Universal Robots dodaje do portfolio nowego przemysłowego cobota o udźwigu 20 kg
Monachium, 21 czerwca 2022 r. – Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów), ogłosił, że doda do swojej oferty cobota o udźwigu 20 kg.
UR20 charakteryzuje się całkiem nową konstrukcją, wynikającą z doświadczenia Universal Robots w zaawansowanej inżynierii i stanowi najnowsze rozwiązanie w silnym portfolio cobotów firmy.
UR20 to przykład niezrównanej innowacyjności Universal Robots w obszarze robotów współpracujących. Cobot ma całkowicie nową konstrukcję przegubów, która przyspiesza cykl i umożliwia obsługę cięższych ładunków. Zasięg 1750 mm zaprojektowano z myślą o pracy ze standardowymi europaletami do pełnej wysokości – pozwoli to przekształcić procesy pakowania i paletyzacji, a niewielkie rozmiary umożliwią firmom osiągnięcie więcej w istniejącej przestrzeni produkcyjnej.
Universal Robots spodziewa się, że UR20 znajdzie ponadto zastosowanie w spawalnictwie, przenoszeniu materiałów, załadunku i obsłudze maszyn, a także innowacyjnych rozwiązaniach tworzonych przez szeroki ekosystem partnerów.
„Nie jest to po prostu większa wersja istniejących cobotów. To cobot zdefiniowany na nowo. UR20 jest naszym najbardziej nowatorskim robotem współpracującym, owocem 17-letniego doświadczenia w segmencie robotyki. Nasi inżynierowie od nowa zaprojektowali ramię, zachowując przy tym ten sam innowacyjny interfejs użytkownika, z którego od tak dawna jesteśmy znani.
Korzyści płynące z zastosowania UR20 są ogromne: szybszy cykl, obsługa cięższych ładunków, większy zasięg i niewielkie rozmiary. Zastosowaliśmy też zaawansowane ulepszenia oprogramowania, dając użytkownikowi bezprecedensowe możliwości w zakresie sterowania ruchem” – mówi Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Firma wprowadziła na rynek pierwszego na świecie komercyjnego cobota w 2008 r. Od tego czasu UR rozwinął ekosystem złożony z ponad 1100 integratorów, dystrybutorów i niezależnych partnerów, którzy tworzą komponenty, zestawy i zastosowania dla cobotów. Firma sprzedała ponad 50 000 cobotów i podczas pracy nad najnowszym produktem czerpała z wiedzy zdobytej za pośrednictwem klientów.
UR20 to początek nowej serii innowacyjnych cobotów kolejnej generacji, które uzupełnią udaną linię e-Series.
„Nasze zobowiązanie na rzecz każdego klienta jest odzwierciedlone w wysiłku, który wkładamy w tworzenie produktów. Opracowanie UR20 to tego najlepszy przykład. Stawiamy na wysokiej jakości inżynierię, niezwykły nordycki design i doskonałe doświadczenia użytkownika. Od oprogramowania po zaślepki.
UR20 to dopiero początek. Wprowadzamy nową generację, zaczynając od tego modelu o dużym udźwigu. Umożliwi on naszym klientom kompleksową automatyzację i możliwość zautomatyzowania nowych zadań. Kolejnym krokiem na drodze definiowania automatyzacji na nowo będzie wprowadzenie tych samych innowacyjnych funkcji do nowej rodziny cobotów. Obserwujcie nas – nie możemy doczekać się tego, co przyniesie przyszłość” – mówi Kim Povlsen.
Uwagi dla edytorów
• W czasie premiery na targach Automatica w Monachium w Niemczech zaprezentowane zostaną możliwości paletyzacji UR20 wraz z firmą Robotiq, partnerem UR+.
• UR20 ma być dostępny w przedsprzedaży pod koniec 4. kwartału 2022 r., a początek dostaw jest zaplanowany na 2. kwartał 2023 r.
• Dostępne są pełne dane techniczne
Informacje o firmie Universal Robots
Universal Robots wspiera zmiany w sposobie pracy poprzez swoją innowacyjną platformę robotyki.
Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego komercyjnego robota współpracującego (cobota) w 2008 roku, UR rozwinął portfolio obejmujące UR3e, UR5e, UR10e i UR16e, o różnym udźwigu I zasięgu roboczym. Każdy model jest wspierany przez szeroki zakres efektorów końcowych, oprogramowania, akcesoriów i zestawów aplikacji dostępnych w ekosystemie UR+. Dzięki temu coboty mogą być stosowane w wielu branżach oraz wdrażane do wielu różnych zadań.
Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma siedzibę w duńskim Odense oraz oddziały w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Czechach, Rumunii, Rosji, Turcji, Chinach, Indiach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, Meksyku i we Włoszech.
Universal Robots zainstalował ponad 50 000 cobotów na całym świecie.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.universal-robots.com oraz na naszym blogu blog.universal-robots.com.
Dodatkowe informacje: Zofia Bielska, Omega Communication, zbielska@communication.pl, +48 882 502 401
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.