Stellantis i TomTom z nową, globalną umową na dostarczanie danych nawigacyjnych
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, podpisał nową, globalną umowę z firmą Stellantis. Obejmuje ona dostarczanie map, oprogramowania nawigacyjnego i usług connected TomTom, takich jak informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, do STLA SmartCockpit, platformy cyfrowego kokpitu nowej generacji od Stellantis. Pojawi się ona na rynku w 2024 roku. Ponadto istniejące platformy Stellantis będą nadal zasilane rozwiązaniami nawigacyjnymi firmy TomTom.
Informacje o TomTom:
Miliardy punktów danych. Miliony źródeł. Setki społeczności.
Jesteśmy twórcą map, który łączy je wszystkie, aby stworzyć najbardziej inteligentną mapę świata. Dostarczamy dane lokalizacyjne i technologię kierowcom, producentom samochodów, firmom i programistom. Nasze gotowe do zastosowania mapy, routing, dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, interfejsy API i zestawy SDK pozwalają kształtować przyszłość mobilności.
Siedziba główna TomTom znajduje się w Amsterdamie. Firma globalnie zatrudnia 4 000 pracowników. Od ponad 30 lat TomTom pomaga ludziom odnaleźć swoją drogę w świecie.
PETRONAS i IVECO: Wspólnie na drodze ku przyszłości zrównoważonego transportu
Polska ma na ulicach swój autobus elektryczny
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.