Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i tworzenie złożonych kompozycji świetlnych. W bazie opraw dostępnych w programie DIALux pojawiły się oprawy Lena Lighting o wysokiej efektywności świetlnej i wyróżniającym się designie, zapewniając projektantom jeszcze większe możliwości tworzenia energooszczędnych rozwiązań i kreowania oryginalnych przestrzeni.
Wybór oświetlenia i jego rozmieszczenie to złożony proces. Oprawy powinny posiadać szerokie funkcjonalności i odpowiednie rozsyły światła, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz nadać przestrzeni wyjątkowego charakteru. Dlatego projektanci sięgają po oprogramowanie DIALux, sprawdzone narzędzie, posiadające w swojej bazie ogromną liczbę rozwiązań oświetleniowych producentów z całego świata. Do tego grona dołączyła również Lena Lighting, stając się partnerem marki jako DIALux Silver Member. Oprawy wielkopolskiego producenta są teraz dostępne w podstawowym wariancie programu bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat.
Program DIALux nie tylko umożliwia rozmieszczenie lamp na planie projektu, ale też ukazuje efekt końcowy z wykorzystaniem wybranych produktów oraz architektury i wyposażenia zarówno dla wnętrz jak i terenów zewnętrznych. Dzięki temu architekt natychmiast widzi czy rozwiązanie oświetleniowe odpowiada jego wizji przestrzeni, a projektant oświetlenia będzie wiedział czy projekt spełnia wymogi norm oświetleniowych.
- Obecność naszych produktów w bazie DIALux to dla projektantów oświetlenia oraz architektów szansa na urozmaicenie projektów o wysoce energooszczędne rozwiązania oferujące szerokie możliwości aranżacji. Oprawy Lena Lighting wyróżniają doskonałe parametry, przemyślany, oryginalny design, a także kompatybilność z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, takimi jak DALI czy Clue. W ten sposób z łatwością można stworzyć ciekawe kompozycje w myśl idei zrównoważonego rozwoju. – mówi Maciej Lewandowski Business Development Manager w Lena Lighting.
Lampy Lena Lighting znajdują się w wyszukiwarce DIALux Luminaire Finder oraz w programie DIALux w wersji bazowej. Obecnie baza zawiera ponad 6500 plików fotometrycznych opraw wewnętrznych oraz projektorowych i elewacyjnych. W kolejnym etapie uzupełniona zostanie o modele 3D i pliki opraw ulicznych oraz parkowych.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.