Rynek Wschodni – premierowo w Poznaniu
Quadro Development wprowadził do sprzedaży nowy projekt mieszkaniowy. Rynek Wschodni to 5-cio kondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań. Budowa już ruszyła.
Quadro Development to poznański deweloper, który w swoim portfolio ma takie inwestycje jak: Sielska 14, Bosa 7, Piątkowska 103 i Rezydencja Winiary. Wraz z początkiem 2022 roku ruszyła sprzedaż najnowszego projektu. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstanie kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny. Architekturę wyróżnia biel i grafit elewacji, a także stalowe oraz z mlecznego szkła wykończenia balkonów podkreślające nowoczesny, a jednocześnie klasyczny design. Deweloper proponuje 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Przyszli klienci mają do wyboru kompaktowe kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. Ofertę uzupełniają większe lokale z tarasami na ostatniej kondygnacji o powierzchni mieszkalnej nawet do 89 mkw. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych piętrach do dyspozycji są balkony lub tarasy. Rynek Wschodni to także dodatkowe udogodnienia jak videodomofony i rolety zewnętrzne we wszystkich oknach lokali parterowych. Będzie także winda i podziemna hala garażowa na 31 samochodów. Warte podkreślenia jest kompleksowe wykonanie części wspólnych – zarówno wewnątrz budynku, jak i w jego otoczeniu. Teren zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Całość dopełni zieleń i elementy małej architektury. Budowa już trwa, a planowanie zakończenie to druga połowa 2023 roku. Ceny rozpoczynają się od 287.000 złotych za kawalerkę.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Warto dodać, że w nowej perspektywie unijnej, obejmującej lata 2021-27, Miasto Poznań zamierza przedłużyć linie tramwajową pętli Zawady do stacji Poznań Wschód. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe. Obok inwestycji znajduje się przedszkole Mała Biedronka oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo – usługowe (m.in. Aldi, Biedronka, Lidl, Poczta Polska oraz wiele innych). Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Zieloną ostoją jest również urokliwy Parku Ks. Tadeusza Kirschke. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego. Niedaleko znajduję się także urokliwy Stary Rynek oraz popularny kompleks rekreacyjny Malta.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.