Santander Consumer Multirent wspiera rozwój elektromobilności.
- Santander Consumer Multirent nawiązał współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, z którym działa na rzecz innowacyjnych projektów w obszarze elektromobilności w ramach projektu LEM Wrocław. Poza wsparciem finansowym, które pomaga studentom tworzyć pojazdy elektryczne, kooperacja ma także wymiar edukacyjny. W październiku br. Santander Consumer Multirent i członkowie koła naukowego planują m.in. wspólny webinar poświęcony kobietom w elektromobilności.
- Wspieranie rozwoju elektromobilności staje się coraz ważniejsze w obliczu rosnącego zainteresowania elektrykami. Jak wynika z danych wewnętrznych Santander Consumer Multirent, zainteresowanie leasingiem na auto elektryczne w II kw. bieżącego roku wzrosło o prawie 600 proc. w porównaniu z II kw. ubiegłego roku.
Wrocław, 05 października 2023 r. – INFORMACJA PRASOWA
Santander Consumer Multirent nawiązał współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej. Leasingodawca tym samym wspiera finansowo innowacyjne rozwiązania koła dla sektora automotive. Organizacja studencka zajmuje się konstrukcją elektrycznych pojazdów, wykorzystując autorskie rozwiązania oraz nowe technologie. W ramach projektu LEM Wrocław, w którym działa ponad 60 studentów działających w kole Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, powstało już 8 unikalnych konstrukcji elektrycznych jednośladów. Młodzi inżynierowie zbudowali właśnie kolejny szosowy motocykl „na prąd” – LEM Tachyon.
Wsparcie rozwoju elektromobilności staje się coraz ważniejsze w świetle rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE o braku możliwości rejestracji w krajach Unii Europejskiej nowych pojazdów z silnikiem spalinowym z początkiem 2035 roku. Zainteresowanie widać również ze strony kierowców. Według danych z najnowszego raportu Santander Consumer Multirent „E-rewolucja w świecie motoryzacji”, zakup samochodu elektrycznego rozważałaby obecnie co czwarta osoba z prawem jazdy. Co więcej, 90 proc. zainteresowanych elektrycznymi autami przyznaje, że do zdecydowania się na taki pojazd zachęciłoby ich dofinansowanie z programu „Mój elektryk”.
- Świat kieruje się w stronę elektromobilności. Chcemy wspierać te działania, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu LEM Wrocław – komentuje Marek Dwornik, prezes Santander Consumer Multirent. – Zainteresowanie elektrykami widać również po stronie klientów. Jak wynika z naszych danych wewnętrznych, liczba umów na leasing na auto elektryczne w II kw. bieżącego roku wzrosła aż o 588 proc. w porównaniu do tego samego okresu czasu w ubiegłym roku. Co więcej, w okresie od marca do grudnia 2022 roku zaobserwowaliśmy wzrost podpisanych umów o leasing elektryka w Santander Consumer Multirent o 89 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2021. Poza zmianami rynkowymi, wpływ na to ma z pewnością dofinansowanie z programu „Mój elektryk”, do którego przystąpiliśmy na początku ubiegłego roku oraz fakt, że wszyscy producenci samochodów sukcesywnie wprowadzają modele elektryczne do swojej oferty. Blisko współpracujemy też z producentami wyłącznie samochodów elektrycznych, takich jak Tesla, Maxus czy Seres.
Santander Consumer Multirent planuje wspierać projekt LEM Wrocław długofalowo. Współpraca z kołem naukowym, poza aspektem finansowym, ma także wymiar edukacyjny. W październiku leasingodawca wraz z młodymi inżynierami planują m.in. wspólny webinar poświęcony roli kobiet w elektromobilności.
Santander Consumer Multirent jest częścią hiszpańskiej Grupy Santander. Na polskim rynku działa od 2007 roku. Firma specjalizuje się w leasingu operacyjnym pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Podstawowym założeniem produktów leasingowych Santander Consumer Multirent jest dostępność dla małych, średnich jak i mikroprzedsiębiorstw, a także dla dużych klientów korporacyjnych. Santander Consumer Multirent współpracuje z importerami takich marek samochodowych jak Mazda, Mitsubishi, Suzuki, a także z markami motocyklowymi: Yamaha, Suzuki, KTM, Triumph. Produkty leasingowe są dystrybuowane poprzez sieć dealerów samochodowych wszystkich marek, które współpracują z Santander Consumer Bankiem i z Santander Consumer Multirent, a także poprzez partnerów i pośredników oraz Doradców Mobilnych Santander Consumer Banku.
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Grzelak
magdalena.grzelak@santanderconsumer.pl
tel. +48 601 161 442

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Już wkrótce: Hak holowniczy Steinhof do Dacii Duster III

Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.