TomTom wybiera Eco-Movement
TomTom (TOM2) ogłosił dziś zawarcie umowy z Eco-Movement, wiodącą platformą danych dotyczących punktów ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w Europie. Pakiet EV oraz interfejsy API Maps TomTom zostały teraz wzbogacone o wysokiej jakości informacje o ładowaniu, dostarczane przez Eco-Movement w czasie rzeczywistym, zapewniając kierowcom i menedżerom flot pojazdów elektrycznych dokładne informacje o punktach użyteczności publicznej (POI) szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.
Kierowcy pojazdów wyposażonych w usługę TomTom EV charging points będą mogli korzystać z licznych udogodnień, w tym szczegółowych adresów, pomocnych informacji o godzinach otwarcia, prędkości ładowania, akceptowanych kartach i abonamentach, a także dostępności punktów ładowania w czasie rzeczywistym.
„Nasza umowa z Eco-Movement zapewni kierowcom pojazdów elektrycznych korzystających z pakietu EV TomTom bezproblemową nawigację. Od zoptymalizowanych tras po odpowiednie, dostępne i działające punkty ładowania, które są zgodne z potrzebami kierowcy - TomTom zawsze pomaga zwiększyć komfort jazdy”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Dzięki rosnącej liczbie łatwych w użyciu rozwiązań nawigacyjnych dla pojazdów elektrycznych, wiodącemu na świecie zasięgowi punktów ładowania oraz ultraszybkim danym o dostępności w czasie rzeczywistym, TomTom realizuje działania z zakresu e-mobilności na rzecz bezemisyjnej przyszłości”.
Wysokiej jakości usługa wyznaczania punktów użyteczności publicznej (POI) od TomTom dodatkowo ulepszy wrażenia z jazdy. Najnowsza technologia TomTom EV Routing and Range wykorzystuje szeroki katalog czynników, aby zaplanować najlepszą trasę, precyzyjnie przewidzieć zasięg i obliczyć wiarygodny szacowany czas przybycia. Kryteria te biorą pod uwagę aktualny i maksymalny poziom naładowania baterii, prędkość jazdy, rodzaj drogi i jej nachylenie, a także informacje o ruchu drogowym i punktach ładowania.
Punkty POI dla pojazdów elektrycznych są udostępniane deweloperom za pośrednictwem interfejsów API Maps TomTom. Umowa z Eco-Movement zwiększa zakres rozwiązań, jakie deweloperzy mogą proponować firmom posiadającym floty pojazdów elektrycznych. Użytkownicy będą mogli znaleźć wszystkie EV POI za pośrednictwem Search API. Interfejs API Extended Routing, który zapewnia funkcję Long Distance EV Routing, uwzględnia natomiast wszystkie dostępne na trasie możliwości ładowania.
„Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z firmą TomTom i zapewnić jeszcze większej liczbie kierowców dostęp do naszych bezcennych informacji o stacjach ładowania”, powiedział Roderick van den Berg, CEO w Eco-Movement. „W Eco-Movement wyobrażamy sobie świat, w którym samochody elektryczne są standardem, a ładowanie przebiega sprawnie i wydajnie. Naszą misją jest dostarczanie najlepszych i najbardziej istotnych informacji o punktach ładowania dla kierowców samochodów elektrycznych i ekosystemu EV”.
Kierowcy mogą również znaleźć dostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych w aplikacji TomTom GO Navigation (dostępnej do pobrania w Google Play, App Store i Huawei AppGallery) oraz w najnowszej nawigacji TomTom GO Discover.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.