Sprawna wymiana okien w termomodernizowanym budynku
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Szczelność okien ma znaczenie – zwłaszcza zimą. Decydując się na wymianę stolarki z zastosowaniem płynnych membran Soudatight z Soudal Window System, nie tylko zadbamy o prawidłowego uszczelnienie złącza okiennego, ale także szybko i sprawnie przeprowadzimy niezbędne prace.
Mostki termiczne na styku okna i ściany zewnętrznej mogą generować ogromne straty ciepła, nawet jeśli zainwestujemy w energooszczędną stolarkę. Dlatego podczas wymiany okien w termomodernizowanym budynku tak istotny jest wybór nie tylko wysokiej jakości wyrobów, ale również metody ich instalacji. Soudal Window System (tzw. ciepły montaż), który stał się już standardem w nowoczesnym budownictwie, pozwala zadbać o najwyższą izolacyjność termiczną złącza okiennego, a w rezultacie podnosi panujący w pomieszczeniu komfort cieplny i przyczynia się do znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie.
W Soudal Window System (SWS) do uszczelnienia styku okna i ściany wykorzystywana jest nie tylko pianka poliuretanowa (jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnego), ale również specjalne materiały paroizolacyjne. Zabezpieczają one piankę, która pełni funkcję termoizolatora, przed wnikaniem wilgoci z wnętrza pomieszczeń i zewnętrza budynku, dzięki czemu pianka nie ulega degradacji. Do ochrony pianki wykorzystywane są natomiast specjalne taśmy okienne SWS lub płynne membrany Soudatight. O ile taśmy powinny być nakładane wyłącznie na dokładnie wyrównane i ustabilizowane podłoże, o tyle aplikacja płynnych membran nie wymaga specjalnych prac przygotowawczych w tym zakresie. Stąd membrany stanowią idealne rozwiązanie podczas wymiany stolarki w starszych budynkach, w których prawidłowe przygotowanie otworów okiennych przed naklejeniem taśm bywa trudnym i czasochłonnym procesem. Firma Soudal oferuje cztery rodzaje płynnych membran do uszczelnienia złącza okiennego: Soudatight LQ (membrana wewnętrzna, którą nakłada się pędzlem malarskim), Soudatight Hybrid (membrana zewnętrzna, którą nakłada się odpowiednim pistoletem), Soudatight SP Gun (membrana wewnętrzna do natrysku, którą nakłada się za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego), Soudatight SP (membrana wewnętrzna do natrysku, którą nakłada się za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania).
Co istotne, membrany Soudatight, podobnie jak standardowe pianki i taśmy SWS, nie są przeznaczone do aplikacji w niskich temperaturach. Nie oznacza to jednak, że jeżeli nie zdążymy wymienić okien przed nastaniem mrozów, to musimy czekać na realizację tego przedsięwzięcia do wiosny. W skład Soudal Window System wchodzą również specjalne zimowe pianki i taśmy SWS, np. pianka Soudafoam Maxi Express -25°C oraz taśmy SWS Basic Plus 60, odpowiednie do aplikacji w temperaturze do -12°C. SWS firmy Soudal jest zatem systemem całorocznym, który oferuje szereg rozwiązań dostosowanych do różnych budynków i warunków pogodowych.
Więcej informacji na stronie: www.soudal.pl i www.domszczelny.pl
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.