Targi z premierami mieszkaniowymi za nami
W weekend 23 i 24 września w Poznaniu odbyła się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów. Swoje premierowe inwestycje zaprezentowały takie firmy, jak: EBF Development, Grupa Inwest, Konimpex-Invest. Wśród nowych, dotąd nieprezentowanych osiedli, były także: Nowe Szczytniki, czy Stacja Jeżyce. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże. Goście targowi pytali nie tylko o ofertę mieszkaniową, ale też wykończenie wnętrz, czy wsparcie merytoryczne w programie „Pierwsze Mieszkanie”. Rynek znów jest w dobrej sytuacji.
Wśród wystawców na jesiennych targach, z pewnością wyróżniła się Grupa Inwest. Ten deweloper, działający na rynku poznańskim ponad 5 lat, zaprezentował premierowo projekt o nazwie Symfonia Ptasia 28. Na nabywców czeka budynek wielorodzinny ze 118 mieszkaniami o powierzchniach od 41 do 120 mkw. Lokalizacja na poznańskim Grunwaldzie zapewnia dostęp do licznych punktów handlowo – usługowych (Centrum Handlowe King Cross) oraz kompleksu Business Garden. Dzięki temu zakup mieszkania przy ulicy Ptasiej będzie doskonałą inwestycją „pod wynajem”, ale też świetną okazją do zamieszkania. Planowane zakończenie inwestycji to I kwartał 2026. Budowa za moment startuje.
- Podczas targów zaprezentowaliśmy także I etap inwestycji Jasielska 8c, na znanych i lubianych Podolanach, w północno-zachodniej części Poznania oraz ostatnie 10 mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Czesława Niemena 6, blisko Galerii Posnania. Mnogość spotkań podczas targów sugeruje, że mieszkaniowa jesień będzie obiecująca – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.
EBF Development zaprezentował premierę w lubianej lokalizacji w Poznaniu, czyli na Grunwaldzie. Przy ulicy Wieruszowskiej w I etapie powstaną dwa budynki wielorodzinne, z mieszkaniami o powierzchni od 26 do 83 mkw. i w różnym układzie pomieszczeń. Dla przyszłych mieszkańców wielką zaletą jest sama lokalizacja – w spokojnej okolicy, blisko przystanku tramwajowego, a jednocześnie obok znanych miejsc, idealnych do wypoczynku, np. Lasku Marcelińskiego, czy stawów nad szachtami. Z osiedla będzie można łatwo dojechać do centrum Poznania także rowerem, chociażby dzięki nowej trasie rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. – Klienci targowi docenili naszą premierę, choć trzeba przyznać, że także Reduta Nowe Podolany i Apartamenty Bergera zyskują kolejnych klientów – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development.
Zupełnie nową inwestycję, o nazwie „Wilda Story” zobaczyli goście targowi na stoisku Konimpex Invest. Deweloper Robyg zaprezentował m.in. drugi etap osiedla Początek Piątkowo, w ramach którego w dwóch budynkach wielorodzinnych będą łącznie 153 mieszkania o powierzchni od 27 do 87 mkw. Ponadto firma zaprosiła klientów do Stacji Jeżyce, gdzie przy ulicy Barańczaka są gotowe do odbioru lokale mieszkalne od 29 do 113 mkw. Ataner pokazał nową inwestycję przy ulicy Świerzawskiej 13. Natomiast Art-Bud zaprezentował ofertę mieszkaniową na osiedlu Malta View.
Kolejna premiera to Nowe Szczytniki, osiedle zlokalizowane przy ul. Choinkowej w Szczytnikach, w gminie Kórnik. – Oferujemy 12 mieszkań dwupoziomowych, w trzech kameralnych budynkach. Dostępne powierzchnie: 80 i 92 mkw. Za nami pierwsze umowy rezerwacyjne, a także umówione spotkania z klientami. Nowe Szczytniki zostały bardzo ciepło przyjęte podczas targów, co nas cieszy – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży Nowych Szczytnik. Inwestorem osiedla jest Nowa Murowana sp z o.o. Spółka sprzedała i wybudowała już ponad 160 lokali mieszkalnych w ramach inwestycji Nowa Murowana, w podpoznańskiej Murowanej Goślinie. Ta inwestycja też zagościła na targach, choć tutaj zostało w sprzedaży jedynie 5 mieszkań.
Jesienne Targi Mieszkań i Domów, podobnie jak poprzednie edycje wydarzenia, były pełne spotkań z ekspertami m.in. branży wyposażenia i wykończenia wnętrz. Nie zabrakło pośredników nieruchomości (np. zrzeszonych w WSPON), ekspertów finansowych. Goście targowi mogli liczyć na wsparcie merytoryczne w Strefie Finansów i w Strefie Zakupu, pojawiły się liczne inwestycje zagraniczne, np. w Hiszpanii, Cyprze, czy Turcji. Jak zwykle patronat nad imprezą sprawował Oddział Poznański PZFD, a ekspertki z ramienia oddziału wygłosiły swoje prelekcje. Ponadto Oddział Poznański PZFD i Fundacja In_Spire zainicjowały szlachetną akcję Drużyny Szpiku. Podczas wydarzenia Drużyna Szpiku przyjmowała rejestracje do bazy potencjalnych dawców szpiku, a także odpowiadała na wszelkie pytania, chociażby związane z transplantacją szpiku kostnego.
Targi… a co po targach?
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu dla jednych stanowią finał wyboru własnego M, a dla innych wręcz przeciwnie – początek. Po weekendzie targowym można przecież wybrać się na drzwi otwarte danej inwestycji, umówić indywidualne spotkanie, czy po prostu – rozejrzeć się na rynku.
Sky Investments zaprasza na spotkania pokazowe na inwestycjach – Rodzinne Podolany w Poznaniu oraz Nowy Gruszczyn, w gminie Swarzędz. W tej pierwszej dostępne jest ostatnie mieszkanie dwupoziomowe, o powierzchni 78,86 mkw. Z kolei w Gruszczynie na nabywców czekają dwa ostatnie domy o powierzchni 141 mkw.
Poszukując własnego domu, warto zajrzeć na poznański Strzeszyn. W tej malowniczej okolicy na nabywców czekają 3 gotowe domy na Osiedlu Przy Jeziorach. – Spadają stopy procentowe, rośnie zdolność kredytowa klientów, to widoczny trend. Taki moment pozwala na zakup większej nieruchomości, na własne potrzeby. Nasz dom spełni oczekiwania przyszłych domowników, a co ważne – można już do niego wejść – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Gotowe są też domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw., a w cenie 465.000 oraz 550.000 zł brutto w inwestycji Rodzinny Zakątek w Błażejewku. Deweloperem inwestycji jest KM Building.
- W związku z dużym zainteresowaniem na rynku pierwotnym, zdecydowaliśmy, żeby wprowadzić do sprzedaży kolejne etapy Osiedla Poznań Malarska. Działamy ekspresowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, ponieważ chcemy, by każdy znalazł swoje wymarzone cztery kąty – mówi Marcin Ostojski z KDM Deweloper. Ostatnie mieszkania ma w ofercie Quadro Development, ale już pracuje nad wprowadzeniem nowej inwestycji. Choć zaczyna się jesień – to na rynku mieszkaniowym w najbliższych tygodniach powinno być gorąco.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.