TomTom dostarczy technologię nawigacyjną dla nowego Opla Astra
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś kolejny, ważny etap swojej współpracy z producentem samochodów Stellantis, po wprowadzeniu na rynek nowej Astry firmy Opel. Popularny hatchback jest wyposażony w kompleksowe rozwiązanie nawigacyjne TomTom nowej generacji. Zawiera ono aktualizacje over-the-air, zapewniające dokładne mapy, przyjazne użytkownikom usługi connected oraz nowe, oparte na mapach oprogramowanie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), gwarantujące większe bezpieczeństwo.
Informacje o nowych mapach i przyjazne dla kierowcy wskazówki nawigacyjne od TomTom są dostępne na ekranach cyfrowego kokpitu z generacji Pure Panel. Praktyczna nawigacja jest również dostępna poprzez łatwe w użyciu sterowanie głosem, co pomaga utrzymać wzrok kierowcy na drodze.
Nowy model Opla jest wyposażony w pełną gamę usług TomTom, od wiodących w branży informacji
o ruchu drogowym, pomagających kierowcom unikać zatorów, po najlepsze w swojej klasie usługi dla pojazdów elektrycznych. Dzięki ponad 560 tys. punktom ładowania w 100 krajach, kierowcy nowej hybrydowej Astry typu plug-in będą mieli dostęp do najobszerniejszej bazy danych, co sprawi, że ładowanie będzie bezstresowym doświadczeniem.
„Całkowicie nowa, zelektryfikowana Astra podbije rynek swoim rewelacyjnym wyglądem i innowacyjną technologią” - powiedział Tobias Gubitz, Opel Head of Product and Pricing. „Nasza współpraca z wiodącym dostawcą usług geolokalizacyjnych i partnerem w dziedzinie e-mobilności, firmą TomTom, oznacza, że nowy Opel Astra jest wyposażony w aktualne mapy, najlepszą nawigację i najbardziej kompletne informacje o stacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki innowacyjnej technologii TomTom, nasi kierowcy będą spokojni o to, że otrzymują najlepsze wskazówki i najbardziej wiarygodne szacunki czasu podróży”.
Zwiększające bezpieczeństwo rozwiązanie ADAS Map i Virtual Horizon od TomTom w nowej Astrze są zintegrowane z systemem wspomagania Intelli-Drive 2.0. Dzięki temu zna on drogę przed sobą, poza zasięgiem swoich czujników. Z pomocą technologii ADAS system może dostosować prędkość na zakrętach, wydawać zalecenia dotyczące prędkości i wykonywać półautomatyczne zmiany pasa ruchu.
„Wysoce precyzyjna mapa ADAS i elektroniczne oprogramowanie horyzontu firmy TomTom pozwalają uzyskać informacje wykraczające poza pole widzenia kierowców i czujników pojazdu, zapewniając bezprecedensowy poziom bezpieczeństwa i komfortu w nowym Oplu Astra”, powiedział Antoine Saucier, Managing Director, TomTom Automotive.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.