu to II kwartał przyszłego roku.

Na popularności zdecydowanie zyskuje Wilda gdzie m.in. inwestycje realizuje EBF Development. Przy ulicy Gothilfa Bergera powstanie 7 - kondygnacyjny budynek wielorodzinny składający się z 2 segmentów. Apartamenty Bergera będą liczyć 134 mieszkania o powierzchni od 33 do 131 mkw. Dopełnieniem staną się przestronne tarasy o powierzchni do 126 mkw. – Finisz prac budowlanych jest już coraz bliżej. Zakończyliśmy montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i sanitarnej. Przystąpiliśmy do prac elewacyjnych. - informuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development. Deweloper realizuje również budynek nr 10 w ramach wieloetapowego projektu Reduta Nowe Podolany.

Kolejna nowa inwestycja mieszkaniowa znajduje się w okolicach poznańskiej Śródki. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny budynek wielorodzinny o nazwie Rynek Wschodni, którego inwestorem jest Quadro Development. Znajdzie się w nim 47 lokali mieszkalnych. Aktualnie trwa wykonywanie elewacji zewnętrznej, więźby dachowej i odeskowanie dachu, a także rozprowadzanie instalacji wod.-kan., elektrycznych i centralnego ogrzewania. Natomiast prace ukończone objęły stan surowy budynku, w tym wstawienie stolarki okiennej.

W ciekawej i nieoczywistej lokalizacji buduje KDM Deweloper. Na granicy stolicy Wielkopolski i Szczytnik powstaje Osiedle Poznań Malarska, z lokalami w zabudowie bliźniaczej, szeregowej oraz  wielorodzinnej. Pierwszy etap już zakończono, trwa realizacja kolejnych.

 

Co słychać pod miastem?

Klienci na rynku nieruchomości chętnie zaglądają też do mniejszych miejscowości, w okolicach Poznania. Na terenie Murowanej Gośliny trwa realizacja kolejnego etapu projektu Nowa Murowana. W ramach budynku A powstaje 26 mieszkań o powierzchni od 27 do 68 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. - Mamy gotowy stan surowy zamknięty, wstawione okna i zamontowane pokrycie dachowe. Aktualnie jest malowana elewacja. Natomiast wewnątrz budynku są wykonywane tynki, a także prace związane z instalacjami oraz zabudowa sufitów na 3 kondygnacji. Zakończenie realizacji planujemy na II kwartał 2024 roku – informuje Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana.

Nieduża, spokojna miejscowość blisko lasów może przyciągać rodziny z dziećmi. Idealnym przykładem będzie na pewno gmina Kórnik i Rodzinny Zakątek. V etap osiedla od KM Building liczy sześć szeregów, łącznie 62 domy. Duża część z nich jest już gotowa, ale dwa szeregi będą do odbioru w II i III kwartale 2023. KM Building proponuje domy o powierzchniach 74 i 92 mkw.

 

Kup i zamieszkaj

Na początku 2023 roku zakończyła się realizacja IV etapu osiedla Rodzinne Podolany. W tej części osiedla powstały szeregi H i I. a w nich łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. – Zakończyliśmy przekazywanie kluczy naszym klientom. Niemal wszystkie mieszkania znalazły swoich nabywców, a dosłownie ostatnie są gotowe do odbioru – zauważa Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments.

Marząc o własnym „bliźniaku” w Poznaniu, a jednocześnie w ciekawej lokalizacji, warto odwiedzić Osiedle Przy Jeziorach. - Aktualnie mamy 6 domów gotowych do odbioru – zaznacza Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

- W pierwszym kwartale 2023 roku w całym kraju deweloperzy rozpoczęli budowę 23,4 tys. mieszkań, czyli o 26,1 proc. mniej niż przed rokiem. Potwierdza to, że sytuacja na rynku nadal jest daleka od optymalnej. Analizując jednak wyniki porównawcze z lutego i marca bieżącego roku widać poprawę. Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w sektorze deweloperskim wzrosła z lutowego poziomu w wysokości ok. 6,5 tys. do ok. 11 tys. w marcu. Ten widoczny wzrost jest związany jest m.in. z procedowaniem programu Pierwsze Mieszkanie, który w jakimś stopniu przyczyni się do wsparcia budownictwa w tym trudnym okresie. Nie bez znaczenia jest także utrzymywanie przez NBP stóp procentowych na niezmienionym poziomie. - wskazuje Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Premiera od Grupy Inwest Biuro prasowe
2023-09-19 | 09:00

Premiera od Grupy Inwest

Grupa Inwest nie zwalnia tempa i w sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym wprowadza kolejny nowy projekt mieszkaniowy. Na terenie dzielnicy Grunwald debiutuje inwestycja Symfonia
Dom Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie
2023-09-19 | 07:00

Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie

Szukasz nowego mieszkania spełniającego warunki programu Bezpieczny Kredyt 2 procent? Postaw na Grupę Inwest i jedną z 3 komfortowych inwestycji w Poznaniu. Uznany deweloper prezentuje ofertę
Dom Czas na poznańskie Targi i premiery
2023-09-18 | 10:00

Czas na poznańskie Targi i premiery

W weekend 23 i 24 września w Poznaniu odbędzie się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów. Po tym wydarzeniu wiele obiecują sobie zarówno wystawcy, jak i klienci

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Nowej Mobilności

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.

Partner serwisu

Handel

Konsumenci w Polsce kupują rocznie 24 tys. t certyfikowanych produktów rybnych. To sposób na wspieranie zrównoważonych połowów

Zdecydowana większość konsumentów w Polsce, bo aż 88 proc., jest zaniepokojona stanem oceanów – pokazało ubiegłoroczne badanie GlobeScan. Jednocześnie 63 proc. wierzy, że jesteśmy w stanie uratować je przed nieodwracalnymi zmianami w ciągu najbliższych 20 lat. Podobny odsetek wskazuje, że mają tutaj znaczenie wybory dotyczące spożywanych ryb i owoców morza. Za tym idzie coraz większa świadomość dotycząca ekocertyfikatów i popularność oznaczonych nimi produktów. W ciągu 10 lat sprzedaż ryb i owoców morza z logo MSC wzrosła 14-krotnie i dziś wynosi ponad 24 tys. t rocznie.

Media i PR

Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania. Wydają się internautom bardziej wiarygodne od wiadomości tworzonych przez ludzi

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.