Thales – godny zaufania dostawca technologii biometrycznych
- Firma Thales dostarcza wysoce precyzyjne metody biometrycznej identyfikacji i uwierzytelniania, których zastosowanie jest wydajne i bezpieczne, co jest szczególnie istotne w czasie trwającej pandemii COVID-19.
- Rozwiązania firmy Thales są w pełni zgodne z RODO i umożliwiają bezdotykowy przebieg procesów związanych m.in. z zarządzaniem dostępem fizycznym, bezpieczeństwem na lotniskach, przepływem pasażerów czy kontrolami granicznymi.
- W najnowszym dokumencie przedstawiającym swoją wizję firma Thales podkreśla istotę odpowiedzialnego wykorzystywania technologii rozpoznawania twarzy w celu promowania podejścia zgodnego z etyką.
W ciągu ostatnich 30 lat na wielu światowych rynkach Thales zbudował niekwestionowaną pozycję lidera technologii biometrycznych. Firma regularnie bierze udział w testach dokładności swoich algorytmów i opracowuje nowe mechanizmy bezpieczeństwa w celu lepszego zwalczania nadużyć oraz nieustannego zwiększania skuteczności technologii rozpoznawania wizerunku twarzy. Thales pragnie jednak podkreślić, że powszechna akceptacja dla stosowania technologii biometrycznych powinna być ściśle związana z ich odpowiedzialnym i transparentnym wykorzystaniem. To kluczowy czynnik do szerokiej akceptacji tych technologii – podkreśla Thales, publikując najnowszy dokument, w którym przedstawia swoje stanowisko na temat technologii rozpoznawania wizerunku twarzy.
W dobie światowej transformacji cyfrowej technologie biometryczne, w tym rozpoznawanie wizerunku twarzy, szybko uwydatniły swój potencjał, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę, których dziś oczekuje się od nowoczesnych rozwiązań. Choć jesteśmy dopiero w początkowym stadium powszechnego wdrażania tych technologii, stanowią one doskonałe rozwiązanie w czasach pandemii, zapewniając bezdotykowy przebieg wielu operacji. Uwierzytelnianie za pomocą biometrycznego rozpoznawania twarzy umożliwia łatwe i bezpieczne wykonywanie takich czynności jak przekraczanie granic, rejestracja w usługach cyfrowych czy uzyskiwanie fizycznego dostępu do budynków bez klucza bądź karty magnetycznej.
Thales przoduje w trenowaniu algorytmów1 w celu dostosowania ich do nowej rzeczywistości, w której codziennością są obecne na twarzach maski. Dzięki algorytmom głębokiego uczenia sieci neuronowych opracowana przez firmę technologia wykazuje skuteczność na poziomie ponad 99,3 proc. w przypadku twarzy bez maski, a ok. 97 proc. – dla osób w masce2. Co więcej, Thales wdrożył złożone mechanizmy wykrywania żywotności w celu identyfikacji kradzieży tożsamości i prób podszywania się dzięki rozpoznawaniu nieautentycznych wizerunków twarzy (zdjęć, filmów, masek itp.). Oprócz osiągnięć technicznych rozwiązania Thales charakteryzuje zgodność z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prywatności i ochrony danych (np. RODO), a grupa, prezentując swoją wizję, wyraźnie podkreśla konieczność wdrażania „etycznej biometrii”.
„Nasze zaangażowanie w zakresie technologii wykracza daleko poza jakość i dokładność prezentowanych rozwiązań. Dziś głównym zadaniem jest nie tylko opracowywanie nowych rozwiązań, lecz także takie ich zaprojektowanie, by były wykorzystywane etycznie, zgodnie z celem firmy Thales i oczekiwaniami ludzi – podkreśla Youzec Kurp, wiceprezes firmy Thales ds. Tożsamości i Rozwiązań Biometrycznych. – Jako że biometria dotyczy danych niezwykle wrażliwych, kluczowe jest wzywanie do jej wykorzystywania w sposób bardziej transparentny i etyczny. Dzięki temu zbudujemy zaufanie niezbędne do tego, byśmy mogli z zadowoleniem stosować takie innowacje w życiu codziennym”.
1 Algorytmy te wykorzystuje w swoich technologiach, takich jak Face Recognition Platform (FRP), Cogent Automatic Biometric Identification System (CABIS), Mobile Biometric Identification (MBI), Cogent Mugshot System (CMS) i Software Development Kits (SDK).
2 Gdy zdjęcie referencyjne jest dobrej jakości (jak w paszporcie czy dowodzie osobistym), a maska nie zakrywa oczu.
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.