TomTom prezentuje nową platformę: IndiGO
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, zaprezentował dziś TomTom IndiGO - pierwszą na świecie, otwartą platformę dla producentów samochodów, która służy do tworzenia oprogramowania cyfrowego kokpitu. TomTom IndiGO umożliwia płynne i bezpieczne połączenie cyfrowego doświadczenia użytkownika oraz dostępu do funkcji pojazdu, w ramach jednej deski rozdzielczej samochodu.
Platforma w profesjonalny sposób łączy wszystkie wyświetlacze pasażera i kierowcy poprzez wspólny interfejs użytkownika, który daje dostęp do zaawansowanych ustawień systemów pojazdu, klimatyzacji, systemu audio oraz najnowszych aplikacji i usług. IndiGO jest obsługiwany za pomocą głosu i dotyku, w tym także poprzez użycie przycisków kierownicy. Łączność online IndiGO, zaawansowana integracja z systemami pojazdu, świadomość stanu kierowcy i jego otoczenia, zapewniają wyjątkowo bezpieczne i intuicyjne doświadczenie, które z czasem staje się coraz lepsze.
„Przez lata nauczyliśmy się, że tworzenie oprogramowania dla pojazdów może być powolne
i kosztowne dla producentów samochodów – TomTom IndiGO to doskonała odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Dzięki IndiGO dajemy im potężne, elastyczne i opłacalne środowisko programistyczne do tworzenia wiodących w swojej klasie doświadczeń cyfrowych, które zajmą ułamek czasu i zwykłych kosztów” – powiedział Harold Goddijn, CEO TomTom. „Innowacyjne rozwiązanie TomTom IndiGO jest krokiem do przodu. Stanowi ono platformę dla producentów samochodów, która umożliwia wdrażanie nowoczesnych zasad tworzenia oprogramowania, takich jak szybkie prototypowanie i wdrażanie oraz iteracyjne ulepszenia” – kontynuował. „Dzięki TomTom IndiGO producenci samochodów i ich partnerzy w dziedzinie oprogramowania mają do dyspozycji ramy umożliwiające efektywną współpracę, ciągłą integrację i stopniowe udoskonalanie. Dzięki łączności online oraz otwartemu i stale rosnącemu ekosystemowi twórców aplikacji i dostawców usług, TomTom IndiGO będzie z czasem tylko lepszy”.
Stworzony, by zachwycać kierowców i pasażerów
TomTom IndiGO oferuje holistyczne doświadczenie użytkownika, dopasowując się do cyfrowych nawyków kierowcy. Nowa platforma cyfrowego kokpitu automatycznie rozpoznaje profil kierowcy na podstawie jego telefonu, personalizując menu z jego preferencjami, aplikacjami i synchronizując kalendarz, aby bez problemu poprowadzić go na kolejne spotkanie.
IndiGO wykorzystuje wszystkie wyświetlacze z systemu informacyjno-rozrywkowego (IVI) i oferuje nieograniczony sklep z aplikacjami od wyspecjalizowanych partnerów, który zachwyci użytkowników. Dzięki świadomości i uwzględnieniu przez IndiGO czynników zewnętrznych, kierowcy i pasażerowie będą mogli wysyłać wiadomości do przyjaciół, korzystać z szerokiej gamy rozrywek i używać popularnych aplikacji do wykonywania pracy w bezpiecznych warunkach.
Dzięki TomTom IndiGO kierowcy mogą w prosty sposób poszerzyć zakres swoich doświadczeń związanych z łącznością z pojazdem na odległość. Platforma oprogramowania ułatwia łączenie się
z powiązanymi aplikacjami klientów i przygotowywanie się do następnej podróży, na przykład poprzez wstępne ustawienie ogrzewania w zimny dzień lub sprawdzenie stanu naładowania pojazdu.
Platforma integruje się również z nowym pakietem technologicznym TomTom Navigation for Automotive and Electric Vehicle (EV). Kierowcy będą mogli cieszyć się hybrydową nawigacją
w chmurze, która umożliwia korzystanie z superszybkiego wyznaczania tras w czasie rzeczywistym, wyszukiwania aktualnych map, a także precyzyjnych informacji o zasięgu i trasach dla pojazdów elektrycznych.
