Słowackiego 7 – adres pełen korzyści
Niecały rok temu spółka Proxin rozpoczęła prace związane z realizacją inwestycji Słowackiego 7. W centrum Poznania, w otoczeniu historycznej zabudowy powstaje kameralny projekt mieszkaniowy z 61 mieszkaniami oraz 10 lokalami usługowymi.
Każda nieruchomość z adresem w centrum miasta to gwarancja komfortu i wygody. To także oszczędność czasu i dostęp do pełnej infrastruktury. Inwestycja Słowackiego 7 pozwala pełnymi garściami korzystać z przywilejów, jakie daje poznańska metropolia. Kameralny budynek składa się z trzech segmentów, a jego oryginalna elewacja wpisuje się w klimat dawnych stylowych kamienic Poznania. Arkadowe podcienia zastosowane w charakterystycznych miejscach są nawiązaniem do architektury dzielnicy Jeżyce. Dla przyszłych mieszkańców zaprojektowano 61 mieszkań, z czego lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 89 mkw. są nadal dostępne. Niektóre z mieszkań będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych z dużymi przeszkleniami.
– Budowa to już mocno zaawansowany stan prac. Zakończyliśmy stan surowy segmentu A, a także montaż stolarki okiennej oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych budynków B i C. Trwają również prace związane z m.in. wykonywaniem izolacji balkonów, a już niedługo przystąpimy do termoizolacji samych budynków. Zakończenie realizacji inwestycji planujemy na 28 lutego 2023 i zostało nam ostatnie dziesięć lokali w sprzedaży - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz rowerownia. Pojawią się także energooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja to bez wątpienia nieoceniona zaleta projektu. To gwarancja dostępu do komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, placówek dydaktycznych, obiektów sportowych i kulturalnych oraz licznych sklepów oraz punktów usługowych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer do Starego Rynku, zajmie około 10 minut.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.