Komunikaty PR

Farby proszkowe Interpon D o właściwościach antymikrobowych

2020-06-10  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania AN_IP ( 0.71 MB )

AkzoNobel odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie na produkty, które mają zapewnić długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, poprzez wprowadzanie na rynek farb proszkowych Interpon D o właściwościach antymikrobowych, wykorzystywanych w architekturze i budownictwie.

Dbanie o higienę i czystość jest teraz ważnym tematem dla wszystkich. Dodatkowa funkcjonalność oferowana dzięki zastosowaniu antymikrobowej technologii BioCote® oznacza, że wnętrza budynków mogą teraz otrzymać dodatkową ochronę przed mikrobami takimi jak bakterie czy pleśń, mogącymi powodować problemy związane z nieprzyjemnymi woniami, plamami czy niszczeniem materiałów.

Ulepszona powłoka Interpon D AM może być stosowana na różnych powierzchniach wewnętrznych, takich jak ramy okienne, płyty sufitowe, metalowe przegrody stosowane w biurach, metalowe drzwi i drzwi wind. Produkty o właściwościach antymikrobowych Interpon AM zwykle są stosowane w miejscach, w których zachowanie higieny jest kwestią priorytetową, takich jak szpitale, przychodnie, przebieralnie, szkoły i środki transportu publicznego.

Rosnące zainteresowanie klientów produktami, które wpływają na czystość naszego otoczenia, oznacza, że musimy nadal szukać sposobów na zapewnianie niewidocznej ochrony oraz pomagać w zapewnieniu komfortu życia – mówi Daniela Vlad, Dyrektor Zarządzająca Powder Coatings AkzoNobel. – Interpon D AM to skuteczne rozwiązanie dla architektów i projektantów, ponieważ posiada dodatkową funkcjonalność i od dawna jest znany z doskonałych wyników.

Jennifer Collier, Partner Development Manager w BioCote, która jest partnerem AkzoNobel, dodaje: – Jesteśmy zachwyceni, mogąc rozwijać naszą długoletnią współpracę z AkzoNobel, poprzez wprowadzanie naszej technologii antymikrobowej klasy premium do serii produktów Interpon D. Połączenie antymikrobowej technologii BioCote® z architektonicznymi powłokami proszkowymi pozwoli stworzyć środowisko, w którym liczba mikrobów może być zmniejszona aż o 99,99%. Technologia BioCote® ułatwia utrzymanie higienicznej czystości powierzchni, co oznacza, że elementy pokryte powłokami z serii Interpon D AM pozostaną świeższe i czystsze przez dłuższy czas. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla środowisk, w których ważna jest higiena.

BioCote® jest czołowym dostawcą rozwiązań antymikrobowych na rynku,posiadającym ponad 25 lat doświadczenia w tworzeniu technologii antymikrobowej. Najważniejszym aspektem opracowania nowej powłoki proszkowej było upewnienie się, czy oferuje ona tę samą doskonałą jakość koloru i ekstremalną trwałość, z jakich słynie Interpon D. Nowy produkt jest wprowadzany do sprzedaży na całym świecie. Powłoka jest oferowana w tej samej szerokiej gamie kolorów i faktur, co istniejąca seria Interpon D (metaliczna, gładką lub szorstką fakturą).

Jak mówi Daniela Vlad: – Nasze innowacyjne podejście koncentruje się na rozwoju technologii i rozwiązań kolorystycznych, które muszą sprostać technicznym wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów. Zadanie polega na wdrażaniu zmian w otoczeniu, tak aby mieć pewność, że odpowiadamy one stale zmieniające się wyzwania nowoczesnego życia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat serii produktów Interpon D AM oraz innych powłok proszkowych oferowanych przez AkzoNobel, odwiedź stronę: www.interpon.com.

 

* Technologia BioCote® nie chroni użytkowników lub innych osób przed bakteriami chorobotwórczymi, zarazkami, wirusami czy innymi szkodliwymi organizmami. Technologia ta nie może zastąpić przestrzegania zasad higieny i/lub dbałości o czystość.

 

 


AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Czy inwestorzy mogą liczyć na dalsze wzrosty na światowych giełdach? Biuro prasowe
2020-10-21 | 01:00

Czy inwestorzy mogą liczyć na dalsze wzrosty na światowych giełdach?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają sobie w tej chwili światowi inwestorzy jest to, jak trwałe będą wzrosty cen akcji na giełdach. Od końca marca wartość najważniejszego
Startupy Przedsiębiorcze lato w Samsung Inkubator
2020-08-20 | 12:00

Przedsiębiorcze lato w Samsung Inkubator

W lubelskim i białostockim Inkubatorze Samsung rozpoczął się cykl bezpłatnych webinarów zatytułowany „Przedsiębiorcze lato”. Podczas serii wirtualnych spotkań uczestnicy
Startupy Cyfrowa rewolucja w handlu zbożem: Commoditrader już w Polsce
2020-07-01 | 07:30

Cyfrowa rewolucja w handlu zbożem: Commoditrader już w Polsce

Do Polski wszedł duński start-up Commoditrader, który współtworzą polscy programiści. To cyfrowa giełda handlu zbożem, dzięki której duńscy producenci rolni uzyskali

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Leki, szczepionki, a nawet narządy będą dostarczane za pomocą dronów. Trwają już testy, są też pierwsze udane dostawy [DEPESZA]

Opieka zdrowotna coraz częściej sięga po drony. Bezzałogowe samoloty dostarczają leki, szczepionki, a nawet narządy do przeszczepu. Z powodzeniem przetransportowano już nerkę, trwają też testy ze sztucznym sercem czy płucem. Już w 2019 roku pierwsza apteka przetestowała dostawę leków dostępnych bez recepty za pomocą dronów. Obecnie jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie testuje dostarczanie szczepionek za ich pomocą w Karolinie Północnej.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Energetyka

Neutralność klimatyczna wymaga gigantycznych inwestycji. Zielone technologie nie są jeszcze powszechnie dostępne

Osiągnięcie do 2050 roku przez Europę neutralności klimatycznej wymaga gigantycznych inwestycji, zwłaszcza w Polsce, która jest silnie uzależniona od wysokoemisyjnej energetyki – twierdzą eksperci. Siłą naszego kraju w obliczu polityki Zielonego Ładu może być zagospodarowanie branż, w których nie występuje silna konkurencja. Duże szanse upatrywane są w energetyce wodorowej, jednak na razie produkcja tego pierwiastka także jest wysokoemisyjna.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.