TomTom uruchamia RoadCheck
TomTom (TOM2), wiodący specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś uruchomienie TomTom RoadCheck, pionierskiego produktu dla pojazdów zautomatyzowanych, który pozwala producentom samochodów decydować o tym, w jakich miejscach aktywacja funkcji automatycznej jazdy pojazdów będzie bezpieczna dla kierowców.
Bezpieczna jazda automatyczna nie zawsze jest możliwa - w okresach niesprzyjającej pogody, w tunelach oraz w zmiennych warunkach, np. podczas robót drogowych. Dzięki RoadCheck producenci samochodów mogą korzystać z danych map w wysokiej rozdzielczości (HD) firmy TomTom, aby zdefiniować system ODD (ang. Operational Design Domain) do funkcji zautomatyzowanej jazdy pojazdów. Umożliwia to im zarządzanie obszarami, w których te funkcje mogą być bezpiecznie wykorzystywane.
Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Dzięki umożliwieniu producentom samochodów kontrolowania, gdzie można aktywować automatyczne funkcje jazdy, firma TomTom odpowiada na kluczowe wyzwanie branży, które zostało podkreślone przez naszych partnerów i klientów. TomTom RoadCheck - pierwsza taka technologia w branży - sprawi, że bezpieczna, autonomiczna jazda szybciej stanie się rzeczywistością”.
Oferta firmy TomTom w zakresie automatyzacji pojazdów obejmuje teraz TomTom HD Map, TomTom ADAS Map, usługę dotyczącą zagrożeń, TomTom AutoStream, TomTom Vehicle Horizon i TomTom RoadCheck.
„Dzięki wprowadzeniu systemu TomTom RoadCheck, jako pierwsi zaoferowaliśmy producentom samochodów kompletną usługę mapowania dla bezpiecznej, zautomatyzowanej jazdy”, dodał Willem Strijbosch.
TomTom RoadCheck zostanie wdrożony w 2021 r. w modelu produkcyjnym przez wiodącego, światowego producenta samochodów, na początku w Stanach Zjednoczonych.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.