W centrum, dla mieszkańców i biznesu
Słowackiego 7 na Jeżycach to adres, a jednocześnie nazwa inwestycji spółki Proxin, która realizowana jest w centrum Poznania. Powstanie kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami. Uzupełnieniem powierzchni mieszkalnych jest 10 lokali usługowych, które ze względu na lokalizację projektu są pożądanym miejscem na prowadzenie biznesu, czy lokowania kapitału.
Jeżyce w okolicy Mostu Teatralnego to centrum miasta, bo to stąd liczy się odległości do Poznania na większości map. To także modna, różnorodna dzielnica, która w ostatnim okresie przeżywa dynamiczny rozwój, i równie dynamicznie zwiększa się liczba mieszkańców. W końcu jest przyjazna dla rodzin, singli, ale też biznesu. Funkcjonują tu liczne restauracje i knajpki, obiekty kulturalne, czy słynne targowisko. Nie brakuje również terenów zielonych. Mieszkańcy inwestycji Słowackiego 7 z pewnością pełnymi garściami będą czerpać ze swoistego klimatu dzielnicy Jeżyce. Z takie lokalizacji korzyści wyniosą również osoby prowadzące tu mniejszy lub większy biznes. Inwestorzy indywidualni chętnie kupują lokale usługowo-handlowe, powstające w nowych inwestycjach. Jest to alternatywa dla lokowania kapitału w mieszkania. Poziom osiąganego dochodu jest większy, a z drugiej strony to oszczędność poświęconego czasu. – Poza 61 mieszkaniami nasz projekt to także 10 przestronnych lokali usługowych z dużymi przeszkleniami. Proponujemy powierzchnie od 35 do 99 mkw., a na dwa wybrane lokale usługowe obowiązuje promocja. Mówimy o ścisłym centrum Poznania, z perspektywami na wielu klientów. Ponadto możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb spełnia wymagania nowoczesnego biznesu. - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
Sama inwestycja to kameralny budynek składający się z 3 segmentów, a architektonicznie nawiązujący do stylowych kamienic w tej części Poznania. Powstanie tylko 61 mieszkań, a obecnie w ofercie pozostały ostatnie mieszkania o powierzchni od 31 do 89 mkw., a wśród nich zarówno lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wybrane mieszkania będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. – Realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym wcześniej planem. Budynek oznaczony cyfrą 7, znajdujący się najbliżej ulicy Słowackiego, właśnie osiągnął stan surowy zamknięty, więc ma już wstawione okna. W dwóch kolejnych budynkach, czyli 7A i 7B, stan prac jest podobny, ale dodatkowo trwa też wykonanie elewacji zewnętrznej - informuje Piotr Łopatka. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja projektu umożliwia dostęp do pełnej infrastruktury miasta. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie do praktycznie każdego zakątka miasta, a bliskość dworca PKP daje możliwość dalszych podróży. Nie brakuje dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer na Stary Rynek, zajmie około 10 minut.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.