Komunikaty PR

Trendy mieszkaniowe 2021. Zobacz, jakie mieszkania są popularne w tym roku

2021-02-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Trwająca pandemia COVID ma wpływ na sektory gospodarki, w tym także na rynek nieruchomości. Jak kształtuje się rynek pod wpływem zmian związanych z pandemią? Czy trendy mieszkaniowe w 2021 roku będą inne niż w latach ubiegłych? Czego szukają klienci? Zachęcamy do lektury.

Gdzie chcą mieszkać Polacy?

Pierwszy kwartał 2020 roku nie zapowiadał zmian - ceny mieszkań od kilku lat sukcesywnie rosły, choć specjaliści sugerowali, że prędzej czy później ten trend się odwróci. Mimo pandemii tak się nie stało - rynek się zatrzymał, a ceny mieszkań nie spadły. Deweloperzy skupiali się na realizacji rozpoczętych już inwestycji, a klienci po pierwszym zamrożeniu rynku, związanego z nową i niepewną sytuacją, wrócili do wysyłania zapytań. 

Doświadczenia II kwartału 2020, zmieniły nieco charakter poszukiwanych nieruchomości. Więcej osób szukało przestronnych mieszkań lub domów na obrzeżach miast. Dlaczego? Wpływ na zmianę trendu miała bez wątpienia pandemia i przymusowa izolacja, której wielu doświadczyło. Większe mieszkanie, np. z balkonem lub ogródkiem, a także nieruchomość w zabudowie szeregowej czy dom wolnostojący, dają większe poczucie bezpieczeństwa i prywatności, niż niewielkie mieszkanie w centrum. Klienci coraz częściej poszukują nowoczesnych nieruchomości blisko zieleni i z dala od miejskiego zgiełku - mieszkań, które zapewnią im wszystko to, czego będą potrzebować do życia.

Inwestycja w nieruchomość - czy to się opłaca?

W ubiegłych latach odsetek klientów kupujących nieruchomości w celach inwestycyjnych był dość spory. Wielu inwestorów zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, kupowało mieszkania na wynajem na pokoje. Obecnie ten trend jest mniejszy. Wynika to ze spadku cen wynajmu - wiele osób, w tym studentów, którzy stanowią potężną grupę wynajmujących, zdecydowało się na powrót do domów rodzinnych, rezygnując z wynajmowanych dotychczas mieszkań.

Wszystko wskazuje jednak na to, że trend ten jest chwilowy, a ceny mieszkań na wynajem powrócą do poprzednich kwot w momencie zwiększonego popytu. Nieruchomości pozostają więc doskonałą inwestycją kapitału. Ile wartą? To zależy od momentu sprzedaży. 

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie?

Osobom szukającym nieruchomości, polecamy mieszkania lub segmenty w zabudowie szeregowej, zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy - np. w Mosinie koło Poznania. Świetna komunikacja z centrum miasta, przy jednoczesnej bliskości terenów zielonych otuliny Wielkopolskiego Parku Narodowego sprawiają, że nieruchomości te często wybierają zarówno osoby preferujące aktywny tryb życia, rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. 

Joanna Jakubowska, PB LEchbud

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.