Bezpieczeństwo oraz komfort kierowców i pasażerów były głównym obszarem zainteresowania przy opracowywaniu TomTom IndiGO. W przeciwieństwie do innych platform cyfrowego kokpitu, IndiGO integruje się z systemami w pojeździe, w tym z jego czujnikami, umożliwiając wyświetlanie wiarygodnych i praktycznych informacji powiązanych z zaawansowanymi systemami wspomagania kierowcy (ADAS). Ponadto pozwala na obliczanie dokładniejszych szacunków zasięgu pojazdów elektrycznych oraz wstępne przygotowanie ich akumulatorów do szybszego ładowania.
TomTom IndiGO zwiastuje nową erę oprogramowania
TomTom IndiGO stanowi podstawę dla producentów samochodów do tworzenia bogatych, markowych rozwiązań, które będą nadal zaskakiwać i zachwycać kierowców, przy mniejszym ryzyku, kosztach i czasie wprowadzania na rynek niż w przypadku rozwiązań alternatywnych. IndiGO zapewnia ramy dla harmonijnej współpracy producentów samochodów oraz ich partnerów, od programistów aż po ekspertów UX/ergonomii czy marketingu.
IndiGO jest dostarczane producentom samochodów w stanie gotowym do wdrożenia, wraz z w pełni funkcjonalnym doświadczeniem użytkownika. Udostępniając kod źródłowy IndiGO, TomTom daje klientom z branży motoryzacyjnej pełną swobodę modyfikowania i rozszerzania modułowej platformy oprogramowania.
Elastyczna platforma, zaprojektowana z myślą o różnych wyświetlaczach i konfiguracjach sprzętowych, jest wyposażona w potężny zestaw narzędzi do opracowywania i dostosowywania, co ułatwia producentom samochodów i dostawcom branżowym tworzenie niestandardowych, łatwych w użytkowaniu interfejsów użytkownika.
Na długo przed wprowadzeniem samochodu do produkcji oprogramowanie będzie uruchamiane na standardowym sprzęcie z symulowanymi interfejsami sprzętowymi, co pozwoli na przetestowanie
i dostosowanie produktu końcowego przed wysyłką. Dzięki tym wstępnie zintegrowanym, przetestowanym przez użytkowników modułom oraz nowoczesnym zasadom przepływu pracy opartym na współpracy, TomTom jest w stanie zapewnić wydajne i przewidywalne opracowywanie oprogramowania, dążąc do zmniejszenia kosztów tego procesu dla producentów samochodów nawet o 80%.
IndiGO działa na popularnym systemie operacyjnym Android Automotive Operating System (AAOS), ułatwiając producentom samochodów opracowywanie i integrowanie nowych aplikacji i usług lub rozszerzeń dla platformy. Dzięki łączności online, oprogramowanie, aplikacje, usługi i wtyczki platformy mogą być aktualizowane i rozszerzane w trybie over-the-air. Innymi słowy, producenci samochodów będą mogli wprowadzać nowe innowacje w sposób ciągły przez cały cykl życia pojazdu
i generować nowe źródła przychodów.
TomTom IndiGO jest dostarczany za pośrednictwem elastycznego i skalowalnego pakietu SDK oraz łatwych w użyciu interfejsów API, dzięki czemu można go łatwo dostosować do różnych wyświetlaczy. Wysoce elastyczna platforma może działać w odniesieniu do wielu marek, linii samochodów – klasy podstawowej, wyższej lub premium – oraz typów pojazdów, w dowolnym miejscu na świecie.
Wspierany przez rosnącą społeczność globalnych i lokalnych partnerów
TomTom IndiGO wykracza daleko poza ograniczenia innych platform rozwoju oprogramowania cyfrowego kokpitu. Oferuje otwartą i bezpieczną przestrzeń dla każdego - producentów samochodów, integratorów systemów, firm tworzących oprogramowanie i dostawców treści - do dzielenia się istniejącymi aplikacjami i tworzenia nowych, które mogą zmienić ich model biznesowy.
Otwarty ekosystem partnerski firmy TomTom stwarza sprzedawcom możliwości pozyskiwania nowych źródeł dochodów. Firma TomTom ułatwia programistom rozpoczęcie pracy z IndiGO, wspierając ich pakietem SDK, który zawiera rozbudowane API, pomocną dokumentację i przykładowy kod aplikacji.
Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.