Komunikaty PR

Brazylia czeka na polskie start-upy. 7 powodów na ekspansję

2023-06-06  |  16:00
Biuro prasowe

fot. Free-vecotrs.net

Brazylia jest jednym z największych rynków wschodzących, określanych skrótem BRICS. Wobec spowolnienia gospodarczego i zawirowań politycznych w Rosji i Chinach, to ona staje się najbardziej perspektywicznym miejscem do inwestowania. To też brama na całą Amerykę Łacińską, gdzie regulacje i klimat wyjątkowo sprzyjają innowacjom. Oto 7 najważniejszych powodów, dla których twórcy polskich start-upów powinni rozważyć ekspansję w Brazylii.

Wielki rynek z wielkim potencjałem

Brazylia jest jednym z największych rynków konsumenckich na świecie, z populacją liczącą 215 milionów ludzi, co oznacza duże grono potencjalnych klientów dla polskich start-upów. Dostosowanie innowacyjnych produktów i usługi, do lokalnych preferencji i potrzeb brazylijskich konsumentów może stworzyć ogromne możliwości również polskim firmom. Sektory takie jak e-commerce, fintech, zdrowie i edukacja mają duże możliwości rozwoju w Brazylii.

Start-upy szybko rosną w tropikach

Brazylijski ekosystem start-upowy i zaplecze technologiczne — szczególnie w największych miastach — stoją na wysokim poziomie i wciąż się rozwijają. Istnieje wiele inkubatorów, akceleratorów, funduszy inwestycyjnych i wydarzeń branżowych, które wspierają rozwój innowacyjnych firm. Polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z wiedzy mentorów, ekspertów, programów szkoleniowych oraz możliwości networkingowych, które oferuje brazylijska społeczność start-upowa.

Klimat sprzyja inwestycjom

Rząd mocno stawia na rozwój i innowacje, tworząc systemy dotacji, ulg podatkowych i ułatwień dla start-upów. Sprawiają one że Brazylia jest atrakcyjnym rynkiem w oczach zagranicznych inwestorów, szczególnie tych działających w sektorze technologicznym. Większy napływ kapitału na lokalny rynek oznacza większe możliwości finansowania dla innowacyjnych firm, zarówno ze strony lokalnych inwestorów, jak i zagranicznych funduszy venture capital.

Liczne gałęzie przemysłu

Brazylijski rynek oferuje szeroki wachlarz sektorów, w których polscy start-upowcy mogą się rozwijać. Przemysł technologiczny, w tym sztuczna inteligencja, big data, internet rzeczy (IoT) rozwiązania mobilne, mają duży potencjał osiągnąć komercyjny sukces. Rynek brazylijski oferuje też perspektywy na rozwój start-upów z sektorów energetyki odnawialnej, rolnictwa, zdrowia i edukacji. Złożona struktura gospodarki oraz liczne nisze biznesowe dają szansę na rozwój i ekspansję wielu firmom.

Polska i Brazylia idą w nowe technologie

Polskie start-upy mają wiele do zaoferowania brazylijskim firmom pod względem technologii i innowacji. Brazylijskie przedsiębiorstwa mogą być zainteresowane współpracą z polskimi start-upami, aby skorzystać z ich know-how, zaawansowanych technologii i rozwiązań. Wzajemny transfer wiedzy może przynieść wiele korzyści, doprowadzić do efektu synergii i w konsekwencji rozwoju produktów oraz usług i ich ekspansji na nowe rynki.

Nie tylko papież i pierogi. Polskie firmy cenione w Brazylii

Poziom zaawansowania technologicznego polskich firm jest postrzegany jako ponadprzeciętny w naszym regionie. Dodatkowo, jakość polskiego eksportu jest wysoko ceniona w Brazylii, a nasze firmy, w tym start-upy, z powodzeniem radzą sobie na tamtejszym rynku. Poza markami spożywczymi jak Wedel czy Goplana, w brazylijskim sektorze IT od lat działa krakowski Comarch, a wśród innowacyjnych marek uznanie w ostatnich latach zyskały m. in. Docplanner (zapisy na wizytę u lekarza), Cognitum (system wykrywający nadużycia podatkowe), edrone (e-commerce) czy Planet Heroes (crowdfunding dla inicjatyw ekologicznych).

Polskie korzenie Brazylijczyków

Mimo różnic językowych, Polska i Brazylia mają pewne podobieństwa kulturowe, które mogą okazać się atutem w biznesie. W Brazylii żyje druga największa polska diaspora na świecie (po Stanach Zjednoczonych), a szczególnie w południowych stanach wiele osób nosi polskie nazwiska lub ma polskie korzenie. Aktualnie oba narody łączy otwartość na nowe technologie i innowacje. Te podobieństwa mogą ułatwić nawiązywanie relacji biznesowych i zapewnić polskim firmom ciepłe przyjęcie w Brazylii.

Miękkie lądowanie dla polskich start-upów w Kraju Kawy jest możliwe dzięki akceleratorowi Brasilesia. Biorąc w nim udział można uzyskać wsparcie mentorskie i nawet do 100 tys. zł na ekspansję w Brazylii. Aplikuj do 15 czerwca pod adresem www.brasilesia.com/form1.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Startupy Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
2024-11-20 | 08:30

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.