FIRMA PANASONIC WSPIERAJĄ MODERNIZACJĘ INFRASTRUKTURY UŻYTECZN
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Podczas targów Enlit Europe 2024, które odbyły się w dniach 22-24 października w Mediolanie, Panasonic zaprezentował zalety swoich ruggedowych urządzeń Toughbook dla pracowników terenowych w sektorze użyteczności publicznej. Wydarzenie to umożliwiło zwiedzającym zapoznanie się z rozwiązaniami oferowanymi przez Panasonic Industry, które wspierają firmy użyteczności publicznej w cyfryzacji każdego etapu dystrybucji i zarządzania energią.
Cyfryzacja to pilny priorytet w sektorze użyteczności publicznej. Kluczowe czynniki, takie jak przestrzeganie przepisów dotyczących inteligentnych liczników, dokładność i efektywność pomiarów energii oraz bezpieczna dystrybucja gazu i wodoru, a także dodatkowe obowiązki IT dla pracowników, sprawiają, że dostęp do niezawodnych rozwiązań mobilnych jest niezwykle istotny.
W takich warunkach ruggedowe urządzenia Toughbook firmy Panasonic sprawdzają się najlepiej. Oferując idealne połączenie wydajności, żywotności baterii, łączności, niezawodności, wytrzymałości i łatwości użytkowania nawet w najbardziej wymagających warunkach, urządzenia Toughbook pomagają pracownikom mobilnym w branży użyteczności publicznej osiągać szybszy czas reakcji, większą skuteczność naprawy przy pierwszym podejściu, lepszą jakość serwisu oraz ogólnie wyższą jakość obsługi klienta.
Nowe technologie rozwiązujące realne problemy
Na targach Panasonic zaprezentował nie tylko swoją gamę ultraniezawodnych, wytrzymałych i wszechstronnych notebooków i tabletów Toughbook, ale także szereg produktów dla sektora energetycznego, w tym rozwiązania w zakresie bezprzewodowej łączności siatkowej oraz nową generację liczników gazu i wody, a także innowacyjnych rozwiązań serwisowych.
Ponadto, Panasonic wprowadził na rynek nową baterię CR-LAS, pierwszą w historii firmy baterię litową o pojemności 3,5 Ah. Bateria ta działa w ekstremalnych temperaturach od -40°C do +85°C, co zapewnia zwiększoną żywotność oraz doskonałą wydajność w warunkach wysokiego poboru prądu.
Nick Miller, menedżer strategii branżowej w Panasonic Connect Europe, podkreślił znaczenie niezawodnych urządzeń do mobilnego przetwarzania danych, które są kluczowe dla ciągłej wymiany informacji między pracownikami w terenie a biurem. Wysoce dokładne i niezawodne sygnały GPS są niezbędne do lokalizacji, nawigacji oraz komunikacji dotyczącej uszkodzeń wodociągów, rur oraz innych potrzeb naprawy i konserwacji – dodał Miller.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://industry.panasonic.eu/company/fairs-events/enlit-europe-2024

PRZEŁOMOWA INSTALACJA IMMERSYJNA W BIESZCZADACH OPARTA NA TECHNOLOGII PANASONIC

PRZEŁOMOWA INSTALACJA IMMERSYJNA W BIESZCZADACH OPARTA NA TECHNOLOGII PANASONIC

Columbus wprowadza usługę do synchronizacji urządzeń energetycznych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.