Komunikaty PR

Testy nowej generacji w pracy. Skuteczny sposób wykrywania wirusa

2021-01-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pracodawcy zyskali jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Chodzi o precyzyjny, szybki i niedrogi test antygenowy drugiej generacji spełniający bardzo rygorystyczne normy w zakresie czułości i swoistości. Ten typ testów pojawił się niedawno, a już cieszy się wielkim zainteresowaniem. I tak pozostanie jeszcze przez czas jakiś, dopóki nie uzyskamy odporności w wyniku szczepień. Testy nadal będą skutecznym sposobem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W odpowiedzi na obecne zagrożenie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spółka Sanpro Synergy z Grupy Impel, przy współpracy z wirusologami, oferuje unikalną usługę COVID-19, z której może skorzystać każdy zakład pracy. Początkowo w jej skład wchodziły: szybki test do identyfikacji przeciwciał przeciwko COVID-19, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny. Teraz usługa została wzbogacona o test antygenowy drugiej generacji. – Posiadamy doświadczone zespoły, które w całej Polsce świadczą usługę opartą o tę nową formę wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Są to pracownicy spółki Optima Care – informuje Małgorzata Walat, dyrektor rynków zagranicznych w Sanpro Synergy.

Testy antygenowe drugiej generacji to już trzecia – obok testów immunochromatograficznych i testów metodą RT-PCR – forma przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa stosowana przez Sanpro Synergy w zakładach pracy. Największe zalety najnowszego testu to: szybkość uzyskania wyniku, możliwość przeprowadzenia w dowolnym miejscu i relatywnie niska cena. – Testy antygenowe to optymalne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą przesiewowo badać swoich pracowników i utrzymać ciągłość funkcjonowania w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Test antygenowy identyfikuje osoby zakażone, które dzięki niezwłocznej izolacji nie stanowią zagrożenia dla reszty zespołu – podkreśla Małgorzata Walat.

Precyzyjna identyfikacja w krótkim czasie

W praktyce przeprowadzenie testu trwa kilka minut, a wynik uzyskuje się maksymalnie po kwadransie. Wynik jest jednoznaczny: pozytywny lub negatywny. To kolejna ogromna zaleta tej metody. – Producent testów określa parametry czułości i swoistości na poziomie wyższym niż 90%. Informuje ponadto, że wiarygodność testów antygenowych, szczególnie w zakresie wyników dodatnich, jest zbliżona do metody RT-PCR – zaznacza Małgorzata Walat.

Testy antygenowe wykrywają fragment białka powierzchniowego wirusa. Materiałem do badań jest wymaz z nosogardzieli. Procedura testowa nie jest bardzo skomplikowana, ale musi być wykonana przez wykwalifikowany personel medyczny. – To bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowa technika pobierania wymazu może skutkować wynikami fałszywie ujemnymi – wskazuje Małgorzata Walat. Do uzyskania wyniku niepotrzebne jest specjalistyczne laboratorium. Nie musi go oceniać lekarz.

Test antygenowy drugiej generacji pojawił się niedawno, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm, które potrzebują szybkiej i niedrogiej metody identyfikacji zakażonych osób. – W porównaniu do innych metod diagnostycznych, dostępnych do tej pory, daje to firmom ogromne oszczędności finansowe – zauważa Małgorzata Walat. Dodaje, że firmy bardzo doceniają to, że testy są wykonywane na miejscu: – Nasza usługa jest mobilna, dojeżdżamy we wskazane miejsce, a nasz personel medyczny wyposażony jest we wszelkie środki ochrony indywidualnej, aby zapewnić nie tylko jakość, ale i pełne bezpieczeństwo.

Dołączenie testów antygenowych do pakietu COVID-19 dało pracodawcom jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Teraz usługa jest jeszcze bardziej optymalna pod kątem czasowym i kosztowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.