Śródka OdNowa 2 – koniec roku z wysokim bilansem sprzedażowym
Śródka OdNowa 2 to projekt realizowany na poznańskiej Śródce, zaledwie dwa kilometry od Starego Rynku. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem a dowodzą tego wyniki sprzedażowe. Już ponad 50% mieszkań znalazło swoich nabywców. Kolejne znikają z tygodnia na tydzień. Docelowo pierwsze mieszkania zostaną przekazane w ręce najemców w IV kwartale 2021 roku.
Na poznańskiej Śródce, przy ulicy Bernata, nieprzerwanie powstaje czterokondygnacyjny budynek. Śródka OdNowa 2 to 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu (27 do 80 mkw) i ilości pokoi (zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe). Do mieszkań znajdujących się na parterze będą przynależały ogródki, zaś do lokali na wyższych kondygnacjach balkony. Przestrzeń każdego mieszkania została tak zaprojektowana, by zapewnić maksymalną ustawność pomieszczeń, funkcjonalność i komfort przyszłym mieszkańcom. – Jesteśmy na etapie montażu okien od renomowanej firmy Krispol. Budowlańcy zajmują się również pokryciem dachowym – obecnie kładą membranę – oraz ściankami działowymi, których realizacja wyprzedza założony termin o blisko dwa miesiące. Już na początku stycznia rozpoczynamy tynkowanie ścianek działowych, a przy sprzyjającej pogodzie rozpoczniemy prace elewacyjne – informuje Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner.
Koniec roku skłania przedstawicieli projektu do podsumowań. A te są zadowalające. Śródka OdNowa 2 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z oferty sukcesywnie znikają kolejne mieszkania. Wyniki sprzedażowe potwierdzają dobry bilans. Już ponad 50% mieszkań zostało sprzedanych lub znajduje się w statusie rezerwacji. – Zapytania na temat wolnych lokali cały czas do nas spływają, a to bardzo cieszy i pozwala snuć plany, że pierwszy kwartał nadchodzącego roku może okazać się momentem zamknięcia sprzedaży z 100% sukcesem – akcentuje Karolina Skrzypek.
Śródka OdNowa 2 powstaje w dogodnej lokalizacji i jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.
Przemysł
Brak krajowej polityki kosmicznej blokuje możliwości współpracy międzynarodowej. Wspólne projekty mogłyby być katalizatorem rozwoju sektora

Sektor kosmiczny jest jednym z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie obszarów w gospodarce. Zapotrzebowanie na kosmiczne technologie napędzają niestabilność gospodarczo-polityczna oraz kryzys klimatyczny. Rozwój polskiego sektora kosmicznego mocno przyspieszył po przystąpieniu Polski do ESA, jednak brak przyjętej polityki kosmicznej sprawia, że nie wykorzystujemy do końca związanego z tym potencjału. Brak jasnych przepisów utrudnia też współpracę bilateralną z innymi krajami.
Problemy społeczne
Powstanie europejska strategia dotycząca zdrowia psychicznego młodych. Kraje łączą siły, by chronić ich przed cyberzagrożeniami

Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Skala cyberprzemocy jest coraz większa, co w połączeniu z uzależnieniem od mediów społecznościowych oraz rosnącą presją wizerunkową negatywnie odbija się na zdrowiu psychicznym młodego pokolenia. 25 marca podczas nieformalnego posiedzenia Rady ds. Zdrowia EPSCO ministrowie zdrowia państw UE dyskutowali na temat tego, jak chronić zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w dobie technologii i mediów społecznościowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.