THORIUM SPACE S.A. I HELLAS SAT NAWIĄZAŁY KLUCZOWĄ WSPÓŁPRACĘ W RAMACH MoU
Sylwia Kuligowska
SCOPE PR
MIkołajczyka 12 lok 162
03-984 Warszawa
contact|scopepr.pl| |contact|scopepr.pl
692444406
www.scopepr.pl
THORIUM SPACE S.A. I HELLAS SAT NAWIĄZAŁY KLUCZOWĄ WSPÓŁPRACĘ W RAMACH MoU NA ROZWÓJ W PEŁNI ELASTYCZNGO PAYLOADU TELEKOMUNIKACYJNEGO DLA NOWEJ MISJI SATELITARNEJ
10 czerwca b.r., w Atenach, Thorium Space i Hellas Sat podpisały porozumienie o współpracy (MoU) dotyczące rozwoju i budowy elastycznego, w pełni cyfrowo definiowalnego systemu telekomunikacyjnego w paśmie Ku/Ka (Satellite Communication Flexible Payload), umieszczonego na nowej misji satelitarnej Hellas Sat, na orbicie geostacjonarnej 39° East. Partnerstwo pozwoli wyjść także z ofertą usług bezpiecznej łączności satelitarnej dla rządów i ministerstw obrony Polski i Grecji poprzez współdzielenie zasobów na satelicie najnowszej generacji oraz poprzez dostęp do satelitów Hellas Sat obecnych już na orbicie.
Oficjalne podpisanie memorandum (MoU) z udziałem Pawła Rymaszewskiego, Prezesa Zarządu Thorium Space S.A. i Christodoulos Protopapas, CEO of Hellas Sat odbyło się w siedzibie Hellas Sat w Atenach. Współpraca realizowana będzie w zakresie rozwoju i budowy elastycznego, w pełni cyfrowo definiowalnego systemu telekomunikacyjnego pracującego w paśmie Ku/Ka (payloadu) przez Thorium Space dla nowej misji satelity geostacjonarnego Hellas Sat wraz z integracją dodatkowego payloadu do łączności optycznej (laserowej) w jeden system telekomunikacyjny.
Partnerstwo Thorium Space i Hellas Sat obejmie także świadczenie usług na rzecz podmiotów rządowych, obronnych i komercyjnych w Polsce oraz Europie środkowej i wschodniej, za pośrednictwem obecnych na orbicie satelitów Hellas Sat oraz dzięki nowej misji Hellas Sat. Firmy deklarują, iż będą pracować nad rozwojem elastycznego ładunku komunikacji satelitarnej, dla nowej misji satelitarnej Hellas Sat, finansowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). Strony współpracować będą także nad rozwojem płaskiego terminala w paśmie Ku, aby dynamicznie dostosowywać się do bieżących potrzeb i wymagań klientów z sektora obronnego, zarówno w Polsce, jak i w Grecji.
- Współpraca w ramach MoU to niezbędny krok do realizacji nowej misji satelitarnej Hellas Sat, gdzie Thorium zaprojektuje i wykona najnowszej generacji payload telekomunikacyjny. Dostarczymy kompletny flexible payload do nowego satelity Hella Sat, który będzie pracował jednocześnie w paśmie Ku i Ka, co jest unikatowe nie tylko na rynku europejskim, ale także światowym. To bez wątpienia nasze największe dotychczasowe osiągniecie w zakresie współpracy komercyjnej z partnerem międzynarodowym oraz spektakularny i historyczny sukces spółki, przez co Thorium staje na równi w szeregi z największymi światowymi graczami rynku Space oraz staje się najważniejszą spółką kosmiczną w historii Polski. Czekałem i pracowałem na ten moment 25 lat – informuje Paweł Rymaszewski, Prezes Zarządu Thorium Space S.A.
- Cieszymy się, że możemy ogłosić podpisanie porozumienia o współpracy (MoU) z Thorium Space, strategicznego partnerstwa, które podkreśla dążenie Hellas Sat do innowacyjności i doskonałości w komunikacji satelitarnej, a także nasze starania mające na celu budowanie współpracy z wiodącymi partnerami i sojusznikami w zakresie zwiększania zdolności Hellas Sat do skutecznego zaspokajania rosnących potrzeb odbiorców w zakresie łączności – dodaje Christodoulos Protopapas, CEO Hellas Sat.
# # #
Kontakt dla mediów:
Ewa Poławska, Chief Communication & Public Affairs Officer Thorium Space S.A.
tel. +48 789 254 610, e-mail: ewa.polawska@thoriumspace.com
lub
Biuro prasowe Thorium Space S.A.
Sylwia Kuligowska, agencja SCOPE PR
tel. 692 444 406, e-mail: s.kuligowska@scopepr.pl
O Thorium Space S.A.:
Jesteśmy firmą z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej, projektującą nowatorskie rozwiązania technologiczne w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i obronności. Nasze rozwiązania kierujemy do szeroko pojętego przemysłu, w którym komunikacja satelitarna odgrywa kluczowe znaczenie, a wśród kontrahentów spółki, znajdują się światowi dystrybutorzy najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i twórcy oprogramowania obliczeniowego. Obecnie prowadzimy intensywne prace badawcze. Jesteśmy laureatem „Orła Innowacji” dziennika Rzeczpospolita w kategorii „Najlepsze rozwiązanie technologiczne – projekt”.
https://thorium.space
O Hellas Sat:
Założona w 2001 roku firma Hellas Sat jest wiodącym operatorem oraz dostawcą rozwiązań komunikacji satelitarnej, działającym z pozycji orbitalnej 39° East oraz 10°West z trzema satelitami i dwoma teleportami w Grecji oraz na Cyprze. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania satelitarne, zaspokajając szeroki zakres potrzeb komunikacyjnych. Rozszerzając swoje portfolio, Hellas Sat wchodzi obecnie na rynek centrów danych, wzbogacając swą ofertę o niezawodne i innowacyjne rozwiązania w zakresie transmisji danych. Ta strategiczna ekspansja podkreśla zaangażowanie Hellas Sat w dostarczanie kompleksowych i niezawodnych usług przedsiębiorstwom, firmom telekomunikacyjnym, rządom i klientom z sektora obronnego na całym świecie.
https://www.hellas-sat.net
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.