TomTom przedstawia rozszerzony pakiet technologii EV
Firma TomTom (TOM2) zwiększa swoje zaangażowanie na rzecz czystszego świata poprzez przyspieszenie rewolucji w obszarze pojazdów elektrycznych, we współpracy z partnerami i innowacyjną technologią. Holenderska marka zaprezentowała szereg ulepszeń w swoim pakiecie dla pojazdów elektrycznych (EV), w tym unowocześnione funkcje zasięgu i wyznaczania tras oraz wiodące w branży dane dotyczące punktów ładowania. Jest to następstwem niedawnych zapowiedzi współpracy z firmami Hubject i Eco-Movement, która ma na celu poprawę wrażeń kierowców z jazdy pojazdami elektrycznymi. Nowa funkcja TomTom Routing and Range będzie dostępna w wybranych modelach elektrycznych klientów TomTom jeszcze w tym roku za pośrednictwem bezprzewodowej aktualizacji (eng. over-the-air). Funkcja ta zostanie szerzej udostępniona wraz z wprowadzeniem opartej na chmurze nawigacji TomTom Navigation for Automotive.
„Jeśli chcemy przyszłości z czystszym powietrzem, musimy napędzać rewolucję pojazdów elektrycznych od samego początku. Oznacza to zmniejszenie przeszkód utrudniających wybór tych samochodów i przyjęcie postawy 360°, która odróżnia nas od konkurencji”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive. „Nie jest zaskoczeniem, że nasz bogaty pakiet zintegrowanych technologii lokalizacyjnych dla pojazdów elektrycznych jest wybierany przez wiodących producentów samochodów, aby napędzać tę rewolucję”.
Przewidywanie zasięgu pojazdów elektrycznych uwzględnia aktualny i maksymalny poziom naładowania baterii, prędkość jazdy, rodzaj drogi i jej nachylenie, a także dane historyczne i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Podczas gdy prognozy zasięgu wielu modeli elektrycznych znacznie się wahają, zawyżając, a następnie zaniżając zasięg o ponad 30%, TomTom, wspólnie z OEM, zademonstrowali jednocyfrową dokładność zasięgu dla podróży na odległość co najmniej 180 km. Ta niezwykle precyzyjna prognoza przedstawiona na mapie TomTom sprawi, że kierowcy będą wiedzieć, jak daleko dojedzie ich pojazd.
Pełne naładowanie nie zawsze wystarcza na długą podróż. Uzyskanie informacji na temat tego kiedy, gdzie i jak długo ładować, może okazać się niełatwym zadaniem. Dlatego TomTom EV Routing automatycznie podaje kierowcom zoptymalizowane trasy w oparciu o zasięg i sposób ładowania pojazdu, sytuację na drodze oraz pochodzące z wiodącej w branży bazy danych informacje o punktach ładowania w czasie rzeczywistym. Ładowanie zazwyczaj nie odbywa się w tym samym tempie, co oznacza, że kilka krótszych postojów może okazać się lepszym rozwiązaniem. Wyznaczanie tras dla aut elektrycznych zapewnia kierowcom bezproblemowe, błyskawiczne przeliczenie trasy, która umożliwia najszybsze dotarcie do miejsca docelowego.
TomTom Navigation for Automotive to najnowsza usługa nawigacyjna firmy TomTom. Jest to rozwiązanie hybrydowe, które oferuje lepszą integrację z pojazdami niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku pojazdów elektrycznych usługa ta przynosi korzyści w postaci obsługi takich funkcji, jak wstępne przygotowanie akumulatora z informacjami o zbliżającym się ładowaniu. Dzięki temu można uzyskać jego optymalne działanie w trybie szybkiego ładowania, co skraca czas oczekiwania na ładowarkę, wydłuża żywotność akumulatora i obniża całkowity koszt posiadania.
Podobnie jak w przypadku systemu TomTom Navigation for Automotive, pakiet EV firmy TomTom jest dostępny w postaci łatwych w użyciu interfejsów API do prostej integracji z aplikacjami towarzyszącymi i stronami internetowymi, umożliwiając producentom OEM i partnerom z branży e-mobilności tworzenie spójnych rozwiązań, w ramach własnej marki.
Kierowcy mogą również znaleźć dostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych w aplikacji TomTom GO Navigation (dostępnej do pobrania w Google Play, App Store i Huawei AppGallery) oraz w najnowszej nawigacji TomTom GO Discover.
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.