Targi Mieszkań i Domów wróciły, a wraz z nimi premiery
W ostatni weekend września, 25 i 26 września odbyły się Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu. Na to wydarzenie deweloperzy, eksperci rynku nieruchomości, a przede wszystkim klienci czekali równe 363 dni. Z pewnością było warto, ponieważ po takiej przerwie wspólne spotkania to wielka radość, tym bardziej, że deweloperzy wprowadzili sporo premierowych inwestycji.
Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu po raz kolejny odbyły się pod szyldem Nowego Adresu S.A., będącego członkiem grupy MTP. Takie wydarzenie to okazja idealna, by zaprezentować premiery. Wśród nich znalazły się chociażby: Słowackiego 7, (Proxin Development), Apartamenty Bergera (EBF Development), Świętego Michała (Konimpex-Invest), Żeromskiego (Vinci Immobilier) czy Wieruszowska 2 od Jakon. Nie zabrakło znanych od lat deweloperów z wielkopolskiego rynku mieszkaniowego, jak: Ataner, Linea, Masterm, Nickel, NovaForm, czy UWI. - Targi Mieszkań i Domów łączą w sobie dwa elementy bardzo ważne dla klientów poszukujących własnego M. Można poznać całe spektrum ofertowe wielkopolskiego rynku mieszkaniowego, ale też sprawdzić inwestycyjne nowości, które stanowią dużą atrakcję. Premiery zawsze mocno ożywiają branżę deweloperską. Targami rozpoczęliśmy bardzo ciekawą mieszkaniową jesień, która może być rekordowa – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Oczywiście, w związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy zapewnili wszelkie środki bezpieczeństwa uczestników, zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. - Zadbaliśmy o dostępność środków dezynfekujących oraz maseczki dla wszystkich uczestników. Cieszymy się, że mimo obostrzeń chętnych do udziału w Targach było wiele – dodaje Grzegorz Zieliński.
Start promocji na mieszkaniową jesień
Partnerem wydarzenia, podobnie jak przy poprzednich edycjach, była Grupa Inwest, deweloper z 25-letnim doświadczeniem, aktualnie realizujący aż 3 projekty mieszkaniowe w stolicy Wielkopolski. – Każda z inwestycji ma swoją charakterystykę. Horyzont Naramowice powstanie w północnej części miasta, a wkrótce będzie połączony z centrum nowoczesną trasą tramwajową. II etap inwestycji Nova Łacina to kontynuacja projektu blisko Jeziora Maltańskiego i Galerii Posnania, a Wilda Corner to najbardziej prestiżowa lokalizacja w Poznaniu, w miejscu, gdzie nie ma dostępnych wielu nowych mieszkań – opowiada Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. Jak podkreśla przedstawiciel dewelopera, promocje będą obowiązywać do 15 października. – Nadal proponujemy 3 procent rabatu na zakup mieszkania z każdej inwestycji. Ponadto do zakupionego lokalu mieszkalnego w Horyzoncie Naramowice przekazujemy komórkę lokatorską gratis lub drugie miejsce postojowe gratis. Nabywca może również zdecydować się na rodzinne miejsce postojowe na dwa auta w cenie 32 tysięcy zł brutto. Oprócz tego, do mieszkań powyżej 65 mkw. gwarantujemy miejsce na rower w hali garażowej zupełnie gratis – podkreśla Mateusz Glema. Mieszkania z oferty Grupy Inwest znikają bardzo regularnie, dlatego zainteresowani powinni się pospieszyć i możliwie szybko odwiedzić biuro dewelopera przy ul. Niemena 5 w Poznaniu, by zarezerwować wymarzone M.
Nowości na Jeżycach i Wildzie
Podczas jesiennej edycji Targów Mieszkań i Domów nie zabrakło nowości na Jeżycach i Wildzie, dzielnicach przeżywających swój prawdziwy renesans. Przy ulicy Słowackiego w Poznaniu Proxin Development, znany m.in. z inwestycji Nowe Ogrody wybuduje 61 mieszkań i 10 lokali usługowych. – Aktualnie ponad połowa lokali mieszkalnych została zarezerwowana przez przyszłych nabywców. Powiedzieć, że premiera przebiega obiecująco, to jak nic nie powiedzieć. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a wszystkim gościom targowym dziękujemy za liczne spotkania – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Development. Oprócz Słowackiego 7, klienci rezerwowali mieszkania na Nowych Ogrodach. VII etap tego uznanego projektu mieszkaniowego to jeszcze szersza oferta, bowiem do sprzedaży trafiło aż 130 lokali mieszkalnych o powierzchni do 90 mkw. Są to zarówno kompaktowe kawalerki, funkcjonale lokale 2-pokojowe, jak i większe powierzchnie z trzema i czterema pokojami. właściciele mogą liczyć także na duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. Ofertę Proxin uzupełnił Nautic Park w nadmorskim Darłówku.
Drugą, ostatnio wyjątkowo docenianą przez poznaniaków dzielnicą jest Wilda. W tej lokalizacji debiutuje EBF Development, który podczas Targów Mieszkań i Domów zaprezentował Apartamenty Bergera. - Dla klientów przygotowaliśmy 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Wysoki standard części wspólnych, liczne udogodnienia to nasz znak firmowy – wskazuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development.
- Targi mieszkań i domów w Poznaniu to nadal największe wydarzenie, które skupia deweloperów z regionu Wielkopolski. To z kolei pozwala klientom porównać oferty, poznać proces zakupu nieruchomości od A do Z, zdobywając informacje u wiarygodnego źródła. Ponadto jako Oddział Poznański PZFD byliśmy patronem wydarzenia, a nasz przedstawiciel poprowadził wykład dla gości targowych - mówi Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. Wydarzenie zostało dodatkowo uatrakcyjnione dzięki obecności firm z branż pokrewnych, np. aranżacji i wyposażenia wnętrz. Znów wielkim hitem okazała się Strefa Wirtualnych Spacerów, która powstała we współpracy z firmą 3DEstate. Wejść do wymarzonego mieszkania, sprawdzić jego ustawność, zaplanować przestrzeń…Podczas minionej edycji targów to było możliwe.
Wydarzenie wszystkim klientom (a było ich sporo) zapadło w pamięci, zwłaszcza, że jest swoistym otwarciem mieszkaniowej jesieni. Po okresie wakacji, zwykle zainteresowanie nieruchomościami jest większe, niż chociażby w lipcu i sierpniu. A o tym, jaką popularnością cieszą się mieszkania i jak szybko je sprzedają deweloperzy, nikogo nie trzeba przekonywać. Kto, nie odwiedził 25 lub 26 września MTP, może nadrobić zaległości w najbliższych tygodniach, ponieważ firmy deweloperskie organizują dni otwarte w swoich biurach, także w weekendy.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.