Santander Consumer Multirent wspiera rozwój elektromobilności.
- Santander Consumer Multirent nawiązał współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, z którym działa na rzecz innowacyjnych projektów w obszarze elektromobilności w ramach projektu LEM Wrocław. Poza wsparciem finansowym, które pomaga studentom tworzyć pojazdy elektryczne, kooperacja ma także wymiar edukacyjny. W październiku br. Santander Consumer Multirent i członkowie koła naukowego planują m.in. wspólny webinar poświęcony kobietom w elektromobilności.
- Wspieranie rozwoju elektromobilności staje się coraz ważniejsze w obliczu rosnącego zainteresowania elektrykami. Jak wynika z danych wewnętrznych Santander Consumer Multirent, zainteresowanie leasingiem na auto elektryczne w II kw. bieżącego roku wzrosło o prawie 600 proc. w porównaniu z II kw. ubiegłego roku.
Wrocław, 05 października 2023 r. – INFORMACJA PRASOWA
Santander Consumer Multirent nawiązał współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych z Politechniki Wrocławskiej. Leasingodawca tym samym wspiera finansowo innowacyjne rozwiązania koła dla sektora automotive. Organizacja studencka zajmuje się konstrukcją elektrycznych pojazdów, wykorzystując autorskie rozwiązania oraz nowe technologie. W ramach projektu LEM Wrocław, w którym działa ponad 60 studentów działających w kole Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, powstało już 8 unikalnych konstrukcji elektrycznych jednośladów. Młodzi inżynierowie zbudowali właśnie kolejny szosowy motocykl „na prąd” – LEM Tachyon.
Wsparcie rozwoju elektromobilności staje się coraz ważniejsze w świetle rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE o braku możliwości rejestracji w krajach Unii Europejskiej nowych pojazdów z silnikiem spalinowym z początkiem 2035 roku. Zainteresowanie widać również ze strony kierowców. Według danych z najnowszego raportu Santander Consumer Multirent „E-rewolucja w świecie motoryzacji”, zakup samochodu elektrycznego rozważałaby obecnie co czwarta osoba z prawem jazdy. Co więcej, 90 proc. zainteresowanych elektrycznymi autami przyznaje, że do zdecydowania się na taki pojazd zachęciłoby ich dofinansowanie z programu „Mój elektryk”.
- Świat kieruje się w stronę elektromobilności. Chcemy wspierać te działania, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu LEM Wrocław – komentuje Marek Dwornik, prezes Santander Consumer Multirent. – Zainteresowanie elektrykami widać również po stronie klientów. Jak wynika z naszych danych wewnętrznych, liczba umów na leasing na auto elektryczne w II kw. bieżącego roku wzrosła aż o 588 proc. w porównaniu do tego samego okresu czasu w ubiegłym roku. Co więcej, w okresie od marca do grudnia 2022 roku zaobserwowaliśmy wzrost podpisanych umów o leasing elektryka w Santander Consumer Multirent o 89 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2021. Poza zmianami rynkowymi, wpływ na to ma z pewnością dofinansowanie z programu „Mój elektryk”, do którego przystąpiliśmy na początku ubiegłego roku oraz fakt, że wszyscy producenci samochodów sukcesywnie wprowadzają modele elektryczne do swojej oferty. Blisko współpracujemy też z producentami wyłącznie samochodów elektrycznych, takich jak Tesla, Maxus czy Seres.
Santander Consumer Multirent planuje wspierać projekt LEM Wrocław długofalowo. Współpraca z kołem naukowym, poza aspektem finansowym, ma także wymiar edukacyjny. W październiku leasingodawca wraz z młodymi inżynierami planują m.in. wspólny webinar poświęcony roli kobiet w elektromobilności.
Santander Consumer Multirent jest częścią hiszpańskiej Grupy Santander. Na polskim rynku działa od 2007 roku. Firma specjalizuje się w leasingu operacyjnym pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Podstawowym założeniem produktów leasingowych Santander Consumer Multirent jest dostępność dla małych, średnich jak i mikroprzedsiębiorstw, a także dla dużych klientów korporacyjnych. Santander Consumer Multirent współpracuje z importerami takich marek samochodowych jak Mazda, Mitsubishi, Suzuki, a także z markami motocyklowymi: Yamaha, Suzuki, KTM, Triumph. Produkty leasingowe są dystrybuowane poprzez sieć dealerów samochodowych wszystkich marek, które współpracują z Santander Consumer Bankiem i z Santander Consumer Multirent, a także poprzez partnerów i pośredników oraz Doradców Mobilnych Santander Consumer Banku.
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Grzelak
magdalena.grzelak@santanderconsumer.pl
tel. +48 601 161 442
Zwrot kasy od Mio – akcja „Cashback” trwa!
Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.
TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.