Komunikaty PR

Ruszyła budowa Malta Point

2021-03-30  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania Zdj. Bud. ( 0.39 MB )

Rozpoczęła się budowa I etapu inwestycji Malta Point. Na terenie Rataj powstaje budynek wielorodzinny z 98 lokalami o zróżnicowanych metrażach. To pierwszy projekt mieszkaniowy na terenie Poznania spółki Nexity.

 

Dzielnica Rataje, a precyzując obszar funkcjonujący pod nazwą Łacina to bardzo popularne miejsce dla osób poszukujących własnego mieszkania. To właśnie tam powstanie inwestycja mieszkaniowa Malta Point. Realizacja projektu została podzielona na III etapy. Nexity zadba o małą architekturę w ramach całego osiedla – w planach znajdują się place zabaw oraz stojaki rowerowe.

W ramach I etapu powstanie 5-piętrowy budynek wielorodzinny z 98 lokalami. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 31 do 104 m kw. - Wszystkie lokale są zaplanowane tak, by były jak najbardziej funkcjonalne i odpowiadały aktualnym potrzebom rynku. Dodatkowym atutem będą przestronne balkony, duże okna doświetlające pomieszczenia. Oczywistą zaletą jest również lokalizacja naszego projektu. – mówi Michał Kostrow, Dyrektor Operacyjny Nexity Polska. Planowany termin zakończenia realizacji I etapu to III kwartał 2022 roku.

Osiedle Malta Point powstanie na Łacinie, czyli części Poznania, która od kilku lat jest postrzegana jako bardzo prestiżowa. Ta lokalizacja gwarantuje dostęp do komunikacji miejskiej, która obejmuje zarówno tramwaje, jak i autobusy, w tym linie dzienne i nocne. W niedalekim sąsiedztwie funkcjonują także galerie handlowe – Posnania i Galeria Malta oraz dodatkowe punkty handlowo – usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno - oświatowe.

Malta Point to pierwsza, ale nie jedyna inwestycja Nexity Polska na terenie Poznania. Niebawem ruszy budowa kolejnego projektu, czyli Bliski Marcelin, w ramach którego przy ul. Jeleniogórskiej powstanie budynek wielorodzinny ze 139 mieszkaniami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.