Słowackiego 7 – adres pełen korzyści
Niecały rok temu spółka Proxin rozpoczęła prace związane z realizacją inwestycji Słowackiego 7. W centrum Poznania, w otoczeniu historycznej zabudowy powstaje kameralny projekt mieszkaniowy z 61 mieszkaniami oraz 10 lokalami usługowymi.
Każda nieruchomość z adresem w centrum miasta to gwarancja komfortu i wygody. To także oszczędność czasu i dostęp do pełnej infrastruktury. Inwestycja Słowackiego 7 pozwala pełnymi garściami korzystać z przywilejów, jakie daje poznańska metropolia. Kameralny budynek składa się z trzech segmentów, a jego oryginalna elewacja wpisuje się w klimat dawnych stylowych kamienic Poznania. Arkadowe podcienia zastosowane w charakterystycznych miejscach są nawiązaniem do architektury dzielnicy Jeżyce. Dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano 61 mieszkań, z czego lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 89 mkw. są nadal dostępne. Niektóre z mieszkań będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych z dużymi przeszkleniami.
– Budowa to już mocno zaawansowany stan prac. Zakończyliśmy stan surowy segmentu A, a także montaż stolarki okiennej oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych budynków B i C. Trwają również prace związane z m.in. wykonywaniem izolacji balkonów, a już niedługo przystąpimy do termoizolacji samych budynków. Zakończenie realizacji inwestycji planujemy na 28 lutego 2023 i zostało nam ostatnie dziesięć lokali w sprzedaży - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz rowerownia. Pojawią się także energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja to bez wątpienia nieoceniona zaleta projektu. To gwarancja dostępu do komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, placówek dydaktycznych, obiektów sportowych i kulturalnych oraz licznych sklepów oraz punktów usługowych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer do Starego Rynku, zajmie około 10 minut.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.