Komunikaty PR

TomTom wprowadza na rynek TomTom GO Expert

2021-06-10  |  14:15
Biuro prasowe

TomTom (TOM2), producent map i specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom GO Expert – nawigacji dla zawodowych kierowców ciężarówek, samochodów dostawczych i autobusów. Dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości (HD) i nowemu procesorowi, GO Expert jest cztery razy szybsza niż poprzednie nawigacje. Ponadto jest wyposażona w zaawansowane funkcje, w tym inteligentne wyznaczanie tras dla dużych pojazdów i dokładne informacje o ruchu drogowym, które sprawiają, że każda jazda jest bardziej efektywna.

TomTom GO Expert umożliwia kierowcom wprowadzenie rozmiaru, wagi, rodzaju ładunku i maksymalnej prędkości samochodu ciężarowego, dostawczego lub autobusu, dzięki czemu trasy są wyznaczane odpowiednio dla nich. Ponieważ mapy TomTom uwzględniają najnowsze funkcje ADR Tunnel Codes, ograniczenia UN Class oraz zakaz ruchu City Ban, kierowcy będą unikać dróg nieodpowiednich dla ich pojazdów. Nawet jeśli w systemie nawigacji nie ma zaplanowanej aktywnej trasy, ostrzeżenia o ograniczeniach będą informować kierowcę o tym, co czeka go na drodze. Będzie mógł on również otrzymywać aktualne powiadomienia o utrudnieniach, które, biorąc pod uwagę parametry jego pojazdu, mogą mieć wpływ na podróż, np.  wysokość mostów, tunele i miejsca poboru opłat. Ułatwia to kierowcom dostosowanie trasy w trakcie jazdy, co prowadzi do bardziej efektywnej i mniej stresującej jazdy.

Profesjonalni kierowcy, wyposażeni w dokładne i niezawodne mapy TomTom, docenią fakt, że mogą być one aktualizowane w urządzeniu GO Expert nawet trzy razy szybciej* za pośrednictwem sieci Wi-Fi®. Poza nawigacją, nowy procesor i zwiększona pamięć oznaczają, że urządzenie jest superszybkie  (cztery razy szybsze niż poprzednie generacje). Nowy, 7-calowy ekran dotykowy HD zapewnia wyjątkową wyrazistość i jest wyposażony w głośnik o dużej mocy, dzięki czemu urządzenie TomTom GO Expert jest idealnym towarzyszem podróży.

Inne wyróżniające cechy nawigacji to uwzględnienie dziesiątek tysięcy nowych punktów użyteczności publicznej przeznaczonych dla dużych pojazdów. Są wśród nich stacje paliw, miejsca parkingowe i centra serwisowe, które zostały starannie wybrane, aby spełnić potrzeby zawodowych kierowców. Ponadto, dzięki nowym i ulepszonym wskazówkom dotyczącym pasów ruchu, kierowcy będą pewnie poruszać się na trudnych skrzyżowaniach i zjazdach z autostrad. Mogą również połączyć swój telefon z urządzeniem za pomocą bezprzewodowej łączności Bluetooth®, uzyskując dostęp do zaufanych informacji drogowych od TomTom. Usługa TomTom Traffic pomaga kierowcom znaleźć najszybsze trasy i uzyskać dokładne szacunkowe czasy dotarcia do celu, a także ostrzeżenia o fotoradarach** - obie te funkcje są niezbędne dla kierowców zawodowych.

Mike Schoofs, Managing Director, TomTom Consumer, powiedział: „Bardziej niż kiedykolwiek zawodowi kierowcy odgrywają teraz kluczową rolę w transporcie towarów przez miasta i granice. Dzięki połączeniu naszego ponad 30-letniego doświadczenia w tworzeniu map, razem z najnowszą i najlepszą technologią, nowa nawigacja TomTom GO Expert jest wyposażona w takie funkcje, jak niestandardowe trasy dla dużych pojazdów i nowe ostrzeżenia o ograniczeniach. Została zaprojektowana specjalnie dla zawodowych kierowców, aby ułatwić im długie podróże i sprawić, że będą one bardziej wydajne, bezpieczniejsze i płynniejsze”.

Nawigacja TomTom GO Expert w wersji 6- i 7-calowej jest dostępna w Europie na stronie TomTom.com, u wybranych sprzedawców internetowych i w sklepach w cenie 1749 zł (6") / 1949 zł (7"). 7-calowa wersja urządzenia TomTom GO Expert z łącznością 4G za pomocą karty SIM ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Cyfrowe lusterka wsteczne. W tych samochodach możesz je mieć Biuro prasowe
2021-06-16 | 15:00

Cyfrowe lusterka wsteczne. W tych samochodach możesz je mieć

Czy da się na nowo wynaleźć lusterko wsteczne? Ostatnie lata pokazały, że tak. Wśród rynkowych nowości nie brak samochodów, w których tradycyjne lusterka wsteczne
Motoryzacja Czy Toyota wygra wyścig o baterie nowej generacji?
2021-06-09 | 10:00

Czy Toyota wygra wyścig o baterie nowej generacji?

Technologia baterii ze stałym elektrolitem może okazać się przełomem dla branży motoryzacyjnej. Który ze światowych gigantów ma największe szanse na zaoferowanie przełomowej
Motoryzacja Samochody z cyfrowymi lusterkami bocznymi, które kupisz w Polsce
2021-06-08 | 17:00

Samochody z cyfrowymi lusterkami bocznymi, które kupisz w Polsce

Cyfrowe lusterka boczne – gadżet, czy realne ułatwienie dla kierowców? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć samemu, po przejażdżce samochodem z takim rozwiązaniem. Jakie modele

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kosmos i lotnictwo

Polska firma rozwija sztuczną inteligencję na podstawie analizy sztucznych sygnatur radarowych. Technologia wyśledzi na wodach nielegalne statki czy kłusowników

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej satelity mogą dostarczać ponad 150 terabajtów danych dziennie. Dane z obrazowania Ziemi są już wykorzystywane do dostarczania praktycznych spostrzeżeń dla rządów i przedsiębiorstw, sprawdzają się w precyzyjnym rolnictwie i pomagają reagować na katastrofy naturalne. Polska firma idzie krok dalej – rozwija sztuczną inteligencję, opierając się na analizie sztucznych sygnatur radarowych, które następnie porównuje z tradycyjnym zobrazowaniem satelitarnym. – Rozwiązanie najczęściej stosujemy przy rozpoznawaniu nielegalnych obiektów, np. przy transporcie ropy naftowej czy rybołówstwie – mówi Mateusz Maślanka z SATIM Monitoring Satelitarny.

Biotechnologia

W czasie pandemii wzrosło zainteresowanie kosmetykami o leczniczych właściwościach. Polska firma pracuje nad kremem rozluźniającym mięśnie

W czasie pandemii wzrosło zainteresowanie kosmeceutykami, które łączą kosmetyki i bioaktywne składniki o leczniczych właściwościach. Firmy kosmetyczne wykorzystały rewolucję biomedyczną, dodając do swoich produktów biologicznie aktywne składniki, które wzmacniają funkcje zdrowej skóry. Kosmeceutyki zacierają granicę między lekiem a kosmetykiem i stają się coraz popularniejsze, nie tylko na Zachodzie. Polska firma opracowuje Conocream, który zawiera neurotoksyny produkowane przez ślimaki. Zastosowany peptyd pozwala na głęboką relaksację, bo działa na jony odpowiadające za rozluźnianie mięśni.