Startuje budowa III etapu Osiedla Przy Jeziorach
Rozpoczęły się pierwsze prace związane z III etapem poznańskiego Osiedla Przy Jeziorach. Jednocześnie kontynuowany jest etap drugi. Przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu, blisko Jeziora Strzeszyńskiego powstaje kameralna inwestycja deweloperska, złożona z domów w zabudowie bliźniaczej.
Osiedle Przy Jeziorach, oferowane przez dewelopera More Place, regularnie się powiększa. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. Część z nich trafiła już w ręce nabywców, którzy przeprowadzają prace wykończeniowe wewnątrz. Pozostałe są realizowane. – W dwóch budynkach osiągnęliśmy stan surowy zamknięty oraz wykonaliśmy elewacje zewnętrzne. Natomiast kolejne cztery domy, a więc łącznie osiem lokali, osiągnęły stan surowy otwarty. To oznacza, że przed nami montaż stolarki okiennej, drzwiowej oraz pokrycia dachowego. Jednocześnie dział realizacji rozpoczął III etap inwestycji. W pierwszym budynku są murowane ściany parteru, a w drugim – wykonano prace geodezyjne, a następnie będą również przygotowane fundamenty – wyjaśnia Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Aktualnie można nabywać lokale w zabudowie bliźniaczej w ramach III etapu inwestycji o nazwie „Osiedle Przy Jeziorach”. Jak podkreśla przedstawiciel firmy More Place, w tej części inwestycji powstanie 28 lokali, każdy położony na działce, 446 - 507 mkw. Do wyboru klientów są dwa warianty powierzchni, tj.: 111,47 i 110,44 m kw. oraz dwa układy pomieszczeń 4- i 5-pokojowy.
Zarówno budowane lokale, jak i te oddane w ręce nabywców, wyróżniają się przemyślanym układem pomieszczeń w strefie dziennej na parterze oraz wypoczynkowej na piętrze. Ponad 100 mkw. powierzchni pozwala na komfortowy układ dwupoziomowego domu. Na parterze znajdą się: salon z kuchnią, pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. Na piętrze zaprojektowano dwie sypialnie, łazienkę, garderobę i pomieszczenie gospodarcze, które z kolei łatwo można zaaranżować jako pralnię lub suszarnię. Lokale na Osiedlu Przy Jeziorach posiadają łazienkę na każdym z poziomów. – Wyróżnia nas lokalizacja i projekt z szeregiem udogodnień dla domowników. Trudno znaleźć dom z taką liczbą dodatkowych pomieszczeń, ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Projektując nasze domy, pomyśleliśmy o tym i zauważamy takie zapotrzebowanie wśród nabywców. Całość naszej propozycji uzupełnia duży, zielony ogród stanowiący miejsce aktywności fizycznej, zabawy, czy relaksu przez niemal cały rok, a na pewno od wiosny aż po jesień – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Warto też podkreślić, że inwestycja powstaje w unikalnej lokalizacji, ponieważ w pobliżu aż trzech poznańskich jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego i Strzeszyńskiego. Dogodną lokalizację podkreśla bliskość przystanku autobusowego (tuż obok inwestycji) i fakt, że w Złotnikach jest stacja PKP. Komfortowy dojazd do centrum umożliwia oczywiście też infrastruktura drogowa, jesteśmy w granicach miasta Poznania. Inwestycja cieszy się dużą popularnością. Do tej pory, w ramach Osiedla Przy Jeziorach sprzedano blisko 40 lokali w zabudowie bliźniaczej. – Chcąc tutaj zamieszkać, warto skontaktować się z naszym biurem możliwie szybko. Zapraszamy również do domu pokazowego, zlokalizowanego na I etapie osiedla – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.