Tekniska wnosi usługi na nowy poziom z certyfikatami ISO 9001:2015 i ISO 27001
Warszawa, 4 sierpnia 2020. Tekniska, polska firma zajmująca się przemysłową transmisją danych i cyberbezpieczeństwem przemysłu, wchodzi na nowy poziom świadczenia usług wdrażając Zintegrowany System Zarządzania Jakością. Wszystko to dzięki uzyskanym w ubiegłym tygodniu certyfikatom ISO 9001:2015 i ISO 27001.
Wdrożone w firmie ISO 9001:2015 poświadcza, że firma zidentyfikowała i opisała procesy w organizacji i zarządza nimi w sposób sformalizowany oraz, że identyfikuje i spełnia wymagania klientów dotyczące dostarczanych produktów, usług oraz wymagań formalnych i prawnych. Certyfikat potwierdza również, że proces kwalifikacji dostawców odbywa się w sposób sformalizowany. Spółka od zawsze dbała o jak najlepsze standardy współpracy z dostawcami a certyfikacja jest potwierdzeniem wysokiej jakości tych relacji.
ISO 27001, z kolei, poświadcza, że Tekniska zidentyfikowała i w sposób formalny zarządza bezpieczeństwem procesów i zasobów krytycznych z punktu widzenia działalności organizacji, zarządza posiadanymi i przetwarzanymi informacjami w sposób zgodny z wymaganiami normy a także, że przygotowała i posiada plany działania oraz zasoby zapewniające ciągłość działania w sytuacjach krytycznych w sposób zgodny w wymaganiami.
- Przedmiotem naszego działania jest zapewnienie cyberbezpieczeństwa podmiotom zajmującym się przemysłem i wsparcie ich w zakresie optymalizacji procesów przemysłowych. Bez zachowania wysokiej jakości usług, doradzanie i szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa czy budowy sieci nie byłoby możliwe. Nasza praca musi nieść ze sobą bardzo wysoką jakość. Tego wymaga branża, w której operujemy i tego oczekują klienci, którzy powierzają nam do obsługi jedne z najbardziej newralgicznych obszarów działania w ich firmach. W Teknisce zawsze dbaliśmy o najwyższy poziom usług m.in zatrudniając najlepszych specjalistów i dbając o procesy. Teraz potwierdzają to również uzyskane przez nas certyfikaty ISO - komentuje Zuzanna Wieczorek, CEO firmy Tekniska.
Zintegrowany System Zarządzania Jakością to dla aktualnych i potencjalnych klientów Tekniski zapewnienie świadczenia najwyższej jakości usług.
O Tekniska Polska Sp. z o.o.
Tekniska to firma z blisko 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie przemysłowej transmisji danych, cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych, realizująca także usługi wdrożeniowo-szkoleniowe w tych obszarach. To czołowa spółka, dostarczająca rozwiązania klasy premium w obszarze OT. Wśród klientów Tekniska znajdują się największe polskie firmy m.in. Enea, PGE, Tauron, spółki grupy PKP, Bombardier, Thales, Newag, Stadler, Solaris, Pesa, Metro Warszawskie, PSG, PGNIG, Gaz-System, Lotos, Orlen, PERN, spółki grupy KGHM, Famur, LW Bogdanka i wiele innych firm z innych branż. Tekniska jest również organizatorem konferencji CyberTek, która przyciąga ekspertów cyberbezpieczeństwa sieci OT z całego świata.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.