Komunikaty PR

Testy nowej generacji w pracy. Skuteczny sposób wykrywania wirusa

2021-01-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Pracodawcy zyskali jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Chodzi o precyzyjny, szybki i niedrogi test antygenowy drugiej generacji spełniający bardzo rygorystyczne normy w zakresie czułości i swoistości. Ten typ testów pojawił się niedawno, a już cieszy się wielkim zainteresowaniem. I tak pozostanie jeszcze przez czas jakiś, dopóki nie uzyskamy odporności w wyniku szczepień. Testy nadal będą skutecznym sposobem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W odpowiedzi na obecne zagrożenie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spółka Sanpro Synergy z Grupy Impel, przy współpracy z wirusologami, oferuje unikalną usługę COVID-19, z której może skorzystać każdy zakład pracy. Początkowo w jej skład wchodziły: szybki test do identyfikacji przeciwciał przeciwko COVID-19, bezdotykowy pomiar temperatury oraz wywiad epidemiologiczny. Teraz usługa została wzbogacona o test antygenowy drugiej generacji. – Posiadamy doświadczone zespoły, które w całej Polsce świadczą usługę opartą o tę nową formę wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Są to pracownicy spółki Optima Care – informuje Małgorzata Walat, dyrektor rynków zagranicznych w Sanpro Synergy.

Testy antygenowe drugiej generacji to już trzecia – obok testów immunochromatograficznych i testów metodą RT-PCR – forma przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa stosowana przez Sanpro Synergy w zakładach pracy. Największe zalety najnowszego testu to: szybkość uzyskania wyniku, możliwość przeprowadzenia w dowolnym miejscu i relatywnie niska cena. – Testy antygenowe to optymalne rozwiązanie dla pracodawców, którzy chcą przesiewowo badać swoich pracowników i utrzymać ciągłość funkcjonowania w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Test antygenowy identyfikuje osoby zakażone, które dzięki niezwłocznej izolacji nie stanowią zagrożenia dla reszty zespołu – podkreśla Małgorzata Walat.

Precyzyjna identyfikacja w krótkim czasie

W praktyce przeprowadzenie testu trwa kilka minut, a wynik uzyskuje się maksymalnie po kwadransie. Wynik jest jednoznaczny: pozytywny lub negatywny. To kolejna ogromna zaleta tej metody. – Producent testów określa parametry czułości i swoistości na poziomie wyższym niż 90%. Informuje ponadto, że wiarygodność testów antygenowych, szczególnie w zakresie wyników dodatnich, jest zbliżona do metody RT-PCR – zaznacza Małgorzata Walat.

Testy antygenowe wykrywają fragment białka powierzchniowego wirusa. Materiałem do badań jest wymaz z nosogardzieli. Procedura testowa nie jest bardzo skomplikowana, ale musi być wykonana przez wykwalifikowany personel medyczny. – To bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowa technika pobierania wymazu może skutkować wynikami fałszywie ujemnymi – wskazuje Małgorzata Walat. Do uzyskania wyniku niepotrzebne jest specjalistyczne laboratorium. Nie musi go oceniać lekarz.

Test antygenowy drugiej generacji pojawił się niedawno, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm, które potrzebują szybkiej i niedrogiej metody identyfikacji zakażonych osób. – W porównaniu do innych metod diagnostycznych, dostępnych do tej pory, daje to firmom ogromne oszczędności finansowe – zauważa Małgorzata Walat. Dodaje, że firmy bardzo doceniają to, że testy są wykonywane na miejscu: – Nasza usługa jest mobilna, dojeżdżamy we wskazane miejsce, a nasz personel medyczny wyposażony jest we wszelkie środki ochrony indywidualnej, aby zapewnić nie tylko jakość, ale i pełne bezpieczeństwo.

Dołączenie testów antygenowych do pakietu COVID-19 dało pracodawcom jeszcze szybszy i skuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii w ich zakładzie pracy. Teraz usługa jest jeszcze bardziej optymalna pod kątem czasowym i kosztowym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
Technologie realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
2024-12-20 | 11:00

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane
Technologie Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
2024-12-20 | 01:00

Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!

To idealny moment, aby wyposażyć swój dom w najnowsze technologie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie. Wśród prawdziwych, zakupowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.