TP-Link przedstawia pierwszy system WiFi Mesh w standardzie WiFi 6
Właściciele wielopokojowych mieszkań lub domów jednorodzinnych często mają problemy z zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej lub ze zbyt długim buforowaniem. Jeśli sieć WiFi nie dociera do niektórych pomieszczeń lub jest za słaba, żeby sprawnie transmitować dane, rozwiązaniem problemu może być najnowszy w portfolio TP-Link mesh z obsługą technologii WiFi 6 - Deco X60.
Podobnie jak poprzednie modele z rodziny Deco, model X60 pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w dużym mieszkaniu lub jednorodzinnym domu. Jednym z jego największych atutów jest obsługa standardu WiFi 6, dzięki której nowy model zapewni niespotykane do tej pory prędkości, zasięg, pojemość i stabilność transmisji.
System Deco X60 zapewnia zawrotne prędkości sięgające łącznie aż do 3000 Mb/s: do 574 Mb/s
w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Model oferuje WiFi w standardzie 802.11ax i sześć jednoczesnych strumieni danych, co przekłada się na niezwykłą przepustowość i pojemność sieci. W praktyce oznacza to, że można połączyć bezprzewodowo nawet ponad 100 urządzeń i swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy w świetnej jakości 8K, ciesząc się nieskazitelnością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach intensywny ruch danych.
W najnowszym meshu od TP-Link zastosowano także technologie OFDMA oraz MU-MIMO, dzięki którym użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność i możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Z kolei zastosowanie technologii Beamforming i kolorowania BSS pozwala na znaczące zwiększenie zasięgu i stabilności połączeń WiFi, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane w sąsiednich mieszkaniach. Za podłączenie urządzeń kablowych odpowiadają dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Deco.
Współpracujące ze sobą routery Deco X60 tworzą jednolitą sieć WiFi, dlatego podczas przemieszczania się po domu twój smartfon lub tablet zawsze połączy się z tym routerem, który oferuje najlepsze połączenie - bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Dzięki zastosowaniu protokołów roamingowych 802.11k/v/r połączenie kilku jednostek Deco X60 tworzy bardzo wydajną sieć bezprzewodową nawet w wielopiętrowym budynku. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia.
Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeCare, które zapewniają dostęp do w pełni personalizowanych funkcji i pozwalają użytkownikowi stworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową dostosowaną do swoich potrzeb. Dzięki rozbudowanym funkcjom kontroli rodzicielskiej zagwarantowanie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom Internetu nigdy nie było tak proste. Każdy domownik (a także gość) może posiadać osobny profil z ustalonymi limitami czasowymi oraz założonymi filtrami, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Deco X60 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.
Konfiguracja i zarządzanie Deco X60 są banalnie proste. Wystarczy zainstalować aplikację TP-Link Deco, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS, a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Ten niezawodny mesh jest także kompatybilny z innymi modelami Deco, a do tego może być zarządzany za pomocą Amazon Alexa.
Urządzenia Deco X60 są już dostępne w sprzedaży w zestawach po 3 sztuki. W najbliższych miesiącach pojawią się również zestawy obejmujące jedno lub dwa urządzenia. Nowy model został objęty 3-letnią gwarancją producenta.
Więcej informacji na temat Deco X60 dostępnych jest na stronie internetowej.
***
TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.
Kontakt: Joanna Dąbek | Grayling | e-mail: joanna.dabek@grayling.com | tel.: 607 104 852
Trwa Black Week – zgarnij rabaty od marek ZTE i nubia
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.