Sky Investments z dwoma projektami
Dwa projekty – jeden w Poznaniu, a drugi na jego obrzeżach – aktualnie realizuje Sky Investments. Prace budowlane trwają w IV etapie Rodzinnych Podolan i w pierwszej części osiedla Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz. Klienci mają do wyboru dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie bliźniaczej o zróżnicowanej powierzchni.
- Preferencje klientów są zróżnicowane. Część osób poszukujących nieruchomości, planuje pozostać w granicach miasta, by korzystać z jego infrastruktury. Z drugiej strony, część klientów marzy o spokoju przedmieść, przestrzeni i dużym, zielonym ogrodzie. Dzięki zróżnicowanej ofercie Rodzinnych Podolan i Nowego Gruszczyna możemy na takie oczekiwania odpowiedzieć. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
W ramach projektu Rodzinne Podolany, przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powstanie łącznie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Aktualnie w budowie są szeregi H i I (czyli etap IV), gdzie powstanie łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. W szeregu H zostały wstawione okna i wykonana elewacja budynku. Natomiast w szeregu I trwa docieplanie oraz wykonywanie elewacji. IV etap inwestycji będzie gotowy w I kwartale 2023. Projekt każdego mieszkania dwupoziomowego przewiduje klasyczny układ. Na parterze znajdzie się salon z aneksem kuchennym, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy pokoje oraz łazienkę. Do dyspozycji domowników będzie poddasze, idealne do stworzenia przestrzeni do przechowywania oraz taras na dachu. Aktualnie trwa budowa etapu IV.
Ponadto Sky Investments realizuje premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, w zabudowie bliźniaczej. W ostatnich tygodniach zakończyły się prace murarskie, montaż stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Pracownicy budowlani wykonują tynki wewnątrz. Pierwsze domy w Gruszczynie będą gotowe w przyszłym roku.
- Parter z kuchnią, salonem i łazienką tworzą strefę dzienną, a piętro z trzema sypialniami, dwiema garderobami i łazienką – strefę wypoczynkową. Stawiamy na przestrzeń, począwszy od salonu ponad 42 mkw. aż do zielonego, dużego ogrodu z tarasem – opisuje Katarzyna Wyszyńska. – Przed nami kolejne projekty, zarówno w granicach miasta, w tym na poznańskim Świerczewie, jak i na obrzeżach – podsumowuje przedstawicielka firmy deweloperskiej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.