Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu nadal popularne
Wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu za nami. Podczas dwudniowej imprezy swoją ofertę przedstawili deweloperzy realizujący projekty na terenie Poznania, powiatu, ale także z innych regionów Polski. Łącznie pojawiło się ponad 70 wystawców.
Marcowe targi to już druga edycja imprezy po przerwie spowodowanej pandemią covid-19. Od września zeszłego roku wiele się jednak zmieniło. Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest z wielu powodów bardzo dynamiczna. Ponadto zeszłoroczny popyt, a tym samym rekordowe wyniki sprzedaży spowodowały, że liczba ofert na poznańskim rynku się zmniejszyła. Niemniej oferta poznańskich deweloperów jest nadal przyzwoita, a klienci mają z czego wybierać. Podczas dwudniowej imprezy proponowano zarówno mieszkania i apartamenty w mniejszych czy większych osiedlach, a także domy w zabudowie szeregowej czy bliźniaki. Pojawiły się także debiutujące projekty, czy nowe etapy realizowanych już inwestycji. – Jak to bywa zawsze na targach, ciekawych propozycji nie brakowało. Zarówno dla osób szukających nieruchomości dla siebie, jak i klientów inwestycyjnych – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Nie zabrakło też dużych graczy rynku mieszkaniowego, jak Ataner, Grupa Inwest, Konimpex-Invest, Nickel Development, czy UWI.
Wśród nowości targowych warto wskazać projekty Nova Dachowa spółki SSS Invest, Junique od art.Locum, czy inwestycję Rynek Wschodni realizowaną przez Quadro Development. Ten ostatni to 5-cio kondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Ofertę stanowią kompaktowe kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe, a uzupełnieniem są większe lokale z tarasami, o powierzchni mieszkalnej nawet do 89 mkw. Bogatą propozycję przedstawiła Grupa Inwest, która jednocześnie była partnerem targów. - Dwa dni targowe to konkretne rozmowy z potencjalnymi klientami, których następstwem są wstępne rezerwacje. Dotyczy to zwłaszcza inwestycji Wilda Corner i Nova Łacina - mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. Wilda Corner to budynek wielorodzinny na terenie Wildy, z 60 lokalami o powierzchni od 34 do 89 mkw. Dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2- i 3- pokojowe. Z kolei na Ratajach spółka realizuje II etap projektu Nova Łacina, czyli 236 mieszkań o powierzchni od 25 do 75 mkw., a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Uzupełnieniem targowej oferty Grupy Inwest było osiedle Horyzont Naramowice. EBF Development zaprezentował najnowszy projekt Apartamenty Bergera. Na Wildzie przy ulicy Gothilifa Bergera powstaje budynek ze 134 mieszkaniami o powierzchni od 33 do 131 mkw., a wśród nich dostępne są kawalerki jak i lokale -2, -3, -4 i -5 pokojowe. Grupa Proxin proponowała inwestycje Nowe Ogrody i Słowackiego 7. Pierwsza z nich to ciągle rozbudowywany projekt na poznańskich Jeżycach. W sprzedaży jest VII etap, a obecnie dostępne są mieszkania 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 42 do 88 mkw. Z kolei projekt Słowackiego 7 to już ścisłe centrum Poznania. Kameralny budynek składa się z 3 segmentów, a dostępnych będzie 61 mieszkań. Tutaj w ofercie pozostały mieszkania w przedziale 45 – 67 mkw. Uzupełnieniem oferty spółki Proxin był Nautic Park, czyli gotowy już apartamentowiec z widokiem na Bałtyk, a zlokalizowany na terenie nadmorskiego Darłówka.
Patronat nad wydarzeniem objął Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Targi Mieszkań i Domów to okazja, by spojrzeć w szerszej perspektywie na rynek pierwotny i zobaczyć, co on oferuje klientom indywidualnym oraz inwestorom. To także moment do wspólnych rozmów w kontekście zmieniającej się sytuacji gospodarczej i otoczenia, w którym nasza branża funkcjonuje – wskazuje Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. Jak przy każdej edycji targów można było skorzystać z bezpłatnych seminariach w ramach strefy zakupu oraz strefy finansów. Wydarzenie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.