Komunikaty PR

Uzyskaj wewnętrzny spokój z detektorem jakości powietrza

2021-04-16  |  16:11

Smog od dawna nie daje nam wszystkim żyć, szczególnie w większych miastach. Dlatego marka Hama uzupełniła swoją ofertę o mobilny czujnik jakości powietrza, mierzący stężenie dwutlenku węgla w domu i ostrzegający przed przekroczeniem bezpiecznego limitu głośnym alarmem. W dodatku urządzenie ma wbudowany termometr i podaje też wilgotność powietrza.

Wysoka zawartość dwutlenku węgla w powietrzu powoduje nagłe bóle głowy, problemy z koncentracją, senność i osłabienie całego organizmu. Wdychając go, po prostu powoli się trujemy i pogarszamy jakość swojego życia. Dlatego na rynku pojawiły się czujniki zawartości CO2 w powietrzu, pomagające w zmianie codziennych nawyków. Jednym z nich jest najnowszy detektor jakości powietrza CO2 Safe od marki Hama, który w dodatku poda nam też temperaturę w pomieszczeniu i jego wilgotność.

Zacznijmy od mobilności, gdyż czujnik jest zamknięty w kompaktowej obudowie, a jego wymiary wynoszą jedynie 7,5 x 7,5 x 3,5 cm. Urządzenie spokojnie można więc zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Utrzymane zostało w stonowanej czarnej kolorystyce.

Detektor Hama CO2, dzięki wbudowanemu precyzyjnemu czujnikowi NDIR, na czytelnym ekranie szczegółowo wyświetla poziom zawartości szkodliwego CO2 w jednostkach ppm (ang. Parts Per Milion) w zakresie 400-5000. Czujnik informuje użytkownika o jakości powietrza w prosty trzystopniowy sposób: dobra jakość (zielony kolor), średnia (żółty) i słaba (czerwony). W detektorze nie zabrakło funkcji zapisania wartości minimalnych i maksymalnych dla koncentracji dwutlenku węgla w powietrzu. Przy osiągnięciu niepokojąco wysokiej wartości czujnik uruchamia alarm akustyczny, powiadamiając nas, że najwyższy czas na przewietrzenie pomieszczenia lub włączenie oczyszczacza powietrza.

Co więcej, detektor Hama może się pochwalić wbudowanym termometrem z możliwością ustawienia jednostek w których prezentowana jest temperatura powietrza pomiędzy Celsjuszem a Farenheitem od 0 do 50°C. Następną interesującą opcją jest mierzenie wilgotności powietrza w zakresie 20-95 proc. Wraz z pomiarem jakości powietrza taka kombinacja funkcjonalności pomaga znaleźć właściwą równowagę pomiędzy wentylacją i ogrzewaniem, gwarantując optymalne warunki w domu.

Po jednokrotnym naładowaniu akumulator czujnika umożliwia mu nieprzerwaną pracę przez około 3,5 godz. Do zestawu dołączony jest kabel micro USB do ładowania detektora (5V). O stopniu rozładowania baterii poinformuje wskaźnik w postaci wyświetlanych czterech kresek.

Detektor Hama ma europejski certyfikat CE i unijny RoHS (Restriction of Hazardous Substance). Warto podkreślić, że opakowanie produktu zostało wykonane z kartonu i w całości nadaje się do recyklingu.

Sugerowana centa detaliczna detektora jakości powietrza CO2 Hama Safe wynosi 329 zł.

Więcej na temat tej nowości od niemieckiego producenta Hama można przeczytać na stronie https://pl.hama.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom NOWOŚĆ! Rewolucja na polskim rynku - FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom Biuro prasowe
2024-04-28 | 20:15

NOWOŚĆ! Rewolucja na polskim rynku - FLOLUCE - oświetlenie przyjazne roślinom

Współpraca dwóch marek, Nowodvorski Lighting oraz FLOLUCE, zaowocowała zupełnie nowym podejściem do projektowania zieleni we wnętrzach. Od teraz kwiaty doniczkowe mogą zdobić
Dom Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy
2024-04-26 | 14:00

Przygotuj się do sezonu budowlanego 2024 z Somfy

Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, rozpoczyna się sezon budowlany. Czym będzie się charakteryzował i z jakimi wyzwaniami będą mierzyć się konsumenci w 2024 roku? Na jakie
Dom Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?
2024-04-25 | 15:35

Budowa podjazdu. Jakie czynniki mają znaczenie?

                 Jak szeroki i długi powinien być podjazd? Z których materiałów go wykonać i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.