Komunikaty PR

PolCard from Fiserv zainstalował już ponad 100 datkomatów w całej Polsce

2022-08-03  |  08:00
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania PolCard ( 0.03 MB )

Zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi wciąż rośnie. Kwestią czasu było wprowadzenie takiej możliwości również w trzecim sektorze. Kościoły oraz organizacje pozarządowe są coraz bardziej otwarte na nowe technologie płatnicze, które znacznie ułatwiają proces pozyskiwania datków, a ludzie chętnie z nich korzystają. W Polsce jest już ponad 100 datkomatów wdrożonych przez PolCard from Fiserv wspólnie z partnerami. Marka zainstalowała także kilkaset terminali płatniczych w organizacjach pożytku publicznego w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego.

Polacy coraz częściej angażują się w działania dobroczynne i wspierają organizacje charytatywne. Zbiórki jeszcze do niedawna kojarzyły się przede wszystkim z gotówką. Wraz z rozwojem technologii zmieniła się także forma przekazywania pomocy. Dzieje się tak, ponieważ płatności bezgotówkowe wchodzą w różne dziedziny życia, a karta płatnicza czy smartfon stają się dla ludzi naturalną formą płacenia.

Nowe technologie odpowiedzią na potrzeby organizacji charytatywnych

Pandemia trwale wpłynęła na zachowania płatnicze społeczeństwa. Polacy coraz częściej wybierają wygodne płatności bezgotówkowe. Ograniczenie możliwości zbiórek pieniędzy w czasie covid-19 było jednak dużym utrudnieniem dla fundacji, które zaczęły mieć problemy finansowe. Z badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor Kondycja organizacji pozarządowych 2021” wynika, że aż 66 proc. instytucji charytatywnych odnotowało pogorszenie się ich sytuacji materialnej w wyniku pandemii. Natomiast 37 proc. z nich wymieniła uniemożliwienie bezpośredniego kontaktu z odbiorcami jako główną przyczynę utrudnienia działalności. Narzędzia takie jak datkomaty czy też terminale płatnicze wspomagają organizacje pożytku publicznego, ponieważ pozwalają na bezpieczne i bezkontaktowe wsparcie finansowe. Darczyńca ma pewność, że kwota trafi na właściwe konto i przede wszystkim nie musi martwić się o gotówkę w portfelu. W ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego PolCard from Fiserv zainstalował już kilkaset terminali płatniczych w organizacjach pożytku publicznego.

PolCard from Fiserv pracuje również nad rozwiązaniem umożliwiającym mikrodonację. Ta funkcjonalność polega na przekazywaniu drobnych wpłat na cele charytatywne np. przy okazji płatności kartą za zakupy. Wszystko odbywa się na terminalu płatniczym. Ważnym aspektem tej formy wsparcia jest zbudowanie nawyku, polegającego na małym, ale częstym przekazywaniu datków na cele dobroczynne. Jest to także duże ułatwienie dla darczyńcy, który nie musi szukać portfela, a możliwość wsparcia ma zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, przy okazji codziennych zakupów.

- Mikrodatki to bardzo wygodny sposób wsparcia organizacji charytatywnych, ponieważ są one realizowane przy okazji innych transakcji sprzedażowych. Obecnie terminale są instalowane na masową skalę, więc warto wykorzystać ich potencjał w szczytnych celach – mówi Elżbieta Burliga, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Fiserv Polska S.A. właściciela marki PolCard.

Czym jest datkomat?

Datkomaty to urządzenia samoobsługowe, które służą do wpłacania pieniędzy na wybrany cel z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych. Coraz częściej można je spotkać również w kościołach, ponieważ są wygodne oraz pozwalają wpłacać datki nie tylko w czasie nabożeństw, ale przez cały czas otwarcia świątyni. Jak to działa? Narzędzie posiada duży, dotykowy ekran zintegrowany z terminalem płatniczym. Użytkownik może wskazać wybraną przez siebie kwotę oraz przekazać ją za pomocą karty płatniczej, zegarka lub telefonu. Darczyńca ma pełną kontrolę nad swoim budżetem i wysokością zrealizowanych wpłat, ponieważ na jego wyciągu bankowym widnieje potwierdzenie każdej transakcji. Nowoczesne datkomaty umożliwiają zbiórki kilku fundacjom z poziomu jednego urządzenia. Darczyńca nie tylko sam wybiera kwotę, ale również bliską jego sercu fundację.

- Płatności bezgotówkowe wkroczyły już praktycznie do każdej dziedziny naszego życia. Datkomat jest urządzeniem na miarę naszych czasów, który usprawnia i ułatwia proces wsparcia kościołów czy też organizacji charytatywnych. Istotną kwestią jest to, że każda wpłata jest rejestrowana, a darczyńca otrzymuje jej potwierdzenie. Transakcja trwa zaledwie kilkanaście sekund, natomiast bezpieczeństwo jest gwarantowane przez bankowy system ochrony płatności z użyciem kart płatniczych. Zainteresowanie datkomatami wciąż rośnie. Można je spotkać nie tylko w kościołach a także np. na dworcach w dużych miastach czy galeriach handlowych – podsumowuje Elżbieta Burliga.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:00

Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania
Technologie Doładuj się energią na wiosnę!
2024-03-26 | 12:00

Doładuj się energią na wiosnę!

Kolory i moc Choć każdy z nas ma ładowarkę sieciową, warto mieć taką, która wyróżnia się barwą! Kiedy każdy z domowników ma białą lub czarną ładowarkę 
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-03-20 | 14:25

Sposób na obiżenie rachunków za wodę w firmach

Wprowadzenie w obiegach zamkniętych działań prewencyjnych minimalizujących straty wody ma istotny wpływ na obniżanie kosztów eksploatacyjnych, to oszczędność dla firmy nawet o 10%. Woda obiegowa techniczna pełni rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Polityka

Poparcie Europejczyków dla Ukrainy pozostaje silne. Bardziej kontrowersyjna jest kwestia jej wejścia do NATO

Silne poparcie dla Ukrainy w Europie sprawia, że politycy prezentujący odmienną wizję nie mają przestrzeni na próby wykorzystywania prorosyjskich postaw w kształtowaniu polityki zagranicznej. Badania naukowców z Uniwersytetu w Exeter przeprowadzone w kilkunastu europejskich krajach wskazują, że poparcie dla Ukrainy i polityki skupiającej się na pomocy zaatakowanemu krajowi jest szerokie, ale najsilniejsze w państwach mających doświadczenia z polityką Kremla w czasach Związku Radzieckiego. Najsilniejsza polaryzacja nastrojów w Europie jest zauważalna w kwestii ewentualnego przystąpienia Ukrainy do Paktu Północnoatlantyckiego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.