Komunikaty PR

Systemy sufitowe Uponor – nowy wymiar projektowania ogrzewania i chłodzenia pomi

2020-09-17  |  11:00
Biuro prasowe

Rosnące wymagania inwestorów i użytkowników powierzchni biurowych oraz proekologiczne trendy w projektowaniu instalacji grzewczych sprawiają, że w nowoczesnych obiektach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Obok popularnej do tej pory podłogówki znajduje się efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, które zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.

Czystość, komfort oraz dobra jakość powietrza to jedne z najważniejszych wymagań, które stawiają europejscy pracownicy przed „idealnymi” biurami. Według badania What Workers Want, przeprowadzonego przez firmę doradczą Savills to właśnie powyższe czynniki stanowią o wysokiej jakości budynku. Swoje oczekiwania definiują również inwestorzy, którzy od nowoczesnych obiektów oczekują funkcjonalności, ale przede wszystkim energooszczędności systemów grzewczych, które będą odpowiadały najwyższym standardom. Dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem okazuje się być ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe – już nie tylko w wersji podłogowej, ale także sufitowej i ściennej.

Równy rozkład sił – ciepło i chłód z sufitu

Efektywne ogrzewanie lub ochładzanie dużych powierzchni to spore wyzwanie. O wyborze odpowiedniego systemu przesądzają nie tylko koszty inwestycyjne, ale także możliwości projektowe i aranżacyjne. Kluczowe jest również zapewnienie odpowiednich parametrów powietrza. – Ogrzewanie/chłodzenie płaszczyznowe, niezależnie czy zamontowane na suficie, ścianach czy podłodze, znacząco poprawia komfort użytkowania, szczególnie podczas pełnienia funkcji chłodzenia. Dzięki temu, że pracuje na zasadzie promieniowania, równomiernie rozprowadza ciepło lub chłód w pomieszczeniu, nie wytwarzając przy tym dodatkowego ruchu powietrza, jak to ma miejsce w przypadku grzejników czy klimatyzatorów – wyjaśnia Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor. – Dzięki temu nie powstają przeciągi, a cały system jest przyjazny alergikom, ponieważ w powietrzu nie unoszą się m.in. pyłki kurzu. W Uponor posiadamy szereg rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego sufitowego oraz ściennego. Zapewniający maksymalną elastyczność system Uponor Renovis składa się z płyt gipsowo-kartonowych o grubości 15 mm i fabrycznie wbudowanych rur Uponor PE-Xa. Dzięki temu tworzy niezależną konstrukcję sufitową, którą z łatwością można instalować na dowolnych profilach montażowych. Natomiast System Fix 9,9 umożliwia łączenie ogrzewania/chłodzenia sufitowego ze ściennym w jednej instalacji, zapewniając przy tym uniwersalne dostosowanie się do wymagających pomieszczeń o nietypowych bryłach – podkreśla Piotr Serafin. W ofercie fińskiego producenta znajduje się również wodny system Uponor Thermatop M, który tworzy jednolite powierzchnie sufitowe w pomieszczeniach o trudnej geometrii bez uszczerbku na funkcjonalności. Takie rozwiązanie zapewnia dużą swobodę projektowania, ponieważ w suficie bez przeszkód może zostać zamontowane oświetlenie, głośniki czy pozostałe, niezbędne elementy wyposażenia biur.

Krok w energooszczędność: niskie koszty inwestycji i eksploatacji

Ogrzewanie płaszczyznowe współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, przez co zwiększa się ich efektywność. – W instalacjach sufitowych mieści się mniej wody niż w przypadku podłogówki, dlatego zdecydowanie szybciej jej temperatura podnosi się i spada, a my zyskujemy większą swobodę regulacji. Systemy sufitowe z powodzeniem mogą również chłodzić pomieszczenia w lecie. Nie zastępują co prawda całkowicie klimatyzacji, ale skutecznie wspomagają jej pracę. Dzięki temu liczba urządzeń klimatyzacyjnych może być ograniczona – tłumaczy Piotr Serafin. Ponadto systemy Uponor oparte są o innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż nie tylko w nowych, ale także remontowanych obiektach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki Biuro prasowe
2024-03-27 | 14:00

Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania
Technologie Doładuj się energią na wiosnę!
2024-03-26 | 12:00

Doładuj się energią na wiosnę!

Kolory i moc Choć każdy z nas ma ładowarkę sieciową, warto mieć taką, która wyróżnia się barwą! Kiedy każdy z domowników ma białą lub czarną ładowarkę 
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-03-20 | 14:25

Sposób na obiżenie rachunków za wodę w firmach

Wprowadzenie w obiegach zamkniętych działań prewencyjnych minimalizujących straty wody ma istotny wpływ na obniżanie kosztów eksploatacyjnych, to oszczędność dla firmy nawet o 10%. Woda obiegowa techniczna pełni rolę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Polityka

Poparcie Europejczyków dla Ukrainy pozostaje silne. Bardziej kontrowersyjna jest kwestia jej wejścia do NATO

Silne poparcie dla Ukrainy w Europie sprawia, że politycy prezentujący odmienną wizję nie mają przestrzeni na próby wykorzystywania prorosyjskich postaw w kształtowaniu polityki zagranicznej. Badania naukowców z Uniwersytetu w Exeter przeprowadzone w kilkunastu europejskich krajach wskazują, że poparcie dla Ukrainy i polityki skupiającej się na pomocy zaatakowanemu krajowi jest szerokie, ale najsilniejsze w państwach mających doświadczenia z polityką Kremla w czasach Związku Radzieckiego. Najsilniejsza polaryzacja nastrojów w Europie jest zauważalna w kwestii ewentualnego przystąpienia Ukrainy do Paktu Północnoatlantyckiego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.