TomTom dołączył do Fundacji Autoware
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś przystąpienie do Fundacji Autoware (ang. Autoware Foundation). Jest ona organizacją non-profit wspierającą projekty open-source, które przyspieszają rozwój technologii wspomagających jazdę autonomiczną.
Firma TomTom będzie wspierać Fundację Autoware, tworząc gotowy interfejs open-source do TomTom AutoStream. Pozwoli to użytkownikom i twórcom oprogramowania Autoware na skalowanie swoich aplikacji poprzez dostęp do globalnego zasięgu map wysokiej rozdzielczości firmy TomTom. AutoStream to innowacyjna usługa dostarczania map, która przesyła je do samochodu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu automatyczne pojazdy mogą jeździć z najbardziej aktualną wersją mapy.
„Autoware jest prawdziwym liderem w dziedzinie dostarczania oprogramowania typu open-source dla jazdy autonomicznej,” powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom. „Dołączenie do Fundacji Autoware umożliwi firmie TomTom dostęp do sieci światowych liderów w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy oraz, co najważniejsze, zapewni platformę do dalszego testowania i promowania systemu AutoStream i innych komponentów automatycznej mapy drogowej”.
Jako członek premium, TomTom będzie zasiadał w komitecie Fundacji Autoware i będzie miał wpływ na opracowywanie strategii jej działalności.
„Cieszymy się, że możemy powitać firmę TomTom w Fundacji Autoware. Dzięki takiemu partnerowi, z wiedzą i możliwościami w zakresie tworzenia oraz utrzymywania skalowalnych globalnie map wysokiej rozdzielczości, będziemy mogli dalej rozwijać i wdrażać oprogramowania Autoware na całym świecie", powiedział Shinpei Kato, członek Rady Dyrektorów w Fundacji Autoware.

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.