Sky Investments z dwoma projektami
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie realizuje Sky Investments. Prace budowlane trwają w IV etapie Rodzinnych Podolan i w pierwszej części osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. Klienci mają do wyboru dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie bliźniaczej o zróżnicowanej powierzchni.
- Preferencje klientów są zróżnicowane. Część osób poszukujących nieruchomości, planuje pozostać w granicach miasta, by korzystać z jego infrastruktury. Z drugiej strony, część klientów marzy o spokoju przedmieść, przestrzeni i dużym, zielonym ogrodzie. Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy na takie oczekiwania odpowiedzieć. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach projektu Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstanie łącznie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Aktualnie w budowie są szeregi H i I (czyli etap IV), gdzie powstanie łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. W szeregu H zostały wstawione okna i wykonana elewacja budynku. Natomiast w szeregu I trwa docieplanie oraz wykonywanie elewacji. IV etap inwestycji będzie gotowy w I kwartale 2023. Projekt każdego mieszkania dwupoziomowego przewiduje klasyczny układ. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy pokoje oraz łazienkę. Do dyspozycji domowników będzie poddasze, idealne do stworzenia przestrzeni do przechowywania oraz taras na dachu. Aktualnie trwa budowa etapu IV.
Ponadto Sky Investments realizuje premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. W ostatnich tygodniach zakończyły się prace murarskie, montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Pracownicy budowlani wykonują tynki wewnątrz. Pierwsze domy w Gruszczynie będą gotowe w przyszłym roku.
- Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. Stawiamy na przestrzeń, począwszy od salonu ponad 42 mkw. aż do zielonego, dużego ogrodu z tarasem – opisuje Katarzyna Wyszyńska. – Przed nami kolejne projekty, zarówno w granicach miasta, w tym na poznańskim Świerczewie, jak i na obrzeżach – podsumowuje przedstawicielka firmy deweloperskiej.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.