TP-Link EAP265 HD - nowy punkt dostępowy z serii Omada do zadań specjalnych
TP-Link rozszerza portfolio urządzeń z serii Omada o nowy punkt dostępowy EAP 265 HD. Urządzenie idealnie sprawdzi się w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie, np. w hotelach, salach wykładowych, biurach typu open space czy halach targowych. Nowy Access Point może obsłużyć aż do pięciuset urządzeń klienckich jednocześnie!
Niewątpliwą zaletą nowego punktu dostępowego jest możliwość obsługi kilkuset urządzeń jednocześnie. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów instalacji względem wielu mniej wydajnych punktów dostępowych. EAP265 HD pracuje w standardzie WiFi 802.11ac Wave 2 i oferuje użytkownikom do 1750 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). W urządzeniu zastosowano technologie MU-MIMO pozwalającą na komunikację z wieloma urządzeniami w tym samym czasie oraz Airtime Fairness, która polega na promowaniu wydajniejszych klientów bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w zadanym przedziale czasu. Dzięki temu nie ma obaw, że uczestnicy dużych wydarzeń, goście hotelu czy restauracji pozbawieni zostaną możliwości korzystania z internetu przez WiFi. Za zasięg nowego Access Pointa odpowiada sześć wbudowanych profesjonalnych anten (po trzy anteny na pasmo) wspieranych dodatkowo przez technologię kształtowania wiązki (Beamforming), sprawiającą, że połączenia są bardzo wydajane i stabilne. EAP265 HD posiada wsparcie dla technologii płynnego roamingu, więc osoby przemieszczające się po budynku, nigdy nie stracą zasięgu. Ich urządzenia mobilne – smartfony, tablety czy laptopy przełączą się w sposób niezauważalny na kolejne punkty dostępowe. Urządzenie wyposażono także w dwa porty Ethernet 10/100/1000 Mb/s.
Co istotne, administratorzy sieci w obiektach wyposażanych w EAP265 HD mogą zaprogramować aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID), a za sprawą darmowego oprogramowania TP-Link Omada Controller lub kontrolera sprzętowego Omada C200, mogą także zarządzać siecią bezprzewodową złożoną nawet z setek punktów dostępowych z dowolnego komputera bądź aplikacji mobilnej. Podobnie jak pozostałe urządzenia z serii Omada produkt stwarza możliwość autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez SMS, Facebooka oraz logowanie za pomocą strony powitalnej, voucherów lub jednorazowych haseł dostępu.
EAP265 HD obsługuje PoE (standard 802.3af/at) dzięki czemu zasilanie punktu dostępowego i transmisja danych odbywa za pomocą jednego przewodu. Alternatywnie punkt dostępowy może być zasilany przez pasywne PoE – do zestawu dołączony jest injector.
EAP265 HD jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 465 zł brutto i został objęty 3-letnią gwarancją producenta.
Więcej informacji na temat EAP265 HD dostępnych jest na stronie internetowej.
***
TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.
Kontakt: Joanna Dąbek | Grayling | e-mail: joanna.dabek@grayling.com | tel.: 607 104 852

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.