Komunikaty PR

Szybkie ładowanie samochodów elektrycznych na wyciągnięcie ręki… w Manufakturze

2023-09-26  |  10:00
Biuro prasowe

Manufaktura w Łodzi kontynuuje działania na rzecz środowiska. Inicjatywy, wpisane w strategię Manufaktury Dobrej Energii wprowadzają innowacyjne rozwiązania w branży retail. Po uruchomieniu farmy fotowoltaicznej na dachu galerii handlowej, przyszedł czas na kolejne działania, tym razem dla zwolenników elektromobilności. W łódzkim kompleksie ruszyła właśnie szybka stacja ładowania pojazdów elektrycznych uruchomiona przez Budimex Mobility.

Zielona zmiana

W Manufakturze działają dwie samoobsługowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych z silnikami elektrycznymi. Decyzja o ich montażu była nieprzypadkowa: - Zwolenników elektromobilności z roku na rok przybywa. W miarę rosnącej liczby elektrycznych pojazdów na drogach, istnieje także coraz większa potrzeba budowy infrastruktury ładowania. Inwestycje w ładowarki do aut elektrycznych są nie tylko potrzebne, ale także strategicznie istotne dla przyszłości tego sektora gospodarki. Oczywiście, należy też pamiętać o kwestiach formalnych, m.in. regulacjach prawnych Unii Europejskiej, która kładzie duży nacisk na zielony transport. Mając na uwadze, że coraz więcej naszych Gości przyjeżdża do Manufaktury tzw. elektrykami – chcemy wychodzić naprzeciw realnym potrzebom klientów – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury.

Do istniejących już ładowarek, dołączyła właśnie nowa stacja, która oferuje dostęp do trzech różnych typów wtyczek: CCS (szybkie złącze) o mocy 120kW, TYP 2 o mocy 22kW, CHAdeMO o mocy 50kW. Największą innowacją, która wyróżnia nową stację, jest złącze CCS, które umożliwia szybkie i efektywne ładowanie samochodu. Dostępna moc pozwala na naładowanie pojazdu od 20% do 80% w imponująco krótkim czasie: do 30 minut (przy założeniu baterii 100kWh).

Proces płatności jest prosty – wystarczy pobrać aplikację ELO City, która umożliwia zarówno rozpoczęcie procesu ładowania, jak i dokonanie płatności. Instrukcja obsługi ładowarki dostępna jest przy urządzeniu, a w razie problemów podany jest także numer kontaktowy do biura obsługi klienta. W aplikacji można także sprawdzić czy stacja jest dostępna (zaznaczone na zielono) lub czy jest używana (na niebiesko). 

Warto również pamiętać, że w stacji dostępne są miejsca dla dwóch pojazdów ładowanych jednocześnie, jednak dla użytkowników wtyczki TYP 2 konieczne jest posiadanie własnego kabla. 

Nowa stacja ładowania pojazdów znajduje się przy budynku galerii handlowej od strony ul. Drewnowskiej. Aby do niej dotrzeć, trzeba wjechać za szlaban obok sklepu Pepco. Dwa stanowiska znajdują się w niedalekiej odległości od otworzonych w 2021 roku trzech innych stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, których operatorem jest ELOCITY.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III Biuro prasowe
2024-12-23 | 18:00

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Dacia Duster III od momentu swojej premiery zyskała opinię jednego z najciekawszych SUV-ów segmentu. Teraz miłośnicy tego modelu otrzymują kolejną, niezwykle wartościową propozycję
Motoryzacja Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
2024-12-23 | 08:00

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę

To już pewne - międzynarodowy koncern branży motoryzacyjnej zainwestuje w Żagańskiej Strefie Gospodarczej. Mowa o firmie CEFA Poland, będącej częścią grupy Samvardhana
Motoryzacja Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik
2024-12-19 | 18:00

Smarować, czy nie smarować? Kierowcy nadal popełniają ten błąd! Poradnik

Prawidłowa obsługa kuli haka holowniczego wymaga podstawowej wiedzy technicznej. W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zaczepowej wybierzemy, ma ona wpływ na sposób eksploatacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.