STEPROCK SUPER i STEPROCK PLUS – nowe produkty do izolacji podłóg
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Płyty STEPROCK SUPER to produkty powstałe z myślą o zapewnieniu izolacji termicznej w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających. Charakteryzuje je najwyższa klasa reakcji na ogień A1, co oznacza, że są niepalne. Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawdzą się przy ocieplaniu podłóg na gruncie na podkładach cementowych. Ich parametry wytrzymałościowe pozwalają na zastosowanie jako znakomity izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z różnymi podkładami cementowymi czy anhydrytowymi o minimalnej masie 90 kg/m2 (np.: cementowy 40 mm) oraz z podkładami w postaci płyt OSB-3 (pióro-wpust 4-stronny). To także świetnie rozwiązanie w przypadku podłogowych płyt gipsowo-włóknowych, jak również włóknowo-cementowych.
Drugi produkt w ofercie, płyty STEPROCK PLUS przeznaczone są również do izolacji akustycznej i termicznej podłóg pływających. Sprawdzą się jako izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z podkładami cementowymi lub anhydrytowymi o minimalnej masie 115 kg/m2 (np.: cementowy 50 mm). STEPROCK PLUS to produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej, jak również parametrach wytrzymałościowych, który można stosować nawet w wymagających rozwiązaniach. Produkt ten również jest niepalny, a klasa reakcji na ogień A1 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego w budynku.
– Produkty z serii STEPROCK to unikalne połączenie parametrów akustycznych i właściwych parametrów wytrzymałościowych, które pozwalają na przenoszenie obciążeń lokowanych na podłogach. Płyty te powstały z myślą o klientach, którzy szczególnie cenią sobie komfort akustyczny. Zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami zarówno wśród inwestorów indywidualnych poszukujących mieszkania, jak i deweloperów – mówi inż. Daniel Drozdowicz, Manager Produktu w ROCKWOOL Polska – Zastosowanie już 20 mm STEPROCK na masywnym stropie żelbetowym o grubości 200 mm, wraz z odpowiednim podkładem, pozwala na uzyskanie parametrów akustycznych spełniających wymagania dla klas budynków AQ1. W przypadku STEPROCK SUPER można skonstruować strop z zastosowaniem grubości 50 mm, na przykład z podkładem cementowym o grubości 60 mm, co zapewnia najwyższą klasę akustyczną stropów w budynkach klasy AQ4.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.