Śródka OdNowa 2 - inwestycja sprzedana w 70%
Realizowana przez dewelopera Grupa Partner inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2 osiągnęła docelową wysokość i budowa wchodzi w zasadniczy etap wykończeniowy. Prace zostaną zakończone w IV kwartale 2021 roku, a już teraz sprzedaż projektu osiągnęła blisko 70% zaawansowania.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa 2. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Będą to mieszkania o szerokiej rozpiętości metrażowej – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Mieszkania zostały tak zaprojektowane, by realnie zaspokajały potrzeby komfortowego użytkowania powierzchni mieszkalnej na co dzień. Dowodem jest spore zainteresowanie inwestycją, bowiem blisko 70% lokali znalazło swoich nabywców. – Cieszymy się ze wzrostu sprzedaży Śródki OdNowa 2. Spora część lokali została już sprzedana, kolejne znajdują się w statusie rezerwacji. A co się z tym wiąże liczba dostępnych lokali maleje, więc osobom zainteresowanym radzimy przyśpieszyć proces decyzyjny – podkreśla Karolina Skrzypek, przedstawiciel Grupy Partner. Aktualnie dostępne metraże wahają się od 39 do 82 mkw. Ceny rozpoczynają się od 278 tys. zł. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Budowa Śródki OdNowa 2 postępuje. Projekt osiągną docelową wysokość czwartej kondygnacji. Deweloper przeszedł do zasadniczego etapu realizacji. Ku końcowi zmierza montaż okien od renomowanej firmy Krispol oraz działania związane z pokryciem dachowym, membraną. Intensywnie postępują prace nad ściankami działowymi. – Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym przyśpieszamy prace. Rozpoczęliśmy wykonywanie elewacji, nad którą pracują dwie niezależne ekipy. Już dwie brygady tynkarskie zajmują się wnętrzem mieszkań – pierwsze pięć lokali zostało już wytynkowanych – informuje Karolina Skrzypek.
Śródka to miejsce odkrywane przez wielu na nowo. Cieszy się sporym zainteresowaniem deweloperów, jak i osób poszukujących własnego M. Wszystko za sprawą dogodnej lokalizacji, która jest na tyle uniwersalna, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych, tereny rekreacyjne, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.