Komunikaty PR

Stacja dokująca - niezbędnik posiadacza MacBooka

2020-04-17  |  01:00
Biuro prasowe

Mimo upływu czasu, posiadacze MacBooków w dalszym ciągu nie mają łatwego życia. Interfejsy USB-C i Thunderbolt nie cieszą się dużą popularnością, przez co podłączenie zewnętrznego monitora lub myszki bywa wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu mogą być stacje dokujące firmy Delock.

Niemiecki producent ma w swoim portfolio szereg stacji dokujących kompatybilnych z nowoczesnymi komputerami przenośnymi. Wśród nich są adresowane do posiadaczy MacBooków modele 88739 i 87740. Pierwszy z nich to kompaktowy wariant dla tych, którzy potrzebują minimalnego zestawu użytecznych złączy. Jest on wyposażony w pojedynczy port USB 3.1, wyjście HDMI 4K i Thunderbolt 3 z obsługą monitorów o rozdzielczości do 5K.

 

Całość zamknięta w metalowej obudowie pozwala na jednoczesne zasilanie komputera i zajmuje minimalną ilość miejsca w przenośnej torbie. Bardziej rozbudowany jest model 87740, który oferuje dwa dodatkowe porty USB w wersji 3.1. Jeden z nich ma standardowe, żeńskie złącze typu A, drugi zaś nowoczesne gniazdo typu C. Podobnie jak w mniejszym modelu, tutaj także można podłączyć jeden monitor 4K poprzez HDMI lub 5K za pośrednictwem interfejsu Thunderbolt 3.

Praktycznym dodatkiem jest wbudowany czytnik kart pamięci. Producent zastosował dwa sloty, zapewniając tym samym obsługę kart w formatach microSD i SD bez potrzeby korzystania z przelotek. To sprawia, że stacja dokująca dla MacBooka Delock 87740 może stanowić dobry wybór dla osób, które często zabierają sprzęt do domu i potrzebują niewielkiego, funkcjonalnego replikatora portów.

Stacje dokujące Delock dla MacBooków są już dostępne w sprzedaży. W obu przypadkach ceny wynoszą około 200 zł.

Dane techniczne - model 87739

  • wymiary (D x S x W): ok. 65 x 28 x 9 mm
  • złącza: 
    • 1 x HDMI
    • 1 x USB 3.1 Gen 2 typu A
    • 1 x Thunderbolt 3/USB-C PD
  • Możliwość podłączenia 1 monitora w danym czasie
    • rozdzielczość maksymalna dla HDMI: 3840 x 2160 @ 30 Hz
    • rozdzielczość maksymalna dla Thunderbolt 3: 5120 x 2880 @ 30 Hz
  • Zasilanie z wykorzystaniem Power Delivery 2.0

Dane techniczne - model 87740:

  • wymiary (D x S x W): ok. 118 x 28 x 9,5 mm
  • złącza: 
    • 1 x HDMI
    • 2 x USB 3.1 Gen 1 typu A
    • 1 x USB 3.1 Gen 2 typu C
    • 1 x Thunderbolt 3/USB-C
    • 1 x gniazdo SD
    • 1 x gniazdo MicroSD
  • Możliwość podłączenia 1 monitora w danym czasie
    • rozdzielczość maksymalna dla HDMI: 3840 x 2160 @ 30 Hz
    • rozdzielczość maksymalna dla Thunderbolt 3: 5120 x 2880 @ 30 Hz
  • Zasilanie z wykorzystaniem Power Delivery 2.0
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI Biuro prasowe
2024-11-19 | 10:16

Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI

Niemiecka marka Hama zaprezentowała właśnie elegancką bezprzewodową aluminiową klawiaturę, która łączy się z komputerem drogą radiową i przez Bluetooth. Cechuje się
Komputery Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
2024-11-12 | 11:28

Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550

Niemiecki producent zaprezentował swoją nowatorską pełnowymiarową, cichą klawiaturę  z połączeniem radiowym oraz Bluetooth. Wyróżnia się mechaniką nożycową, funkcjami
Komputery WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
2024-10-22 | 10:15

WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie

WiFi 7 – nowa era łączności bezprzewodowej Dzięki uprzejmości Centrum Kompetencyjnego AB S.A. przedstawiciele polskiej filii Zyxel Networks mieli możliwość zaprezentować

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.