Śródka OdNowa 2 – duże mieszkanie dla dużej rodziny
W zielonej części Śródki, blisko Wartostrady i Ostrowa Tumskiego powstaje nowa inwestycja Grupy Partner – Śródka OdNowa 2. Projekt doceniany przez klientów ze względu na zielne otoczenie i dogodną lokalizację, oferuje mieszkania zarówno dla par, jak i wielodzietnych rodzin.
Śródka OdNowa 2 to całe spektrum możliwości mieszkaniowych. Swoje cztery kąty znajdą tu zarówno single, pary, małe oraz większe rodziny. Aktualnie w sprzedaży znajdują się mieszkania o powierzchni od 35 do 82 mkw. Są to kawalerki, dwu-, trzy- i czteropokojowe przestrzenie z aneksem kuchennym. Lokale parterowe zostaną wyposażone w ogródki, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach w loggie, balkony lub przestronne tarasy. – Projektując osiedle Śródka OdNowa 2 braliśmy pod uwagę stworzenie większych przestrzeni. Dlatego w przypadku niektórych lokali istnieje możliwość łączenia, dająca nawet ponad 100-metrowe mieszkanie, 5-6 pokojowe. Takie rozwiązanie pozwala również w przyszłości na powtórne podzielenie lokali – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto, a zgodnie z harmonogramem pierwsi mieszkańcy klucze do własnych M otrzymają w IV kwartale 2021 roku. – Dla lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych przygotowaliśmy specjalną promocję. Tylko teraz komórka lokatorska w cenie mieszkania – dodaje Michał Wawrzyniak.
Umiejscowienie projektu stanowi dogodne rozwiązanie dla wielu osób. Inwestycja powstaje przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, w spokojnej okolicy, a jednocześnie oddalonej od Starego Rynku o blisko 2 km. W sąsiedztwie Śródki OdNowa 2 mieszczą się prestiżowe szkoły (państwowe i prywatne), co z pewnością docenią rodziny. Dla osób aktywnych duży atut będą stanowiły tereny rekreacyjne, ścieżka rowerowa na Śródkę i Wartostrada, zaś pobliskie Jezioro Maltańskie pozwoli na wypoczynek po pracy, wytchnienie dostępne o każdej porze roku. Dogodna komunikacja miejska powoduje, że łatwo z osiedla dostać się w każdą stronę miasta: czy to do centrum, czy na jego obrzeża. – Niedaleko naszej realizacji mieści się też Ostrów Tumski i Brama Poznania. Śródka to miejsce, które obecnie jest odkrywane „OdNowa”. Powstają tutaj modne restauracje i kameralne knajpy – mówi Michał Wawrzyniak.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.