Rusza kolejny etap sprzedaży osiedla Rodzinne Podolany!
Już 03 sierpnia rozpoczyna się sprzedaż II etapu Osiedla Rodzinne Podolany. Obejmuje on szeregi C oraz F – czyli mieszkania z tarasami na dachu o powierzchni około 76 – 79 m kw. oraz domy w zabudowie szeregowej z ogrodami o powierzchni ok 99 m kw.
Obecnie na placu budowy trwają następujące działania – szereg A jest bliski ukończenia, a w szeregach B, D i E trwają prace między innymi nad strukturą elewacji. - Jeśli chodzi o szereg A, to są to tak naprawdę ostatnie szlify, pozostałe szeregi również są na bardzo zaawansowanym etapie. Uznaliśmy, że to dogodny moment na uruchomienie kolejnego etapu sprzedaży. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli skorzystać z nowej oferty – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, specjalista ds. sprzedaży firmy Sky Investments.
W wymienionych szeregach sprzedano już większość lokali. -W ramach szeregu C będziemy mogli znów zaproponować dwupoziomowe mieszkania z tarasami na dachu, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Okazały się być „strzałem w dziesiątkę” – odpowiadają zarówno na potrzebę przestrzeni na świeżym powietrzu, jak i wygody użytkowania i pielęgnacji. Taras na dachu o powierzchni około 20 m kw. jest dodatkowym atutem – dzięki niemu mieszkańcy mają możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu, z rodziną czy przyjaciółmi – dodaje Małgorzata Walczak-Łondka.
Rodzinne Podolany to osiedle zlokalizowane przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Deweloper Sky Investments oferuje dwupoziomowe mieszkania oraz domy w zabudowie szeregowej, które mają odpowiadać na potrzeby wszystkich mieszkańców – zarówno tych, którzy szukają funkcjonalnego mieszkania z szybkim dojazdem do centrum, jak i tych, którzy marzą o domu z ogrodem w spokojnej okolicy. - Przy projektowaniu zwróciliśmy szczególną uwagę na metraż lokali i rozkład pomieszczeń, ponieważ to te cechy są kluczowe w kwestii komfortu życia mieszkańców – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka.
Aktywni mieszkańcy zwrócić mogą uwagę na bliskość poznańskich jezior – Rusałka oraz Strzeszyńskie oraz stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. W zasięgu ręki znajdują się również punkty usługowe czy placówki edukacyjne. Osiedle i przystanek autobusowy dzielą dwie minuty spaceru, niedaleko jest również droga krajowa nr 92.
Finalizację etapu II – szeregów C oraz F – zaplanowano na koniec października 2021 r., natomiast oddanie lokali A, B i D odbędzie się we wrześniu 2020 r.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.